„Premier“ lyga: dar sykį be vartininko likęs „Liverpool“ palaužė „Blackburn“

Antradienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos vienerios rungtynės. Intriguojančiame mače psichologiškai svarbią pergalę iškovojo "Liverpool" klubas, vėlyvo Andy Carrollo įvarčio dėka 3:2 įveikęs dėl išlikimo aukščiausioje lygoje kovojantį "Blackburn".
Rovers Mauro ir Andy Carrollas
Rovers Mauro ir Andy Carrollas / Scanpix/PA nuotr.
Temos: 1 FC Liverpool

Tai buvo pirmoji „Liverpool“ pergalė po keturių iš eilės nelaimėtų dvikovų. Tiesa, po pirmųjų 16 minučių atrodė, kad ji bus pasiekta gerokai lengviau.

Iki tol retai aikštėje pasirodantis Maxi Rodriguezas du sykius iš arti nuginklavo varžovų vartininką, pasiųsdamas šeimininkus į gilų nokdauną.

Visgi vaizdas aukštyn kojomis apsivertė 25 minutę, kai po nevykusio gynėjo Johno Flanagano perdavimo kamuolį perėmė ir vienas prieš vartininką iššoko Davidas Hoilettas. Vartus gynęs Doni nespėjo jam sukliudyti ir pargriovė varžovą, tad už paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas iš aikštės.

Vos prieš keletą dienų raudoną kortelę prieš save išvydo pagrindinis „Liverpool“ vartų sargas Pepe Reina, tad pakeitus Flanaganą į aikštę teko išbėgti rezerviniam vartininkui – Bradui Jonesui. Australas nenuvylė: jis atrėmė puolėjo Yakubu itin silpnai smūgiuotą 11 metrų baudinį ir išsaugojo dviejų įvarčių pranašumą.

Tiesa, neilgam. 36 minutę tas pats Yakubu galva sušvelnino santykį, o 61 minutę uždirbo antrą 11 metrų baudinį, mat jį pargriovė aukšto kamuolio nesugraibęs Jonesas. Vartų sargas gavo raudoną kortelę, o Yakubu antrą sykį nesuklydo – 2:2.

Nors „Blackburn“ desperatiškai mėgino išplėšti pergalę, jau per teisėjo pridėtą laiką sėkmė nusišypsojo „Liverpool“: po kampinio gynėjai išmušė kamuolį link vartų linijos, bet jį atgal sugrąžino gynėjas Sebastianas Coatesas, tuomet Danielis Aggeris galva atliko perdavimą Carrollui, o šis tiksliu smūgiu trečią kartą nuginklavo Paulą Robinsoną.

„Blackburn“ 2 – 3 „Liverpool“
13' [0 – 1] M.Rodriguezas
16' [0 – 2] M.Rodriguezas
36' [1 – 2] A.Yakubu
61' [2 – 2] A.Yakubu (iš 11 m. baudinio)
90' [2 – 3] A.Carrollas
25' iš aikštės pašalintas Doni („Liverpool“)
27' A.Yakubu („Blackburn“) nerealizavo 11 m. baudinio

„Liverpool“ su 46 taškais „Premier“ lygoje – šeštas, „Blackburn“ su 28 – tik devynioliktas.