Po įspūdingo Oličiaus šou – triuškinama „Bayern“ pergalė ir vieta UEFA Čempionų lygos finale (nuotraukos, video)

Pirmąja UEFA Čempionų lygos finalo dalyve tapo vokiečių Miuncheno „Bayern“ komanda. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse antradienį išvykoje ji 3:0 (1:0) įveikė prancūzų Liono „Olympique“ futbolininkus. Mačo didvyriu tapo Ivica Oličius – nugalėtojams pelnė visus tris įvarčius.
I.Oličius nugalėtojams pelnė tris įvarčius
I.Oličius nugalėtojams pelnė tris įvarčius. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Miuncheno ekipos varžovas UEFA Čempionų lygos finale, kuris vyks gegužės 22 dieną Madride, paaiškės trečiadienį po antrųjų pusfinalio rungtynių Barselonoje tarp vietos „Barcelona“ ir italų Milano „Inter“ klubų. Pirmąją šių komandų dvikovą prieš savaitę Milane 3:1 laimėjo „Inter“.

Vokiečių klubas prieš atsakomąją dvikovą turėjo vieno įvarčio pranašumą – pirmose pusfinalio rungtynėse Miunchene praėjusią savaitę po vienintelio Arjeno Robbeno įvarčio šventė pergalę, tačiau antradienį buvo priverstas verstis be raudonąją kortelę gavusio lyderio Francko Ribery.

Lione komandos dvikovą pradėjo be didesnės žvalgybos. Jau antrą rungtynių minutę idealią progą pasižymėti turėjo svečių puolėjas Thomas Mulleris, kai po Ivicos Oličiaus perdavimo buvo likęs vienas prieš vartininką, tačiau jo smūgis skriejo šalia virpsto.

Po truputį iniciatyvą visiškai į savo rankas perėmė vokiečių ekipos stratego Louiso van Gaalo auklėtiniai. „Olympique“ futbolininkams nieko gero nepavyko sukurti prie varžovų vartų, jų atakos dažniausiai buvo nesunkiai stabdomos jau aikštės viduryje.

Vienas aktyviausių „Bayern“ žaidėjų I.Oličius savo šansą išnaudojo įpusėjus kėliniui. Po uraganinės Miuncheno komandos atakos T.Mulleris baudos aikštėje perdavė kamuolį I.Oličiui. Šis apgaulingai apsisukęs pasiuntė kamuolį į Liono ekipos vartus ir 26-ą minutę išvedė „Bayern“ į priekį 1:0.

Netrukus pirmą pavojingą ataką surengė ir aikštės šeimininkai, tačiau Michelis Bastosas nepataikė į vartus. Po pertraukos abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, tačiau daugiau progų vis tiek turėjo svečių komanda.

59-ą minutę aikštės teisėjas šveicaras Massimo Busacca palengvino pirmaujančiai Miuncheno komandai gyvenimą – dvi geltonąsias korteles (antrąją už reakciją į pirmąją) gavo ir iš aikštės pašalintas buvo „Olympique“ kapitonas Crisas. Tuoj po to pavojingai į „Bayern“ vartus smūgiavo Sidney Govou, tačiau Jorgas Buttas smūgį atrėmė.

Beveik visas varžovų viltis per likusį laiką palaidojo I.Oličius. Kroatas 67-ą minutę po Hamito Altintopo perdavimo pelnė antrą įvartį, o 78-ą minutę po Philippo Lahmo perdavimo galva dar kartą nuginklavo varžovų vartininką.

Liono komanda niekuomet nežaidė pagrindinių Europos futbolo klubų turnyrų finaluose, tuo tarpu „Bayern“ jų pusfinaliuose varžėsi net 13 kartų. Pastarąjį kartą Miuncheno ekipa UEFA Čempionų lygos nugalėtoja tapo 2001 metais, kai finale įveikė „Valencia“ klubą.