TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Raimondas Žutautas pateikė savo darbo ataskaitą: daugelį tikslų pavyko įgyvendinti

Raimondas Žutautas
LFF nuotr. / Raimondas Žutautas ketvirtadienį pateikė savo darbo Lietuvos futbolo rinktinėje ataskaitą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbą baigiantis Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas ketvirtadienį atsiskaitė šalies futbolo bendruomenei. Kaune vykusiame susitikime treneris pristatė ataskaitą apie praėjusį rinktinės ciklą Europos čempionato atrankos varžybose ir atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

„Norime išgirsti jūsų visų nuomonę dėl praėjusio ciklo", – susirinkimą pradėjo Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Julius Kvedaras. – „Taip pat noriu paklausti, kas geriau treniruotų rinktinę – lietuvis, užsienietis, ar R.Žutautas? Ką jūs rekomenduotumėte federacijai?"

Trenerio programa įgyvendinta iš dalies

Šalies futbolo bendruomenei R.Žutautas priminė savo programą, kurią pristatė tik paskirtas naujuoju rinktinės strategu. Trenerio teigimu, daugelį keltų tikslų ir uždavinių pavyko įgyvendinti, rašo LFF.lt.

„Mums buvo keliamas tikslas laimėti Baltijos taurę – sugrąžinome ją į Lietuvą. Kėliau uždavinį suburti rezervinę „B" rinktinę – su ja sužaidėm ketverias rungtynes. Draugiškų rungtynių metu išbandėme 45 futbolininkus. Daug dirbome kartu su jaunimo (U-21) treneriu", – vardino R.Žutautas pripažindamas, kad uždavinys surinkti 13-14 taškų nebuvo įgyvendintas ir tai lėmė jo sprendimą trauktis iš rinktinės stratego posto po paskutinių atrankos ciklo rungtynių.

„Lūžis įvyko birželį, Lichtenšteine. Nors vyrai atrodė buvo nusiteikę kovai ir pergalei, tačiau pasąmonėje jau atostogavo", – kaip vieną iš priežasčių įvardino R.Žutautas. – „Ateityje, kai bus sudarinėjamas rungtynių kalendorius, būtų gerai, kad birželį, kai daugeliui baigiasi čempionatai jų klubuose, nežaistume. Jau geriau rugpjūtį".

R.Žutauto teigimu, rungtynių su Lichtenšteinu metu lietuviai kontroliavo žaidimą ir gerokai pranoko varžovus atakomis, neveltui priešininkų vartininkas buvo geriausias rungtynių žaidėjas.

„20 kartu smūgiavom į vartus, padarėm  300 perdavimų į priekį. Tuo tarpu, kai Lichtenšteino komanda smūgiavo  7 kartus, į vartų plotą pataikė 5 kartus, tačiau įmušė 2 įvarčius", – sakė R.Žutautas. – „Žmonės skaičiuoja taškus, o Dievas juokiasi".

Rinktinės žaidimas palaipsniui gerėjo

R.Žutauto teigimu, jam stojus prie rinktinės vairo buvo pradėta analizuoti rungtynių statistika išryškino ir pagrindines komandos problemas.

Jeigu ciklo pradžioje statistiškai į priekį eidavome 100-150 kartų, tai ciklo pabaigoje jau 200-300 kartų. Gerėjo ir kamuolio kontrolė, – sakė R.Žutautas.

„Didžiausios mūsų problemos buvo tikslumas, kamuolio kontrolė ir perdavimai į priekį. Jeigu ciklo pradžioje statistiškai į priekį eidavome 100-150 kartų, tai ciklo pabaigoje jau 200-300 kartų. Gerėjo ir kamuolio kontrolė", – vardino R.Žutautas. – „Tačiau viena problema išliko – neturime atakuojančių, individualiai galinčių žaisti futbolininkų".

R.Žutautas turėjo pripažinti ir komandos lyderių prastėjantį žaidimą, kurį treneris aiškino žaidybinės praktikos stoka.

„Kai mūsų lyderiai T.Danilevičius ir M.Stankevičius žaidė savo klubų pagrinduose, tai ir rinktinėje buvo geriausi. Pavyzdžiui, kai namuose žaidėm su ispanais", – sakė R.Žutautas. – „Mums taip pat trūksta laimėtojų mentaliteto. Vos keli rinktinės nariai žaidžia klubuose, kuriems keliamas tikslas laimėti čempionatą. Tas matosi aikštėje – gavus kamuolį siekiam juo kuo greičiau atsikratyti".

R.Žutauto manymu, ateityje daugiau dėmesio turėtų būti skiriama Lietuvoje žaidžiantiems futbolininkams. Reikėtų ir jaunimą skatinti likti Lietuvoje, nes išėję iš Nacionalinės futbolo akademijos, trenerio manymu, užsienyje jie praranda savo gebėjimus.

„Lietuvos klubams reiktu atkreipti dėmesį į mūsų jaunimą. Gal geriau tokį Aurimą Vilkaitį ar Martyną Dapkų paimti į A lygos komandą vietoje tų užsieniečių, kuriuos samdome? Gal reiktų ir taisyklę įsivesti, kad aikštėje būtu vienas ar du jauni žaidėjai?", – svarstė R.Žutautas.

Drastiški pokyčiai rinktinei negresia

Didesnių priekaištų R.Žutauto darbui futbolo bendruomenė neturėjo. Dar kartą LFF generalinio direktoriaus J.Kvedaro paraginti išsakyti nuomonę dėl rinktinės ir jos stratego ateities daugelis pritarė, jog vyriausiu treneriu turi būti lietuvis. Kai kurie – leisti treneriui tęsti darbą.

„Manau treneriui reikia duoti galimybę dirbti toliau. Kas iš to, jeigu kaitaliosime trenerius po kiekvieno ciklo?" – sakė U-21 rinktinės treneris Vitalijus Stankevičius. – „Visi žinom, kokius žaidėjus turime. Galbūt kai užaugs akademijos jaunimas, turėsime rezultatus, tačiau dabar reikia dirbti su tuo, kas yra".

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką