15min be reklamos
2022 12 07, 18:01

Prabilo pasaulio čempionato drąsuolis: kaip elgėsi policija ir ką padarė FIFA prezidentas?

Vaivorykštės vėliava, palaikymo žinutėmis Ukrainai ir Irano moterims pasidabinęs italas Mario Ferri leidosi į aikštę pasaulio čempionato rungtynių metu, buvo sučiuptas, tačiau vėliau paleistas be bausmės. Aiškėja, kad prie laimingos istorijos pabaigos prisidėjo ir FIFA vadovas.

Portugalijos ir Urugvajaus susitikimo metu vyriškis pasileido į aikštę. Rankose jis laikė LGBT simboliu ženklintą vėliavą, ant krūtinės puikavosi Ukrainai skirta palaikymo žinutė, ant nugaros – laisvės palinkėjimas Irano moterims.

Sakalu dar vadinamas italas, atlikęs daug jėgų pareikalavusį spurtą, galiausiai buvo sulaikytas.

„Gianni Infantino yra inteligentas. Falco laisvas, jokių problemų Katare nebuvo“, – teigė M.Ferri, dalyvaudamas „Zoom“ konferencijoje iš savo namų Italijoje.

35-erių vyras svarstė, kad FIFA prezidentas G.Infantino norėjo išvengti tarptautinio skandalo ar neigiamo žiniasklaidos požiūrio, todėl įsitraukė į situaciją ir padėjo M.Ferri ištrūkti.

VIDEO: Rainbow-flag waving protester brings World Cup Portugal vs Uruguay match to a halt

„Reuters“ praneša, kad susisiekė su FIFA dėl komentaro.

„Kataro policininkai buvo tikri džentelmenai, labai draugiški, jie siūlė vandens, kavos, kruasanų. Buvo tikrai labai draugiški“, – dėstė M.Ferri.

Italas pasakojo, kad G.Infantino jį atpažino iš ankstesnių įsiveržimų aikštėn. Iš viso vyriškis rungtynių metu ant vejos nelegaliai yra bėgiojęs net 11 kartų.

„Jis klausė manęs: „Kodėl? Juk Kataras yra labai pavojingas tau. Bet aš turiu planą, kaip tau padėti.“ Kai jis pasikalbėjo su svarbiais žmonėmis Kataro policijoje, po 30 minučių buvau laisvas“, – pasakojo M.Ferri.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mario Ferri
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mario Ferri

Tai buvo trečias pasaulio čempionatas, kuriame vyras veržėsi į aikštę su žinute pasauliui, bet italas nežada sustoti.

„Visada bandau kautis už naują pasaulį. Nenoriu karo pasaulyje. Noriu taikos“, – patikino M.Ferri.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką