Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Revoliucija Lietuvos futbole subliūško?

Laidotuvių žvakutės prie LFF stadiono
Laidotuvių žvakutės prie LFF stadiono
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Revoliucija Lietuvos futbole, kurią beveik savaitę skelbė žiniasklaida ir kuri turėjo prasidėti vėlų birželio 14 dienos vakarą per Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių rungtynes baigėsi lietuvų pralaimėjimu 1:2.

Fiodoro Černycho įmuštas įvartis ne tik leido 4 minutes pagalvoti apie galimą pergalę, bet netgi LFF prezidentą Julių Kvedarą padarė kažkokiu malonesniu, priimtinesniu tautai. Didžioji kritikos lavina nuslopo net rinktinei neiškovojus nė taško. Ir visas revoliucinis patosas subliūško.

Didžioji kritikos lavina nuslopo net rinktinei neiškovojus nė taško. Ir visas revoliucinis patosas subliūško.

Ir nors po rungtynių rinktinės vyr. treneris Igoris Pankratjevas kalbėjo užuominomis nežinantis, kas bus rytoj, rytojus išaušo taikus ir saulėtas. Bent jau pirmadienį atleisti trenerio iš pareigų niekas nesikėsino.

O žadėtosios didelės protesto prieš LFF akcijos per rungtynes apsiribojo trimis epizodais.

Rytų tribūnoje iškeltu juodu audeklu su jau iš anksto visuose interneto portaluose skelbtu užrašu „Juliau, padovanok Lietuvai pergalę, išeik“, taip pat neilgai demonstruotu audeklu su užrašu „LFF-Mafija“, bei žvakučių uždegimu prie stadiono vartų, vedančių į LFF pastatą. Tai turėjo reikšti mirusį Lietuvos futbolą. Idėja atėjusi iš krepšinio. Kažkada seniai, kai Latvijos krepšinio rinktinė nugalėjo lietuvius, jos fanai taip originaliai pašiepė Lietuvą, teigdami, kad mūsų krepšinis miręs. Lietuviai po to ėmė tą žvakučių idėją naudoti visur. Ir tai tapo ganėtinai banalu.

Kiek į „revoliucijas“ įsitraukė aktyviausias rinktinės fanų sektorius, niekam iki šiol neaišku. Per mačą jie tiesiog iškėlė dvikočius su kelių pastaruoju metu į rinktinę nekviečiamų žaidėjų marškinėliais ir padainavo „ar pamiršot juos?“

Tiesa, prieš dieną keliolika jaunų ultrų apsilankė rinktinės treniruotėje. Tą galima buvo traktuoti kaip nori. Su LFF susijusi žiniasklaida pabrėžė, kad aistruoliai atėjo įkvėpti rinktinės, kiti leidiniai – kad tai buvo protestas ir ultimatumas.

Rinktinės strategas iš turnyro lentelės tesugeba išskaičiuoti tik tai, kad Lietuva yra aukščiau Estijos.

Tačiau kad ir kokios lokalios aistros bevirtų, Lietuvos rinktinė pralaimėjo vienas kertinių atrankos rungtynių ir stipriai susikomplikavo galimybes užimti bent trečiąją vietą atrankos grupėje. Tą vietą, kuri leidžia toliau tęsti kovą dėl teisės žaisti finaliniame etape. Būtent.

Nepaisant visų didelių pralaimėjimų, iki mačo su šveicarais ji turėjo tam visai neblogus šansus. Net nežiūrint į tai, kad Lietuvos futbolo federacija komandai panašių tikslų nekėlė. Kaip ir jokių kitų. Ir to, kad rinktinės strategas iš turnyro lentelės tesugeba išskaičiuoti tik tai, kad Lietuva yra aukščiau Estijos.

Beje, po sekmadienio ji jau ne aukščiau. Estai savo rungtynes laimėjo ir lietuvius aplenkė vienu tašku.

Bet mes vis vien turime daugiau galimybių pasiekti savo (I. Pankratjevo?) ambiciją – užimti aukštesnę vietą už juos, negu estai įgyvendinti savo tikslus – patekti į Europos čempionato finalinį etapą.

Dar daugiau – ir po vakarykščio pralaimėjimo Lietuvos rinktinė turi ne mažiau nei estai šansų patekti į finalinį etapą. Tik ambicijų mums (ir federacijai, ir treneriams, ir žaidėjams, ir netgi fanams) trūksta dar net labiau nei tų kelių futbolininkų, kuriuos minėjo aistringiausiųjų fanų tribūna.

Gal futbolininkai galėtų jų pasiskolinti iš rankininkų? Rankininkų viltys patekti į Europos čempionato finalinį etapą sekmadienį mirė Baltarusijoje, kur jie nusileido taip pat potencialiai stipresnei vietos rinktinei, kuriai buvo pralaimėjusi namie.

Bet rankininkai siekė sunkiai įmanomo – nugalėti baltarusius Minske bent dviem įvarčiais, savo tikslų ir ambicijų neslėpdami.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką