Rekordinis kirtis: Lionelis Messi pagerino įspūdingą Pele rekordą

Lionelio Messi sąskaitoje – dar vienas įspūdingas rekordas. Aplenkęs Pele argentinietis tapo daugiausiai įvarčių viename klubu pelniusiu futbolininku.
Lionelis Messi
Lionelis Messi / „Scanpix“ nuotr.

L.Messi pasižymėjo per „Barcelona“ mačą prieš „Valladolid“, kurį katalonai laimėjo 3:0. Komandos lyderis įmušė paskutinį, trečiąjį įvartį.

Antrojo kėlinio viduryje (65 min.) varžovų vartininką nuginklavęs L.Messi su „Barcos“ apranga pelnė jau 644-ąjį įvartį ir aplenkė legendinį Pele, kuris „Santos“ klubui 1956-1974 m. primušė 643 įvarčius.

Su 80-metį prieš du mėnesius minėjusiu brazilu L.Messi susilygino dar šeštadienį, kai pelnė įvartį mače prieš „Valencia“.

Trečioje vietoje pagal viename klube pelnytus įvarčius žengia Miuncheno „Bayern“ legenda Gerdas Mulleris, kuris bavarų klube pasižymėjo 570 kartų.

Iš vis dar rungtyniaujančių futbolininkų be L.Messi aukščiausią poziciją, 10-ąją, užima Cristiano Ronaldo, kuris Madrido „Real“ klube įmušė 450 įvarčių. Tiesa, portugalas Madridą paliko jau prieš daugiau nei dvejus metus.

Be L.Messi „Barcai“ mače prieš „Valladolid“ įvarčius pelnė ir Clementas Lenglet (21 min.) ir Martinas Braithwaite'as (35 min.).

Įdomu tai, jog L.Messi galėjo pasižymėti ir dar sykį, bet per pridėtą antrojo kėlinio laiką jo smūgiuotas kamuolys trenkėsi į virpstą.

24 taškus per 14 rungtynių surinkusi „Barcelona“ pakilo į ketvirtąją Ispanijos čempionato poziciją. Nuo lyderio Madrido „Atletico“ katalonai atsilieka 8 taškais, be to, dar yra sužaidę ir vieneriomis rungtynėmis daugiau.