Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 31d. 07:04

Rojaus pragaru nepavertęs Vladimiras Čeburinas atsiduso: „Šįkart nepavyko“

Vladimiras Čeburinas 15min iš Glazgo
nuotr. Sauliaus Čirbos / Vladimiras Čeburinas

„Eik tolyn, eik tolyn, su viltimi širdyje ir niekada neisi vienas“, – tokie angliškos dainos „You'll never walk alone“ žodžiai skambėjo prieš Marijampolės „Sūduvai“ ir Glazgo „Celtic“ išeinant į aikštę „Celtic Park“ stadione. Deja, bet viltis, kurią turėjo Lietuvos čempionai, nevirto svajonės išsipildymu.

Vladimiras Čeburinas po finalinio švilpuko, užfiksavusio „Celtic“ pergalę 3:0, spaudė rankas visiems savo bendražygiams, buvusiems ant atsarginių suolo.

Net ir pats Brendanas Rodgersas buvo priverstas luktelėti, tačiau po kelių akimirkų treneriai draugiškai apsikabino. „Sūduvos“ kelionė Europoje šiemet – baigta.

„Paradise“ vadinamame stadione specialisto iš Kazachstano vadovaujami Lietuvos čempionai pragaro šeimininkams neužkūrė. Greičiau patys jautėsi kaip pragare, kai „Celtic“ žaidėjai kūrė vieną progą po kitos.

Škotų žurnalistai po rungtynių V.Čeburinui neuždavė nė vieno klausimo, todėl su treneriu kalbėjomės lauke, šalia komandos autobuso, kur apie rungtynes strategas iš Kazachstano papasakojo ilgu komentaru.

„Tikėjomės didelio spaudimo, jis buvo, mums iš pradžių neblogai sekėsi, nors buvo keletas pusprogių. Buvome įspėję žaidėjus, kad toje zonoje, iš kurios „Celtic“ įmušė pirmą įvartį, prasižengti negalima, nes tai viena mėgstamiausių Ligų Griffithso vietų.

„Scanpix“ nuotr./Glazgo „Celtic“ futbolininkai namie įveikė Marijampolės „Sūduvą“.
„Scanpix“ nuotr./Glazgo „Celtic“ futbolininkai namie įveikė Marijampolės „Sūduvą“.

Ne tai kad įvartis mus nužudė ar privertė atsitraukti, bet mes tiesiog visas rungtynes gynėmės. Pirmame kėlinyje gynėmės drausmingai ir daug progų varžovams nebuvome suteikę. Mums neišeidavo išeiti į atakas, centrinėje zonoje prarasdavome kamuolius, nes varžovai iš atakos gerai grįždavo į gynybą.

Antrajame kėlinyje „Celtic“ nesumažino spaudimo, mums buvo labai sunku, bet mes jau kiek dažniau ir tvirčiau pereidavome į kitą aikštės pusę.

Antras įvartis buvo praleistas dėl pozicinės klaidos, trečias galbūt atrodė kaip kuriozinis, bet reikia pripažinti, kad gynėjas sukovojo, mušė ir kamuolys galiausiai įriedėjo į vartus.

Žaidėjai parodė charakterį, visas rungtynes kovojo, jiems už tai reikia padėkoti ir tai vertinti. Aišku, visada norisi daugiau, jau antrus metus sustojame ten pat, tačiau šiemet varžovas buvo „Celtic“, kurio įveikti nesugebėjome.

Ačiū žiūrovams, kurie čia atvyko ir mus palaikė. Net ir tokioje minioje buvo girdėti mūsų skanduotės. Ačiū visiems, kurie mumis tikėjo, kurie tikėjo, kad būsime Europos lygos grupėje. Šįkart nepavyko“, – kaip visada nuoširdžiai kalbėjo V.Čeburinas.

– Ko „Sūduvai“ trūksta, kad būtų tame grupių etape?15min paklausė Vladimiro Čeburino.

– Mes matėme, prieš ką žaidėme: „Crvena Zvezda“, APOEL, „Celtic“... Pirmiausia, tai yra greitis, judėjimas po aikštę, sprendimų priėmimas. Gal nėra taip, kad mums kažko trūksta, bet tokiuose veiksmuose negalime įveikti „Celtic“. Ilgą laiką ginantis visada atsiranda momentas, kuris gali būti skaudus.

Ačiū visiems, kurie mumis tikėjo, kurie tikėjo, kad būsime Europos lygos grupėje. Šįkart nepavyko

– Yra nemažai traumuotų žaidėjų, gal su jais būtų buvę galima siekti geresnio rezultato?

– Kaip būtų, jeigu būtų... Pirmausia reikia padėkoti ir įvertinti tuos žaidėjus, kurie kovėsi čia ir atidavė visas jėgas.

– Šiandien buvo daug paprastų klaidų, nepataikymų į kamuolį. Ar tai jaudulys, ar atmosfera, ar tas meistriškumas, apie kurį kalbėjote?

– Nesakyčiau, kad tai yra meistriškumo trūkumas, bet visas rungtynes besiginant, didėja nepasitikėjimas ir nutinka tų klaidų. Varžovai puikiai skaitė mūsų veiksmus, tarsi žinojo, kur mes bėgsime, ką darysime ir tas mums neleido išeiti į ataką.

– Brendanas Rodgersas sakė, kad „Sūduvai“ reikia kaupti patirtį žaidžiant tokias rungtynes ir tada ateis didesni rezultatai, ką apie tai manote?

– Visiškai sutinku su jo mintimis. Tokios rungtynės duoda žiauriai didelę patirtį. Žaidžiant mūsų čempionate, reikia žaisti 3-4 metus, kad gautum tiek, kiek gauni per dvejas rungtynes su tokiu varžovu.

Milžiniška patirtis, sunku žodžiais apsakyti, ką reiškia patekti į tokias rungtynes, kokia čia atmosfera. Pažiūrėjus, kokiuose mes burtų krepšeliuose būname, tai čia yra fantastiška, nepaisant, kad rezultatas yra ne toks, kokio norėtume.

Žaidžiant mūsų čempionate, reikia žaisti 3-4 metus, kad gautum tiek, kiek gauni per dvejas rungtynes su tokiu varžovu

– Žaidėjai žaidžia prieš žvaigždes, o kaip jaučiatės jūs, kai konkurentas yra buvęs „Liverpool“ treneris?

– Aš gaunu ne mažesnį malonumą nei žaidėjai, nes matau, kokie yra trenerio veiksmai, kaip keičiasi žaidimas.

– Trečias kartas nemeluos?

– Tikėsimės, tikėsimės...

VIDEO: „Celtic“ – „Sūduva“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką