Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 10d. 12:44

Po spjūvio Lietuvai iš Poznanės stadiono tribūnų lenkai renka parašus ant atsiprašymo laiško lietuviams

Lenkijos sirgalių plakatas
zalgiris-vilnius.lt nuotr. / Lenkijos sirgalių plakatas

Lenkų laikraštis „Gazeta Wyborcza“ atsiprašo lietuvių dėl Poznanės futbolo klubo „Lech“ sirgalių rungtynių metu išskleisto plakato „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“ (lenk. – „Litewski chamie, klęknij przed polskim panem“) ir ragina pasirašyti po atsiprašymo laišku lietuviams.

Viešas laiškas portale wyborcza.pl. paskelbtas lietuvių ir lenkų kalbomis:

„Ketvirtadienį įvykusių Poznanės „Lech“ – Vilniaus „Žalgiris“ futbolo rungtynių metu sirgalių asociacija „Wiara Lecha“ išskleidė plakatą su užrašu „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“ (lenk. – „Litewski chamie, klęknij przed polskim panem“). Tik paskutinis idiotas ir piktos valios žmogus galėjo sugalvoti tokį užrašą. Sirgaliai turėtų už šią šlykščią išdaigą atsiprašyti. Tikimės, kad mūsų laišką pasirašys daug lenkų, taip pat ir tie, kas daugelį kartų gynė stadiono chuliganų elgesį. Tikimės, kad laišką pasirašys Poznanės „Lech“ ir kitų Lenkijos futbolo klubų sirgaliai. Šį kartą verta pamiršti apie tai, kas mus skiria, nes visiems mums rūpi geri santykiai su Lietuva ir lietuviais, mūsų kaimynais, su kuriais mus sieja tikrai daug. Gerų santykių siekė Lenkijos prezidentai Lechas Walesa, Aleksandras Kwašniewskis, Lechas Kaczynskis, o dabar – Bronislawas Komorowskis. Surenkant kuo daugiau parašų po šiuo laišku, norime lietuviams parodyti, jog Lenkijoje nėra vietos primityviam, įžeidžiančiam lietuvių tautą, elgesiu“.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį laišką jau buvo pasirašę 5277 žmonės, skelbia wyborcza.pl.

Priminsime, kad dėl Poznanės futbolo klubo „Lech“ sirgalių plakato oficialią poziciją išsakė ir lenkų klubas. Komandos oficialiame interneto puslapyje patalpintame rašte teigiama, kad plakatą iškėlusiems sirgaliams neturėtų būti vietos stadione. Antilietuvišką išpuolį oficialiai pasmerkė ir Lenkijos futbolo federacija. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką