Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 3d. 18:33 , Atnaujinta: 2019 birželio 3d. 18:40

Revanšinį planą Liuksemburgui kurpiantis V.Urbonas: „Norėtųsi išbrist iš šio liūno“

Valdas Urbonas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valdas Urbonas

Apmaudžiu pralaimėjimu Liuksemburge 2020-ųjų metų Europos čempionato atranką pradėję Lietuvos futbolininkai gyvena revanšinėmis nuotaikomis. Valdo Urbono treniruojama komanda iš karto smigo į B turnyro lentelės dugną, bet kilti iš jo galės jau penktadienį, kai LFF stadione priims tą patį vis garsiau Senojo žemyno futbolo žemėlapyje bruzdantį nykštuką.

1:2 – tokiu rezultatu kovo 22-ąją minutę Josy Barthelio stadione kapituliavo lietuviai, nors po ankstyvo Fiodoro Černycho įvarčio buvo išsiveržę į priekį.

„Tame mače mums šiek tiek trūko tarpusavio supratimo. Naujas treneris, nauji taktiniai sumanymai - visgi šį kartą mes jau žinome savo klaidas, norime jų nekartoti ir bandysim siekti tik trijų taškų. Reikia laimėti. Seniai jau esame nugalėję, norime pagaliau padovanoti pergalę tiek fanams, tiek sau“, – kalbėjo vienas rinktinės lyderių Arvydas Novikovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Novikovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Novikovas

Mače su Liuksemburgo penktadienį V.Urbonui teks grumtis gerokai išretėjusia sudėtimi.

Šį kartą į stovyklą neatvyko abu pagrindiniai vartininkai Ernestas Šetkus ir Emilijus Zubas, tad šansas tarp virpstų bus patikėtas trečiam Izraelyje rungtyniaujančiam vartų sargui Džiugui Bartkui.

Visgi jei „pirmojo numerio“ pozicija Lietuvos rinktinės treneriams niekada nekėlė galvos skausmo, tai dėl iškrikusios saugų linijos teks kaip reikiant pasukti galvą.

Rinktinėje šį kartą nematysime Kazachstane rungtyniaujančių komandos senbuvių Artūros Žulpos ir Manto Kuklio, o puikiai nacionalinėje komandoje debiutavęs Paulius Golubickas savaitgalį vykusiose A lygos rungtynėse patyrė traumą. Visgi „Sūduvos“ talentas atvyko į rinktinės stovyklą ir veikiausiai bus pasirengęs penktadienio akistatai.

Kur kas subtilesnė A.Žulpos situacija. Futbolininkas pats pasiprašė, kad treneriai jo nekviestų į komandą dėl pažeisto rankos nervo, tačiau savaitgalį Kazachstano čempionato rungtynėse atstovavo savo Kostanajaus „Tobol“ klubui visas 90 minučių ir netgi atliko rezultatyvų perdavimą.

Vietoj A.Žulpos ir M.Kuklio V.Urbonas į komandą pakvietė Domantą Šimku ir Giedrių Matulevičių, tačiau pastarajam šiomis dienomis paūmėjo angina ir pakilo temperatūra, tad strategas staigiai iš jaunimo rinktinės buvo priverstas iškviesti Justiną Marazą.

B grupė
1. Ukraina 2 1 1 0 2:1 4
2. Liuksemburgas 2 1 0 1 3:3 3
3. Portugalija 2 0 2 0 1:1 2
4. Serbija 1 0 1 0 1:1 1
5. Lietuva 1 0 0 1 1:2 0

Prieš pirmos treniruotės pradžią dar trūko pirmagimio šiomis dienomis susilaukusio komandos kapitono Fiodoro Černycho bei į rinktinę sugrįžtančio puolėjo Karolio Laukžemio.

Maskvos „Dinamo“ puolėjas Vilnių pasiekė jau pirmadienio vakarą ir prisijungė prie rinktinės įpusėjus treniruotei, antradienį atvyks ir Pulos „Istro“ snaiperis.

„Penktadienio vakaras mums yra svarbiausias. Dabar mūsų tikslas – rungtynės su Liuksemburgu, tačiau po truputį galvojame ir apie pirmadienį vyksiančią dvikovą su Serbija. Susirinko beveik visi žaidėjai, kuriuos kvietėme. Nuotaikos tikrai geros, esame nusiteikę labai rimtai“, – kalbėjo V.Urbonas.

– Rinktinėje šį kartą nebus svarbius vaidmenis aikštės viduryje pastaruoju metu turėjusių M.Kuklio ir A.Žulpos. Ar įmanoma šią spragą užlopyti žaidėjais, kuriuos turite? 15min paklausė stratego.

– Pakitimų, lyginant su pirmąja mūsų stovykla, tikrai yra. Norėjosi namuose rungtyniauti optimalia sudėtimi, bet manau, kad dabar šansą pasirodyti turės kiti žaidėjai. Noriu patikrinti artimiausią rezervą. Netektis – sąlyginė ir nemanau, kad turės įtakos bendram vaizdui.

– A.Žulpa lyg ir pranešė, kad negali atvykti dėl traumos, tačiau savaitgalį žaidė Kazachstano čempionato rungtynes. Ar teko kalbėtis su šiuo žaidėju? Kokio rimtumo yra ta trauma?

– Situacija ganėtinai paprasta. Po mano sąrašo paskelbimo jis paskambino ir pasakė, kad turi problemų su ranka, lyg ir pažeistas nervas. Jis pranešė, kad negali rungtyniauti pilna jėga ir paprašė, kad jo į šią stovyklą nekviesčiau. Nusprendžiau jį pakeisti Domantu Šimkumi.

– Ar nekeista, kad jis rinktinei padėti negali, bet klubui atstovavo?

– Galima numanyti kodėl. Panašu, kad pirmenybę jis skiria klubui. Visgi geriausiai turbūt pasakytų pats futbolininkas.

– Ar ateityje, sudarydamas rinktinės sudėtį, į šį įvykį atsižvelgsite?

– Situacija keista ir nesinori, kad ji kartotųsi. Ar atsižvelgsiu ateityje? Aš šiandien apie tai negalvoju.

– Buvo baiminamasi ir dėl P.Golubicko traumos. Ar pavyko jam atsigauti?

– Tai buvo dar viena nemaloni staigmena. Šeštadienį Paulius patyrė traumą, tačiau, laimei, nieko rimto nenutiko. Patyrė nokdauną, bet atrodo, kad viskas yra gerai. Bandysime jį pastatyti „ant kojų“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos futbolo rinktinės treniruotė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos futbolo rinktinės treniruotė

– Po pirmųjų rungtynių Liuksemburge sakėte, kad pamatėte klaidas, kurių antrame mače tikitės nekartoti. Kokios jos buvo?

– Pagrindinė klaida – buvome pernelyg atsargūs. Gal įtakos turėjo, kad tai buvo pirmasis mano mačas rinktinėje. Taktika buvo atsargi ir šį kartą norėtųsi žaisti kitaip. Norėčiau matyti tęstinumą to, kokį futbolą žaidėme Azerbaidžane. Ten sekėsi tiek organizuoti gynybą, tiek žaidimą į priekį. Norėtųsi, kad namuose žaistume agresyviau – kito kelio neturime.

– Atsižvelgiant į tuos vargus, kuriuos patyrėte Liuksemburge, lygiosios penktadienį būtų geras rezultatas?

– Noriu, kad galvotume tik apie pergalę. Norėtųsi kalbėti apie nugalėtojų mentalitetą. Stengiamės tai įdiegti, keisti žaidėjų sąmonę. Turėjome labai daug nesėkmingų rungtynių, norėtųsi rasti išeitį iš šio liūno. Penktadienio mačas bus labai geras šansas pademonstruoti, ko esame verti.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:55
01:30
03:27

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką