2014 12 26 /16:56

„Premier“ lygos Kalėdinėse rungtynėse „Chelsea“ įveikė „West Ham“

Antrąją Kalėdų dieną Anglijoje prasidėjo „Premier“ lygos 18-asis turas, kurio pirmosiose rungtynėse lygos lyderis Londono „Chelsea“ iškovojo pergalę ir sustiprino savo poziciją.
Diego Costa ir Willianas
Diego Costa ir Willianas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Mėlynieji“ savo aikštėje 2:0 (1:0) be didesnio vargo įveikė ketvirtoje turnyro lentelės vietoje žengiantį „West Ham United“ klubą, kuris buvo nepralaimėjęs penkių pastarųjų mačų.

„Chelsea“ visiškai dominavo rungtynėse: valdė kamuolį 65 proc. laiko, pagal smūgius link vartų laimėjo net 28:6, pagal smūgius į vartų plotą – net 9:0.

Jau 5-ąją mačo minutę „Chelsea“ surengė labai pavojingą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė du brazilai. Willianas atliko puikų perdavimą Oscarui, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės vidurio skriejo virš vartų.

22 min. vartus gelbėjo Adrianas, kuris atmušė Gary Cahillo smūgį galva, skriejusį į viršutinį vartų kampą. Vis dėlto, „West Ham“ gynyba sutrupėjo sužaidus pusvalandį, kai kampinio metu Diego Costa galva mušė link vartų, laiku koją kyštelėjęs Johnas Terry įmušė pirmąjį įvartį.

Prieš pertrauką D.Costa galėjo rezultatą padvigubinti, o antrojo kėlinio pradžioje Adrianas vėl gelbėjo vartus po Edeno Hazardo ir Branislavo Ivanovičiaus smūgių. Pergalę „Chelsea“ įtvirtino praėjus pusvalandžiui nuo pirmojo įvarčio – 62 min. D.Costa solo reidu įsiveržė į baudos aikštelę ir pats nuginklavo vartininką.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynes aptemdė žaidėjų susistumdymas

Prieš pat pertrauką įvyko nemalonus incidentas, kai B.Ivanovičius krito baudos aikštelėje, o teisėjui nereagavus supyko, kad nebuvo skirta pražanga ir 11 metrų baudinys. „West Ham“ puolėjas Andy Carrollas rodė nepasitenkinimą atvirai rėkdamas serbui į veidą, tačiau teisėjas situaciją suvaldė.