Puikias rungtynes sužaidęs Darvydas Šernas: „Nenusipelnėme pralaimėti“

Po Lietuvos futbolo rinktinės pralaimėjimo Slovakijai 1:2 (0:1) mūsų futbolininkai iš rūbinės ėjo nusivylę – tačiau ne savimi, o rungtynių rezultatu. Po ilgos pertraukos nacionalinės rinktinės marškinėlius apsivilkęs Darvydas Šernas individualiu pasirodymu šį kartą užgožė pagrindines lietuvių žvaigždes, turėjo kelias puikias progas, tačiau jų neišnaudojo.
Darvydas Šernas
2018 FIFA World Cup atranka: Lietuva - Slovakija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Labai gaila, kad rungtynės taip susiklostė. Nemanau, kad buvome verti šiandien pralaimėti – taškas minimum, o ir pergalė galėjo būti. Aišku, kalbos lieka kalbomis – reikia įmušti įvarčius. Gaila, kad taip žaisdami nepelnome nė taško – turėjome progų, kurios turėjo virsti įvarčiais.

Slovakai sukūrė vieną progą pirmajame kėlinyje ir pelnė įvartį. Meistriškumas, meistriškumas – gal mums to ir trūksta. To vieno žingsnelio iki pergalių“, – po mačo kalbėjo D.Šernas.

Nors lietuviai jau per teisėjo pridėtą laiką galiausiai įmušė įvartį, tačiau puiki slovakų progų realizacija ir neišnaudotos mūsiškių progos užkirto kelią kovoti bent dėl lygiųjų.

Lietuviai rungtynes pradėjo labai drąsiai ir pirmąjį pusvalandį slovakai nerado savojo žaidimo. Atrodė, kad svečius nustebino lietuvių drąsa, noras žaisti su kamuoliu ir kurti progas.

„Turėjome savo planą, jį vykdėme, manau, kad mums labai gerai sekėsi. Visi puikiai matė, kad mes niekuo jiems nenusileidome, tiesiog šįkart jų meistriškumas buvo aukštesnis. Mes turėjome šansų, bet tiesiog jų neišnaudojome. Treneris sakė – nenuleisti galvos, kas benutiktų. Ir po įvarčio mes toliau žaidėme ir kūrėme progas“, – po mačo komandos žaidimą įvertino Arvydas Novikovas.

Lietuvos futbolininkai rankų nenuleido iki pat mačo pabaigos – jau per teisėjo pridėtą laiką baudos smūgį įmušė A.Novikovas.

„Treneris sakė, kad pirmasis kėlinys tikrai buvo geras, aišku, gaila, kad praleidome įvartį. Treneris sakė ir antrajame kėlinyje tęsti tokį patį žaidimą, sakė, kad įvartis ateis. Jis buvo teisus“, – sakė D.Šernas.

Pats Edgaras Jankauskas po rungtynių stebėjosi savo auklėtinių kovingumu ir fizine ištverme. Treneris atskleidė nesitikėjęs, kad kai kurie žaidėjai, ypač rungtyniaujantis A lygoje, sugebės iki rungtynių pabaigos išlaikyti aukštą intensyvumą.

„Stengiausi žaisti, už Lietuvą išėjęs negali stovėti aikštėje – turi bėgti, kol numirsi“, – komandos nusiteikimą rungtynėms puikiai reziumavo D.Šerno žodžiai.