Pirmasis sezono trofėjus keliauja į Londoną: „kanonieriai“ baudinių serijoje palaužė šalies čempionus

Londono „Wembley“ stadione nugriaudėjo tradicinė Anglijos „Premier“ lygos čempionų ir FA taurės nugalėtojų akistata dėl „FA Community Shield“ trofėjaus, kuri įprastai pažymi artėjančio naujojo sezono pradžią. Atkakliame Londono „Arsenal“ ir „Liverpool“ mūšyje pirmą sezono titulą į viršų kėlė „kanonieriai“, baudinių serijoje triumfavę 5:4 (1:1).
Pierre'as-Emerickas Aubameyangas
Pierre'as-Emerickas Aubameyangas / „Scanpix“ nuotr.

„Premier“ lygos nugalėtojai pirmajame rungtynių kėlinyje nedemonstravo visiems įprasto dominuojančio futbolo, kuris užtikrintai nukalė čempionų trofėjų praėjusiame sezone.

„Raudonieji“ netgi buvo nuprausti šaltu dušu, kuomet jau 12 min. Alissonui jokių šansų nepaliko „kanonierių“ puolimo lyderis Pierre'as-Emerickas Aubameyangas, paleidęs tikrą torpedą į tolimą vartų kampą iš baudos aikštelės prieigų.

Pirmajame kėlinyje Londono ekipa gynėsi drausmingai ir oponentams neleido pagalvoti apie rezultato išlyginimą, tačiau po pertraukos Jurgeno Kloppo auklėtiniai pradėjo vis labiau grasinti varžovų vartams.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Takumi Minamino įvartis

Iš pradžių keletą pavojingų progų turėjo Sadio Mane ir Roberto Firmino, o galiausiai 73 min. laiku ir vietoje atsidūrė tik po keitimo aikštėje pasirodęs Takumi Minamino, kuris patogiai nutūpusį kamuolį pasiuntė į varžovų vartus.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis, o „FA Community Shield“ turnyre nėra žaidžiamas pratęsimas, tad ekipos iš karto patraukė link 11 metrų žymės.

Joje viską lėmė vienas netikslus smūgis – J.Kloppas suteikė šansą jauniesiems klubo talentams, tačiau trečią ekipos baudinį mušęs 20-metis Rhianas Brewsteris mušė per stipriai ir pataikė į skersinį.

To užteko, kad visus baudinius sumušęs „Arsenal“ triumfuotų 5:4.

Liverpulio ekipai keturis baudinius realizavo Mohamedas Salahas, Fabinho, T.Minamino ir Curtisas Jonesas.

Mikelis Arteta lemtingus smūgius patikėjo Reissui Nelsonui, Ainsley Maitlandui-Nilesui, Cedricui Soaresui, Davidui Luizui bei P-E.Aubameyangui (eilės tvarka), kuris ir padėjo tašką šiame mače.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pierre'as-Emerickas Aubameyangas

Įdomu tai, kad „FA Community Shield“ taurę abi ekipos prieš finalinį susitikimą į viršų buvo kėlusios po vienodą sykį kartų (15).

16-ąjį kartą šį trofėjų laimėjęs „Arsenal“ nusileidžia tik „Manchester United“ (21).