Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Praleistus įvarčius kaip grybus po lietaus skaičiuojanti Alytaus „Dainava“ į kovą meta paauglius, o klubo vadovai vis dar kažką žada

Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Dainavos“ gynyba kol kas į sieną nė iš tolo nepanaši.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos futbolo A lygoje Alytaus „Dainavos“ klubas kol kas atlieka patrankų mėsos funkciją, beviltiškai pralaimėjęs visus šešis susitikimus. Įvarčiai dzūkų vartuose dygsta lyg grybai po lietaus – praleisti jau 29, o neįmuštas nė vienas. Net klubo oficialioje interneto svetainėje ironiškai rašoma, kad aikštėje ekipa yra „donorė“ varžovų puolėjams. Naujieji komandos vadovai tikina, kad bėdos greitai bus išspręstos.

Senieji vadovai paliko įsiskolinimų

Prieš naująjį sezoną komandos valdymą perėmė futbolo agentai italas Giuseppe Greco ir prancūzas Marcas Fourmeaux, tačiau naujieji vadovai vis dar nepadengė senų įsiskolinimų, tad klubui yra uždrausta registruoti naujus žaidėjus. Šie veikėjai „Dainavai“ oficialiai ėmė vadovauti kovo 5-ąją – likus tik kelioms dienoms iki naujojo A lygos sezono pradžios.

„Esame jauniausia Lietuvos komanda, gal net jauniausia Europoje. Turime įsiskolinimų LFF, kuriuos tikimės padengti jau šią savaitę. Po to galėsime registruoti naujus žaidėjus. Nepaisant sunkumų, esame susikoncentravę ties kitu perėjimų langu liepos mėnesį, bandysime įsigyti naujokų. Dabar komandoje žaidžia jauni žaidėjai, kuriems tai yra labai gera patirtis. Kai perėmėme klubą, buvo likusios tik dvi dienos iki perėjimų lango užsidarymo, tad mums tiesiog pritrūko laiko. Buvo skolų, dėl ko negalėjome registruoti naujokų“, – portalui 15min.lt pasakojo M.Fourmeux.

Esame jauniausia Lietuvos komanda, gal net jauniausia Europoje. Turime įsiskolinimų LFF, kuriuos tikimės padengti jau šią savaitę. Po to galėsime registruoti naujus žaidėjus.

15min.lt žiniomis, Alytaus komandos skola siekia vos 30-60 tūkst. litų, tačiau M.Fourmeux atsisakė nurodyti tikslius skaičius.

Kodėl klubas gavo A lygos licenciją?

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) klubų licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis 15min.lt patvirtino, kad „Dainava“ nėra atsiskaičiusi su buvusiais žaidėjais ir treneriais, taip pat yra skolinga dalį praėjusių metų teisėjavimo mokesčio LFF.

Siekiant įrodyti, kad nėra pradelstų mokėjimų, kiekviena komanda licencijavimo komitetui turi dokumentais įrodyti, kad įsipareigojimai yra padengti arba yra susitarta su kreditoriumi dėl įsipareigojimo termino atidėjimo, arba įrodo, kad dėl pradelstos sumos vyksta ginčas teisme ar kitoje atitinkamoje ginčus nagrinėjančioje instancijoje. L.Zibolio teigimu, „Dainava“ to nėra padariusi.

Jeigu yra pradelstų įsipareigojimų pagal išvardintas 3 pozicijas, pagal taisykles A lygos licencija gai būti išduota, tačiau taikoma mažesnė naujų žaidėjų registracijos draudimo sankcija. Jeigu tokių įsipareigojimų yra likusių siekiant jau UEFA licencijos, ši negalės būti išduota.

Vienas A lygos vadovų, Lietuvos futbolo klubų asociacijos (LFKA) direktorius Justinas Garliauskas teigė, kad „Dainava“ yra pažadėjusi bėdas išspręsti iki balandžio vidurio.

Vienas A lygos vadovų, Lietuvos futbolo klubų asociacijos (LFKA) direktorius Justinas Garliauskas teigė, kad „Dainava“ yra pažadėjusi bėdas išspręsti iki balandžio vidurio.

„Nauji klubo savininkai yra pažadėję susitvarkyti iki balandžio vidurio. Komandos perdavimas kiek užsitęsė, todėl susidarė tokia nemaloni situacija, jeigu jie būtų viską susitvarkę anksčiau, gali būti, kad dabar taip nebūtų.

Klubas nenusipelnė to, kas dabar vyksta. Tai yra komanda su tradicijomis, gera infrastruktūra, savivaldybės palaikymu ir puikiais aistruoliais. Kiek žinau, skolos nėra didelės, be to, į rungtynes komanda vyksta ir visus einamuosius kaštus padengia laiku ir tvarkingai. Komanda yra pateikusi naujų žaidėjų paraiškas, jie gali treniruotis, tačiau ne žaisti. Kai tik senos skolos bus grąžintos, žaidėjai iškart turėtų būti registruojami“, – tikino J.Garliauskas.

Komandoje žaidžia vaikai

A lygoje šiuo metu yra registruoti 26 „Dainavai“ atstovaujantys futbolininkai, iš kurių tik du yra gimę iki 1990-ųjų. Tai komandos kapitonas Nerijus Bartkevičius, kuriam yra 28-eri, ir 25-erių Nerijus Kavaliauskas.

Visos šešiose rungtynėse iki šiol žaidė 16-metis saugas Povilas Kalimavičius, 17-metis gynėjas Skirmantas Šeštavickas, 18-mečiai Nedas Čeplinskas ir Andrius Genevičius.

Pagrindinis komandos vartininkas Donatas Mikučionis netrukus sulauks 23-ojo gimtadienio, šešeriose rungtynėse žaidęs puolėjas Kęstutis Balčiūnas yra 22-iejų, penkiskart žaidęs Renaldas Stankevičius – 23-ejų, o visi kiti rungtyniaujantys futbolininkai – paaugliai.

Visos šešiose rungtynėse iki šiol žaidė 16-metis saugas Povilas Kalimavičius, 17-metis gynėjas Skirmantas Šeštavickas, 18-mečiai Nedas Čeplinskas ir Andrius Genevičius.

Žinoma, duoti šansų jauniems futbolininkams yra gerai, tačiau rezultatai rodo, kad tai gali būti pražūtinga. „Dainava“ pirmose šešiose rungtynėse atrodo kaip dublerių čempionato lygio komanda, tačiau tikrai ne kaip A lygos klubas.

„Dainavos“ vartininkas jau dukart iš vartų traukė po šešis įvarčius (tiek įmušė „Atlantas“ ir „Banga“), dukart praleido po penkis („Klaipėdos granitas“ ir „Šiauliai“), keturis įmušė „Kruoja“, o „Ekranas“ – tris.

Ar ilgai užsieniečiai bus klube, kuris vietoj pergalių skina praleidžiamų įvarčių rekordus? Naujasis klubo direktorius patikino, kad komanda neiškris iš A lygos: „Dėl to esame optimistiški. Taip, bus labai sunku pavyti kitus. Vasarą žadame įsigyti ir legionierių, kurie mus sutiprins, tačiau pirksime tik tokius, kurie bus geresni už lietuvius“.

M.Fourmeux teigimu, šiuo metu komandoje yra keli futbolininkai, kurie gali tik treniruotis, bet žaisti dėl įvestų apribojimų jiems neleidžiama. Vienas tokių – Modestas Atmanavičius bei senegalietis, buvęs italų „Brescia“ jaunimo akademijos narys Alinoune Cisse.

M.Fourmeux teigimu, šiuo metu komandoje yra keli futbolininkai, kurie gali tik treniruotis, bet žaisti dėl įvestų apribojimų jiems neleidžiama. Vienas tokių – Modestas Atmanavičius bei senegalietis, buvęs italų „Brescia“ jaunimo akademijos narys Alinoune Cisse.

Sirgaliai prisiekia ištikimybę

Jau kitame ture „Dainava“ pirmą kartą šiemet žais Alytaus stadione. Šeštadienį jų varžoavis bus čempionas Vilniaus „Žalgiris“.

Nors Alytaus klubas iki šiol beviltiškai pralaimėjo visas A lygos rungtynes, tačiau komandos sirgaliai išsiskyrė puikiu palaikymu.

„Dzūkų tankais“ pasivadinusi sirgalių grupuotė lankė visas komandos išvykos rungtynes, aktyviai palaikė klubą ir namie. Kaip sakė vienas sirgalių klubo narių, jis palaiko komandą visur ir visada.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką