Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Priminimas Vadimui Kastujevui: prieš gaivindamas „Žalgirio“ klubą, grąžink skolas!

Buvusiems Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo darbuotojams, žaidėjams ir bankroto administratoriui verslininko Vadimo Kastujevo ketinimai atkurti bankrutuojantį klubą kelia šypseną. Pirmiausia grąžink skolas – primena jie.
Futbolo klubo „Žalgiris“ skolos siekia 3 mln. Lt. Iš jų apie 700 tūkst. Lt – buvusiems žaidėjams, treneriams ir darbuotojams.
Futbolo klubo „Žalgiris“ skolos siekia 3 mln. Lt. Iš jų apie 700 tūkst. Lt – buvusiems žaidėjams, treneriams ir darbuotojams. / „Scanpix“ nuotr.

Iš kalėjimo Maskvoje paleisto ir tyliai į Lietuvą grįžusio V.Kastujevo atstovai praėjusią savaitę atskleidė, kad verslininkas kartu su atgaivinta senąja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komanda sieks grįžti į Lietuvos aukščiausiąją lygą.

V.Kastujevas jau kreipėsi į teismą, siekdamas atsiimti klubo vardą ir simboliką. Iš Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ V.Kastujevas tikisi prisiteisti 100 000 Lt.

Pirmiausia – skolos

Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr/Byla dėl V. Kastujevo milijonų atidėta iki pavasario.
Vadimas Kastujevas

Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“, kuriam iškelta bankroto byla, kreditoriams liko skolingas 3 mln. Lt, iš jų apie 700 tūkst. Lt – buvusiems žaidėjams, treneriams ir darbuotojams. Pasak bankroto administratoriaus Egidijaus Jakubausko, V.Kastujevo atstovų kalbos apie klubo atkūrimą yra niekinės, kol skolos nėra padengtos.

„Kalbos apie klubo gaivinimą yra iš piršto laužtos. Jokių konkrečių žingsnių nebuvo žengta. Į kreditorių komitetą ir bankroto administratorių jis (V.Kastujevas, – red. past.) turi kreiptis su prašymu atgaivinti klubo veiklą. Tai padaręs turėtų sumokėti skolą, kuri nė kiek nesumažėjo – kaip buvo 3 mln., taip ir liko 3 mln. Tada jau būtų galima kalbėti apie klubo atgaivinimą“, – dėstė E.Jakubauskas.

Pasak jo, jei klubą gaivintų pats V.Kastujevas, jam tai kainuotų trečdaliu mažiau nei kitiems. „Viena iš pagrindinių kreditorių yra paties V.Kastujevo įmonė. Jei jis pats mokėtų, galbūt jam užtektų ir 2 mln. skoloms padengti. Jei tai darytų pašalinis, turėtų sumokėti 3 mln. Taigi jam pačiam pigiau kainuotų atgaivinimas. Bet, kaip sakiau, jokių žingsnių, kad tai padarytų, jis kol kas nežengė. Grįžo į Lietuvą ir vėl kažkur dingo – niekas jo nematė, niekas apie jį negirdėjo.“

Vilties negrąžino

Skeptiškai V.Kastujevo planus vertina ir buvę žalgiriečiai. Jie tikina, kad vilties atgauti skolas V.Kastujevo atstovų pareiškimai apie klubo atsikūrimą nesugrąžino.

„Man „Žalgiris“ jau atsikūrė. Nežinau, ką jis (V.Kastujevas, – red. past.) čia darys. Sveikintina, jei jis įkurs ir išlaikys naują klubą, bet aš nelabai tikiu tokiais planais“, – teigė buvęs „Žalgirio“ vadybininkas Gediminas Kontautas.

Keisti pareiškimai – žada atkurti klubą, bet apie skolas nė žodžio, – sakė R.Vilėniškis.

„Dauguma tuos pinigus esame nurašę ir nelabai tikimės atgauti, bet šis ginčas – principo reikalas. Juk mus, liaudiškai tariant, išmetė ir pasakė, kad esame nereikalingi. Ir dar su tokia pašaipa leido suprasti – negi jūs tikrai tikitės atgauti tuos pinigus? Taigi dabar tai principo reikalas“, – pridūrė G.Kontautas.

„Nežinau, ar vilties daugiau. Laikas parodys. Aš tuos pinigus jau buvau palaidojęs. Dabar nežinau, ko tikėtis. Stebėsime, kaip viskas baigsis, ir tiek“, – nedaugžodžiavo buvęs „Žalgirio“ treneris, o vėliau vienas VMFD „Žalgiris“ įkūrėjų Mindaugas Čepas.

„Keisti pareiškimai – žada atkurti klubą, bet apie skolas nė žodžio. Kol yra tikimybė, kad grąžins, tikime. Jei grįžta, galbūt grįžta skolas grąžinti?“ – samprotavo futbolininkas Raimondas Vilėniškis.

V.Kastujevo valdomo bankrutuojančio „Žalgirio“ interesams atstovaujantis advokatas Erikas Saukalas „15min“ antradienį apie verslininko planus grąžinti skolas negalėjo pasakyti nieko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius