Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 12d. 18:16

Po čempioniško „Žalgirio“ sezono Vilma Venslovaitienė nustebino: „Mums nereikia 25 milijonų litų“

Vilma Venslovaitienė
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vilma Venslovaitienė

Vilniaus „Žalgiris“ pergalingai baigė sezoną – laimėtas Lietuvos futbolo pirmenybių nugalėtojų titulas. Klubo vadovė Vilma Venslovaitienė džiaugėsi, kad sunkus darbas pagaliau atsipirko, ir su viltimi žvelgė į ateitį. „Žalgirio“ tikslas – Čempionų lygos grupės etapas.

 V.Venslovaitienė jau net žino, kokios pinigų sumos reikia, kad ši svajonė taptų realybe.

– Ponia Vilma, ar galima sakyti, kad sostinės klubo pergalės atgaivino Vilniaus futbolą? – žurnalistai paklausė V.Venslovaitienės.

– Nesakyčiau, kad jis kada nors būtų išnykęs. Net prasčiausiais laikais, kai Vilniaus „Žalgiris“ buvo duobėje, jį labai palaikė 70 žmonių, dabar tokių atsidavusių yra apie 200. Na, ir sirgaliams reikia pergalių.

– Kokie kitų metų komandos tikslai, kokie planuojami pasikeitimai?

– Pasikeitimų tikrai bus. Tai galiu užtikrinti, tačiau konkrečiai įvardyti dabar negaliu. Viskas paaiškės sausio 5 dieną. Dabar dar vyksta derybos, todėl apie tai kalbėti kiek per anksti.

– Kokį jūs įsivaizduotumėte kitų metų „Žalgirio“ biudžetą?

Kai kalbėdavome su priešininkų komandų vadovais, jie paklausdavo „koks jūsų biudžetas?“ ir kai mes atsakydavome, jie negalėdavo patikėti, perklausdavo dar kelis kartus. Tada susimąstai – kiek daug pasiekei.

– Na, visų pirma, norėčiau išlaikyti tokį patį kaip šiais metais ir stengtis, kad jis būtų kiek įmanoma didesnis. Šio sezono biudžetas buvo apie 6 mln. litų. Prisiminkime, kad biudžetas yra ne tik pajamos, bet ir išlaidos, kurios buvo nemažos. Atrankos varžybos kainavo nemažai – skrydžio kaina ne tokia jau ir maža. Tai visa laimė, kad padėjo Vilniaus savivaldybė ir „Air Lituanica“, nes kitos bendrovės turi sutartis su turizmo agentūromis ir užsakomųjų skrydžių vasarą net neįmanoma gauti.

Tačiau buvo ir gerų akimirkų. Kai kalbėdavome su priešininkų komandų vadovais, jie paklausdavo „koks jūsų biudžetas?“ ir kai mes atsakydavome, jie negalėdavo patikėti, perklausdavo dar kelis kartus. Tada susimąstai – kiek daug pasiekei.

– O kiek yra galimybių padidinti biudžetą?

– Na, savivaldybė trims Vilniaus komandoms – krepšinio klubams Vilniaus „Lietuvos rytui“, „Kibirkštis-VIČI-IKI“ ir mums trejus metus yra įsipareigojusi skirti po 3 mln. kitų. Skaičiavome, kiek uždirbame iš parduotų bilietų, bet nepamenu tikslios sumos. Galiu pasakyti, kad iš A lygos – apie 50 tūkst. litų, o, pavyzdžiui, paskutinėse atrankos į Europos lygos grupės varžybas rungtynėse per tris dienas pardavėme visus bilietus – 5 000 vietų po 30 litų.

Aš manau, kad Lietuvos futbolo klubui nereikia 20 ar 25 mln. litų. Tam, kad patektumėm į grupių etapą užtektų kokių 7 mln. Pagalvokime, ką dar iš lietuvių, šiuo metu rungtyniaujančių čia, galėtume prisijungti? Turime gerą komandą, gerą lygį. Futbolininkai net nenori važiuoti iš mūsų klubo, jie nori likti čia.

Tuo tarpu „Žalgirio“ strategas Marekas Zubas tikino, kad nors sezonas ir buvo čempioniškas, tokio pakartoti jis nenorėtų – A lygos pabaiga nebuvo ideali „Žalgiriui“.

– Treneri, sezono pabaiga buvo nelengva, kas lėmė, kad sustojote dar nepasiekę finišo? – žurnalistai paklausė Mareko Zubo.

– Na, žinote, čempionatas tai nėra vienerios nuostabios rungtynės. Rezultatą lemia daug dalykų: nuovargis, neteisingi ir trenerių, ir žaidėjų sprendimai, klaidos, emocijos. Šie dalykai ir lėmė tai, kad neužsitikrinome titulo anksčiau. Tačiau, nepaisant visko, esame čempionai. Manau, tai ir yra svarbiausia.

– Ar norėtumėte pakartoti tokį sezono scenarijų?

– Ne, tokio tikrai nenorėčiau kartoti, norėčiau geresnio.

– Ar gavote pasiūlymų iš kitų klubų?

– Šiuo metu nieko nesvarstau. Dar iki gruodžio treniruosimės, taigi turime užbaigti pradėtus darbus. Jokių sprendimų dar nepriimu, nepaisant to, kad laimėjo čempionų titulą, su „Žalgiriu“ atlikome ne visus darbus. Apie tai ir galvoju.

– Kaip manote, kiek procentų sėkmė lėmė tai, kad vis dėlto laimėjote pirmenybes?

– Na, sunku pasakyti. Noriu priminti posakį, kad sėkmė lydi tuos, kurie sunkiai dirba. Taigi – buvome to verti.

Vienas rezultatyviausių „Žalgirio“ ekipos futbolininkų Mantas Kuklys teigė, kad nuovargis neleido švęsti taip, kaip norėtų. Po lemtingų rungtynių džiaugsmu sportininkai dalinosi su sirgaliais ir šeimos nariais. Be to, M.Kuklys prisiminė, kad sezonas dar nebaigtas – ekipa treniruosis iki gruodžio mėnesio.

Paklaustas, kaip vertinas puikius asmeninius rezultatus, M.Kuklys pabrėžė, kad jam svarbesni komandos laimėjimai: „Tai buvo geriausias mano sezonas, tačiau komandos pasiekimai man svarbesni. O jų šį sezoną netrūko. Nuveikėme tikrai daug. Per paskutines rungtynes jau buvome pavargę. Manau, laimėjome, nes buvome kaip kumštis“, – teigė sirgalių geriausiu sezono žaidėju išrinktas M.Kuklys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką