Po 26 metų pertraukos „Atalanta“ užsitikrino vietą Europos turnyre

Italijos „Serie A“ pirenybėse „Atalanta“ namuose su „AC Milan“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Pelnytas taškas „Atalanta“ ekipai užtikrino vietą Europos lygos kvailfikacijoje – žemyno turnyruose ši komanda nesivaržė nuo 1991 metų.
„Atalanta“ – „Milan“
„Atalanta“ – „Milan“ / „Scanpix“ nuotr.

Andrea Conti išvedė „Atalanta“ į priekį 44 minutę, tačiau Gerard'as Deulofeu 87 minutę rezultatą išlygino.

„Šiek tiek nesmagu, kad praleidome įvartį po vienintelės, galima sakyti, mūsų gynybos klaidos, bet savo tikslą mes pasiekėme. Svajoti apie Europą pradėjome maždaug per Kalėdas ir galiausiai svajonės išsipildė“, – kalbėjo „Atalanta“ puolėjas Alejandro „Papu“ Gomezas.

Tai ketvirtos iš eilės tarpusavio rungtynės, kai „Milan“ nesugeba įveikti „Atalanta“ ekipos (3 lygiosios, 1 pralaimėjimas). Paskutinį kartą „Milan“ šį varžovą įveikė 2015 metų gegužę.

Tuo pačiu tai jau penktos iš eilės nelaimėtos „Milan“ rungtynės „Serie A“ lygoje (3 lygiosios, 2 pralaimėjimai).

„Atalanta“ su 66 taškais yra penktoje „Serie A“ vietoje, „Milanas“ su 60 taškų – laipteliu žemiau.

Pirmą kartą nuo 1941 metų „Atalanta“ gali atsidurti aukščiau abiejų Milano klubų, nes „Inter“ su 56 taškais tik 8-oje pozicijoje.

Į šeštąją poziciją likus dviems turams kėsinasi „Fiorentinta“, kuri namuose 3:2 nugalėjo Romos „Lazio“, taip palaidodama „Lazio“ viltis kitą sezoną žaisti Čempionų lygoje.

70 taškų turinti „Lazio“ nuo trečioje vietoje esančio „Napoli“ dabar atsilieka 7 taškais. Tuo tarpu „Fiorentina“ (59 taškai) tik per tašką priartėjo iki „Milan“.

„Lazio“ pirmavo po Balde Diao Keitos 55 minutę pelnyto įvarčio, tačiau šeimininkai atsakė trimis įvarčiais per 9 minutes – 67 min. pasižymėjo Khouma Babacaras, 73-ią – Nikola Kaliničius, o 76-ąją Cristiano Lombardi nukreipė kamuolį į savus vartus.

Alessandro Murgia 81 minutę sušvelnino rezultatą, tačiau „Fiorentina“ atsirevanšavo už pralaimėjimą, patirtą gruodį.