Portugalai išvengė gėdos Liuksemburge, latviai iškovojo sensacingą tašką

Antradienio vakarą sužaistos dešimt atrankos į 2022 m. pasaulio futbolo čempionatą rungtynių. Europos čempionai portugalai vos nenudegė Liuksemburge, latviai pasiekė sensacingas lygiąsias Stambule, o belgai ir olandai pasimėgaudami talžė varžovus.
Latvijos futbolininkai
Latvijos futbolininkai / „Scanpix“ nuotr.

A grupė

Nelengvą pergalę pasiekė Europos čempionė Portugalija, svečiuose atsilikusi, bet nugalėjusi Liuksemburgą 3:1.

Šeimininkai netikėtai pirmavo po 31-ąją minutę pelnyto Gersono Rodrigueso įvarčio, o portugalams iki pirmojo kėlinio pabaigos pavyko tik išlyginti rezultatą dėka Diogo Jotos įvarčio 42-ąją minutę.

Visgi po pertraukos portugalai išsigelbėjo, kai įvarčius pelnė Cristiano Ronaldo (50 min.) ir Joao Palhinha (80 min.).

Kitose grupės rungtynėse Serbija svečiuose 2:1 įveikė Azerbaidžaną. Pergalę serbams 81-ąją minutę išplėšė Aleksandras Mitrovičius, kuris pelnė ir pirmąjį savo komandos įvartį pirmajame kėlinyje, 16-ąją minutę.

E grupė

E grupėje įspūdingą pergalę iškovojo Belgijos rinktinė, namuose net 8:0 sudaužiusi Baltarusiją.

Belgai vien per pirmąjį kėlinį įmušė keturis, o antrajame pridėjo dar tris įvarčius.

Po du kartus pasižymėjo Leandro Trossardas (38 ir 75 min.) ir Hansas Vanakenas (17 ir 89 min.), o po sykį įvartį pelnė Michy Batshuayi (14 min.), Jeremy Doku (42 min.), Dennisas Praetas (49 min.) ir Christianas Benteke (70 min.).

Kitose grupės rungtynėse Velsas namuose pasiekė svarbią pergalę 1:0 prieš Čekiją.

Pergalingą įvartį 81-ąją minutę pasiekė Danielis Jamesas, o komandos jau tuomet žaidė 10 prieš 10, nes iš aikštės buvo išvaryti čekas Patrikas Schikas ir velsietis Connoras Robertsas.

G grupė

G grupėje belgų pavyzdžiu pasekė Nyderlandai, svečiuose net 7:0 sudaužę Gibraltarą.

Įdomu tai, kad pirmąjį įvartį olandai įmušė tik 41-ąją minutę, o po pirmojo kėlinio pirmavo tik 1:0, tačiau po pertraukos suvarpė varžovų vartus šešiais tiksliais smūgiais.

Du įvarčius olandams įmušė Memphis Depay'us (61 ir 88 min.), po vieną – Stevenas Berghuisas (41 min.), Luukas De Jongas (55 min.), Georginio Wijnaldumas (62 min.), Donyellas Malenas (64 min.) ir Donny van de Beekas (85 min.).

Sensacingas lygiąsias Stambule pasiekė Latvijos rinktinė, išplėšusi lygiąsias 3:3 prieš Turkiją.

Prieš tai olandus ir norvegus nugalėję turkai pirmavo 2:0 ir 3:2, bet latviai pasivijo varžovus bei išplėšė netikėtą tašką po Davio Ikaunieko įvarčio 79-ąją minutę.

Trečiajame grupės mače Norvegija po vienintelio Alexanderio Sorlotho įvarčio 35-ąją minutę 1:0 įveikė Juodkalniją.

H grupė

Šioje grupėje pirmuosius taškus prarado Rusijos rinktinė. Ji svečiuose 1:2 suklupo prieš Slovakiją.

Milanas Škriniaras išvedė slovakus į priekį 38-ąją minutę, o Mario Fernandesui iš Rusijos rinktinės pavyko išlyginti rezultatą 71-ąją.

Vis dėlto lemiamą kirtį šiose rungtynėse sudavė 74-ąją minutę pasižymėjęs Robertas Makas.

Kitose rungtynėse nelengvą pergalę iškovojo Kroatija – pasaulio vicečempionė namuose 3:0 įveikė Maltą.

Visus įvarčius kroatai pelnė tik po pertraukos – pasižymėjo Ivanas Perišičius (62 min.), Luka Modričius (76 min.) ir Josipas Brekalo (90 min.).

Dar vieneriose grupės rungtynėse Kipras namuose kiek netikėtai 1:0 įveikė Slovėniją. Pergalę kipriečiams lėmė 42-ąją minutę pelnytas Ioannio Pitto įvartis.