Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 7d. 08:29

Platini bara grandus

Mišelis Platini
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mišelis Platini

UEFA Prezidentas prancūzas Michel Platini, palygines futbolininką Kaka su lėktuvu ir jachta, pagrasino diskvalifikuoti „Manchester City“ iš visų Europos turnyrų bei pasipiktino tuo, kad Davidas Beckhamas perėjo į „Milan“ tik trim mėnesiams.

„Scanpix“ nuotr./Mi6elis Platini
„Scanpix“ nuotr./Mi6elis Platini

UEFA prezidentas jau ne pirmą kartą šokiruoja visuomenę savo aštriomis ir net ekstravagantiškomis frazėmis. Žiniasklaidą prie savo minčių „perliukų“ prancūzas pripratino dar tik kovodamas dėl dabartinio posto, kuomet jis grasino pakeisi Europos taurių turnyrų rengimo tvarką ir iš vis reanimuoti į stagnaciją įklimpusį futbolą. Pažadai įvykdyti – Čempionų lygos reglamentas nuo kito sezono keičiasi, o UEFA Taurė iš vis baigia savo egzistenciją bei nuo šios vadinsis Europos lyga.

Tačiau šie pasikeitimai gali nepaliesti vieno turtingiausio Anglijos klubo „Manchester City“. UEFA Prezidentas atvirai išsakė savo nepasitenkinimą naujųjų „ManCity“ savininkų veiksmais žiemos transferų lange (kurį, beje, M.Platini ruošiasi iš vis panaikinti). Priežastis labai aiški – anglų noras įsigyti brazilą saugą Kaka už 100 milijonų svarų. Šiek tiek pagalvojęs, futbolininkas atsisakė palikti „Milan“ bei gauti net 15 milijonų eurų per metus, teigdamas, kad jo tikslas – tapti „Milan“ kapitonu. Gal ir gerai, mat šis sandėris būtų „išsprogdinęs“ transferių rinką. Praėjusiame transferų lange brangiausiu futbolininku tapo į „Zenit“ perėjęs portugalas Danni, tačiau suma tesiekė 30 milijonų eurų.

Jei jie išsinuomavo Beckhamą, tai kas gali paneigti, kad jie išsinuomos dar penkis žaidėjus vienerioms rungtynėms. Pavyzdžiui finalinėms?

Tai štai, M.Platini pagrasino, kad jei arabų šeichai nesiliaus leidę milžiniškų sumų naujų žaidėjų įsigijimui, komanda bus pašalinta iš visų Europos turnyrų.

„Jei jūs norite nusipirkti jachtą arba lėktuvą už 150 milijonų – tai normalu. Tačiau už tokius pinigus pirkti žmogų... tai neįsivaizduojama. Todėl mes privalome reaguoti į tokius atvejus“, – sakė M.Platini.

Šiuo pagąsdinimu Europos futbolo klubų kritika nesibaigė. Prezidentas pareiškė, jog yra nepatenkintas tuo, kad D.Beckhamas pasirašė su „Milan“ nuomos sutartį vos trim mėnesiams.

„Problema yra ne tame, kad jie pasikvietė Becką, o tame, kad sutartis sudaryta trims mėnesiams. Gal ateityje klubai nuomosis žaidėjus vienerioms rungtynėms? Jei jie išsinuomavo Beckhamą, tai kas gali paneigti, kad jie išsinuomos dar penkis žaidėjus vienerioms rungtynėms. Pavyzdžiui finalinėms? Mes turime išanalizuoti šią situaciją.“

M.Platini mano, kad komandų biudžetai turi būti panašūs ir kad pagrindiniu pergalių kriterijumi taptų ne klubų finansiniai pajėgumai, o žaidėjų konkurencija aikštėje. „Neįdomu, kai pirmas keturias vietas Anglijos čempionate užima vis tos pačios komandos. Kaip ir tai, kad Prancūzijoje „Lyon“ laimi čempionatą 7 kartus iš eilės. Komanda neturi išleisti pinigų daugiau, nei gauna pajamų, atitinkančių jų žaidimo lygį.“

Tai pat M.Platini iškėlė idėją apriboti futbolininkų skaičių komandose iki 25. „Nenormalu, kuomet komanda turi 40 ar dar daugiau galiojančių sutarčių su žaidėjais“.

Iš pirmo žvilgsnio, dauguma šių teiginių atrodo, kaip utopija – kas uždraus komandų savininkams pirkti vieną ar kitą futbolininką. Tačiau, žinant prancūzo užsispyrimą, įtaką Europos futbolui bei jo diplomatinius sugebėjimus, visiškai praleisti pro ausis šių minčių tikrai nereikėtų...

Temos: 1 UEFA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką