15min be reklamos
2022 12 24, 09:58

Prancūzų ministrė argentiniečius pavadino „neelegantiškais laimėtojais“

Prancūzijos sporto ministrė Amelie Oudea-Castera argentiniečius, triumfavusius Pasaulio futbolo čempionate ir pasišaipiusius iš prancūzų žvaigždės Kyliano Mbappe, pavadino „neelegantiškais laimėtojais“ ir apkaltino juos vulgarumu.
Emiliano Martinezas
Emiliano Martinezas / AFP nuotr.

„Kaip mūsų... komanda mokėjo elegantiškai pralaimėti, taip argentiniečių veiksmai po šios pergalės nebuvo verti rungtynių, kurias matėme“, – prancūzų radijui RTL sakė ministrė.

A.Oudea-Castera paminėjo vartininką Emiliano Martinezą, pergalės parade Buenos Airėse ėjusį su kūdikį vaizduojančia lėle, ant kurios veido buvo užklijuota K.Mbappe veido nuotrauka.

Iškart po rungtynių iš argentiniečių persirengimo kambario pasigirdo raginimas surengti „tylos minutę... Mbappe“.

K.Mbappe įmušė tris įvarčius per pasaulio čempionato finalą, o ketvirtąkart pasiuntė kamuolį į E.Martinezo vartus per 11 metrų baudinių seriją.

„Man tai atrodo niekinga, – apie argentiniečių pašaipas sakė A.Oudea-Castera. – Tai tiesiog vulgaru, nederama, išties neverta tos progos.“

Ministrė išreiškė pasitenkinimą tuo, kad Prancūzijos futbolo federacijos (FFF) prezidentas Noelis Le Graetas parašė kolegai argentiniečiui skundą dėl „nenormalių ekscesų“ pergalės šventėje.

FFF taip pat nurodė ketinanti pateikti skundus dėl prancūzų sirgalių, skelbusių rasistinius komentarus socialinėje žiniasklaidoje dėl kai kurių prancūzų žaidėjų nesėkmių finale.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką