2017 03 26 /21:08

Rezultatas „Wembley“ kitas, bet optimizmo žaidime nedaug: Anglija – Lietuva 2:0

Lietuvos futbolo rinktinė antrą kartą „Wembley“ stadione pralaimėjo Anglijos futbolininkams – 0:2 (0:1). Nors praleidome mažiau įvarčių nei prieš dvejus metus, tačiau pagyrų iš mūsų stovyklos po mačo nusipelnė nebent patikimai vartus gynęs Ernestas Šetkus. Nei Jermaino Defoe, nei Jamie Vardy smūgių vartininkas negalėjo atremti.
Jermainas Defoe ir Linas Klimavičius
Jermaineas Defoe įmušė įvartį / „Scanpix“ nuotr.

Lietuviams rungtynių pradžioje pavyko sustabdyti pirmąsias anglų atakas ir žadėtą galingą pradžią, tačiau svečiai, stabdydami šeimininkus, patys beveik nežaidė. Per pirmąsias kelias minutes kone 100 proc. laiko kamuolį valdė šeimininkai.

Nors progų anglai nesukūrė iki 13-osios minutės, tačiau išsigandę mūsiškių veidai ir neužtikrinti judesiai kėlė nerimą. Pirmasis įvartis krito 21-ąją minutę, kai kairiajame atakos krašte Raheemas Sterlingas išmaudė Egidijų Vaitkūną, prasimetęs kamuolį akimirksniu aplenkė jį ir atliko perdavimą baudos aikštelėje tykojusiam Jermainui Defoe, o šis vienu lietimu įmušė į viršutinį kampą visiškai laisvas. Poziciją palikęs vidurio gynėjas Linas Klimavičius vos nepasiekė kamuolio, bet tas vos virto įvarčiu.

J.Defoe įvartis

Po pirmojo pusvalandžio anglų kamuolio kontrolė siekė 75 proc., o lietuviams nesisekė kurti progų. Vienintelį šansą sukūrė ne patys lietuviai, o mačo teisėjai iš Prancūzijos. Jau per pridėtą pirmojo kėlinio laiką šoninis arbitras nepastebėjo nuošalės ir Vykintas Slivka galėjo įmušti į tuščius vartus. Lietuviai pakovojo dėl toli išmušto kamuolio: nuo mūsiškio galvos atšokęs kamuolys grįžo atgal link vartų. Ten likęs V.Slivka galva perkėlė jį per vartininką, bet saugo smūgis buvo per silpnas ir atlėkęs anglų gynėjas kamuolį beveik nuo vartų linijos išmušė. Daugiau pirmame kėlinyje mūsiškiai nieko neturėjo. Tik kartą nuo baudos aikštelės linijos bandė smūgiuoti Fiodoras Černychas, bet smūgis nepavyko. Anglai irgi turėjo ne ką daugiau – tik vieną gerą progą, kurią likvidavo laiku vartus palikęs E.Šetkus.

Lietuviai stengėsi nesispausti prie vartų, pasitikdavo varžovus jau vidury aikštės ir tai pasiteisino – anglų spaudimas nebuvo didelis ir itin pavojingas. Tačiau kamuolį perėmusiems mūsiškiams nesisekė regzti atakų. Perdavimai buvo netikslūs arba nuspėjami, tad juos perimdavo iš už lietuvių nugarų išnyrantys anglų gynėjai ar saugai.

Po pertraukos anglai pradėjo ramiai, o 52-ąją min. V.Slivka turėjo antrą progą, tačiau jo bandymas smūgiuoti buvo per silpnas ir J.Hartui nepavojingas. Anglai netrukus įjungė aukštesnę pavarą. Po keitimo aikštėje pasirodęs Jamie Vardy 66-ąją minutę po puikios kombinacijos baudos aikštelėje iš arti įmušė antrąjį įvartį.

J.Vardy įvartis

Ir po antrojo įvarčio lietuviams nesisekė ilgiau palaikyti kamuolio ir išvystyti atakų, o anglai rengė vieną po kitos. Nors labai gerų progų šeimininkai daug neturėjo, tačiau žaidimas vyko kone į vieną pusę. Puikias rungtynes iš Lietuvos rinktinės sužaidė vartininkas Ernestas Šetkus, kelis kartus laiku išėjęs iš vartų ir užkirtęs kelią anglų puolėjams, atrėmęs kelis galingus smūgius.

Antrajame kėlinyje lietuviai surengė tik vieną dėmesio vertą ataką, kai po aštraus Manto Kuklio perdavimo kraštu pabėgęs Mindaugas Grigaravičius skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten puolėją Deividą Matulevičių akimirka aplenkė anglų gynėjas ir pavojus išgaravo. Nepaisant neigiamo rezultato lietuviai nenuleido rankų ir stengėsi žaisti, o kartkartėmis juos padrąsindavo Anglijos futbolo šventovėje pasigirsdavę šūksniai „Lietuva“.

Antrasis kėlinys: Anglija – Lietuva 2:0 (1:0)

90 min. Pridėtos trys minutės. A.Žulpa negalėjo tęsti rungtynių ir lietuviai likusį laiką žaidė mažumoje. Saugas iš aikštės išneštas neštuvuose.

88 min. Anglai jau pradėjo palikti savo vietas stadione, plika akimi matyti, kad „Wembley“ atsirado kur kas daugiau tuščių vietų.

87 min. Paskutinis E.Jankausko keitimas – vietoj V.Slivkos aikštėje pasirodė Simonas Paulius.

85 min. A.O.Chamberlaine'o tolimas smūgis saugiai nutūpė E.Šetkaus glėbyje.

82 min. Anglų kampinis galėjo pasibaigti trečiuoju įvarčiu, bet E.Dieras nepataikė į vartus.

80 min. Puikus E.Šetkaus žaidimas. Vartininkas pasiaukojančiai krito po J.Vardy kojomis ir anglas mušė virš vartų.

75 min. Antrasis mūsų keltas kampinis irgi nesėkmingas – kamuolys skriejo tiesiai į J.Hartą.

74 min. E.Jankauskas išnaudojo antrąjį keitimą – vietoj N.Valskio į aikštę žengė D.Matulevičius.

73 min. Oficiali statistika – mačą stebėjo 77,3 tūkst. žmonių.

72 min. Dar vienas smūgis į E.Šetkaus vartus, tačiau D.Alli bandymas pažeme skriejo tiesiai vartininkui į glėbį.

66 min. ĮVARTIS. JAMIE VARDY. Tobula anglų ataka išvedė J.Vardy į akistatą su E.Šetkumi, kurioje lietuvių vartininkas nieko negalėjo padaryti.

64 min. Anglai nusprendė didinti spaudimą, žaidimas sukosi tik apie lietuvių baudos aikštelę. Antrasis rungtynėse anglų kampinis irgi buvo nevykęs.

62 min. A.Žulpa pabandė iššauti iš toli, bet galingas smūgis skriejo per aukštai.

60 min. Du keitimai anglų gretose – įvarčio autorių J.Defoe keičia Jamie Vardy, o R.Sterlingą – Marcusas Rashfordas.

59 min. Geltona kortelė A.Žulpai.

54 min. Keitimas – už kirkšnies susiėmęs A.Novikovas keičiamas Mindaugu Grigaravičiumi.

53 min. E.Šetkus – puikus vartininko šuolis ir atremtas galingas A.Lallanos smūgis.

52 min. SMŪGIS. Greita lietuvių ataka kairiuoju kraštu ir perdavimas V.Slivkai, kurio bandymas skriejo J.Hartui į rankas.

47 min. Proga. R.Sterlingas gavo perdavimą prie pat vartų, tačiau kamuolys atšoko nuo žemės ir puolėjas jo nepasiekė.

46 min. Aikštės viduryje varžovą pargriovęs E.Vaitkūnas nubaustas geltona kortele.

Pirmasis kėlinys: Anglija – Lietuva 1:0

45+1 min. PROGA! V.Slivka iššoko vienas prieš vartininką, tačiau saugas, atrodo, pats nepatikėjo, kad teisėjas neužfiksavo nuošalės. Jo bandymas smūgiuoti galva buvo per silpnas ir anglų gynėjas spėjo išmušti kamuolį kone iš vartų. Pakartojime aiškiai matyti nuošalė, kurios teisėjas nefiksavo.

44 min. Lietuvos rinktinės žaidėjų sprendimai aikštėje vertė griebtis už galvos. Buvo kelios situacijos, kai tikslus perdavimas ar kamuolio užlaikymas būtų sukūrę pavojų, tačiau panika buvo juntama.

41 min. Rungtynių tempas labai lėtas, stadione tylu, anglų sirgaliams aiškiai nuobodu.

35 min. Kiek ilgesnę ataką su keliais tiksliais perdavimais pavyko surengti ir lietuviams, tačiau aukštas perdavimas N.Valskiui į baudos aikštelę nebuvo geras. Puolėjas kamuolio nesusistabdė ir prarado.

30 min. Svetainės „Flashscore“ duomenimis per pirmąjį pusvalandį anglai kamuolį valdė 75 proc. laiko.

29 min. R.Sterlingo smūgis iš už baudos aikštelės skriejo pro šalį.

28 min. Pirmasis smūgis – aukštą kamuolį priėmęs F.Černychas pabandė smūgiuoti į vartus, tačiau per silpnas smūgis buvo netaiklus.

26 min. Lietuviams niekaip nesisekė įsukti savo žaidimo – du trys perdavimai ir prarastas kamuolys.

24 min. Trumpa pertraukėlė, nes medicininės pagalbos prireikė R.Sterlingui.

21 min. ĮVARTIS. JERMAINAS DEFOE. R.Sterlingas vienas išmaudė kelis lietuvių gynėjus kairiajame krašte, atliko žemą perdavimą į baudos aikštelę, kur po kelių metų pertraukos į rinktinę grįžęs J.Defoe visiškai laisvas pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą. E.Šetkus neturėjo jokių šansų.

18 min. Pirmasis anglų kampinis. Tylios tribūnos iškart atsigavo, ėmė skanduoti Anglija, Anglija. Pavojingai pakelti kampinio anglams nepavyko.

13 min. Pirma proga. Anglai labai pavojingai pakėlė kamuolį skersai vartų, tačiau pavyko atsimušti. Netrukus A.Lallana smūgiavo tiesiai į E.Šetkų, bet smūgis problemų nesukėlė.

11 min. Kamuolys pirmą kartą pateko į J.Harto rankas. Tai nebuvo smūgis, tiesiog netikslus perdavimas pirmyn.

9 min. Netikslus N.Valskio perdavimas puolime lėmė pavojingą anglų greitą išpuolį, tačiau jį užgesino gynyba.

7 min. A.Žulpa prasižengė prie savo baudos aikštelės kampo. Anglai turėjo progą standartinei situacijai, bandė gudriai įžaisti kamuolį, tačiau nesusikalbėjo ir šis atsidūrė už galinės linijos.

5 min. Pirmasis lietuvių bandymas kirsti į baudos aikštelę buvo nesėkmingas, bet pavyko išvengti greitos anglų atakos.

3 min. Bene visą laiką kamuolį kontroliavo vien anglai. Lietuviai kantriai gynėsi, tačiau nešoko varžovams į akis, tiesiog laukė jų atakos, tačiau tokia pradžia šeimininkus aiškiai išmušė iš vėžių.

Prieš rungtynes „Wembley“ stadione vyko trumpa teroro akto aukų prie Vestminsterio pagerbimo ceremonija. Trečiadienį Londone žuvo keturi žmonės, dar virš 100 sužeista.