Prancūzai Amsterdame parklupdė olandus, estai ir latviai krito namuose

Paulis Pogba
„Scanpix“ nuotr. / Paulis Pogba
1

Pirmadienį sužaistos devynerios 2018 metų pasaulio čempionato atrankos trečio turo rungtynės A, B ir H grupėse. Daugiausiai intrigos kėlė mačas Amsterdame, kur vietos Nyderlandai susitiko su Europos vicečempionais prancūzais.

Šiemetinį Europos čempionatą praleidę „oranžiniai“, panašu, jog ir toliau nesėkmingai vaduojasi iš šio nokdauno.

Pirmadienį jie nusileido savo tituluotiems priešininkams 0:1 ir po trijų rungtynių turi savo sąskaitoje vos keturis taškus.

Pergalingą įvartį 30-ąją minutę įmušė Paulis Pogba.

Pasismagino Portugalijos ir Belgijos rinktinės, savo priešininkus sutriuškinusios įspūdingu vienodu rezultatu 6:0.

Europos stipriausia komanda Portugalija svečiuose sudaužė Farerų salas, o tris įvarčius pelnė „Porto“ atstovas Andre Silva. Cristiano Ronaldo šįsyk įmušė tik kartą.

Belgai taip pat šešis įvarčius įmušė svečiuose Gibraltarui. Tris iš jų – Christianas Benteke. Beje, pirmą įvartį puolėjas įmušė vos septintąją dvikovos sekundę ir tai yra greičiausias įvartis pasaulio čempionatų atrankos varžybų istorijoje.

Nesėkmes patyrė Baltijos šalių atstovės. Latvija namuose 0:2 nusileido Europos čempionato dalyvei Vengrijai, o estai Taline tokiu pačiu rezultatu pripažino graikų pranašumą.

A grupė

Švedija – Bulgarija 3:0
39' [1:0] Ola Toivonenas
45' [2:0] Oscaras Hiljemarkas
58' [3:] Victoras Nilssonas-Lindelofas

Nyderlandai – Prancūzija 0:1
30' [0:1] Paulis Pogba

Baltarusija – Liuksemburgas 1:1
80' [1:0] Pavelas Savitskis
85' [1:1] Aurelienas Joachimas
44' Dirkas Carlsonas (Liuksemburgas) pašalintas iš aikštės

Andora – Šveicarija 1:2
19' [0:1] Fabianas Scharas (11m)
77' [0:2] Admiras Mehmedi
90' [1:2] Alexandre'as Martinezas

Farerų salos – Portugalija 0:6
12' [0:1] Andre Silva
22' [0:1] Andre Silva
37' [0:1] Andre Silva
65' [0:4] Cristiano Ronaldo
90' [0:5] Joao Moutinho
90' [0:6] Joao Cancelo

Latvija – Vengrija 0:2
10' [0:1] Adamas Gyurcsas
77' [0:2] Adamas Szalai

Gibraltaras – Belgija 0:6
1' [0:1] Christianas Benteke
19' [0:2] Axelis Witselis
43' [0:3] Christianas Benteke
53' [0:4] Driesas Mertensas
56' [0:5] Christianas Benteke
79' [0:6] Edenas Hazardas

Estija – Graikija 0:2
2' [0:1] Vassilios Torosidis
61' [0:2] Mariosas Oikonomou

Bosnija ir Hercegovina – Kipras 2:0
70' [1:0] Edenas Džeko
81' [2:0] Edenas Džeko