Rokas Garastas po penkių įvarčių pamokos: „Nužudė mus dar pirmajame kėlinyje“

​​​​​​​„Kauno Žalgirio“ treneris Rokas Garastas po skaudaus antausio Konferencijų lygos rungtynėse teigė, kad mačo planą sugriovė anksti praleistas įvartis.
Rokas Garastas
Rokas Garastas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„The New Saints“ siautė Marijampolės stadione it demonai.

Velso klubas 5:0 sutriuškino „Kauno Žalgirį“ per pirmąją dvikovą ir formalumu pavertė atsakomąsias rungtynes kitą savaitę Anglijoje.

Pirmajame turnyro etape Gibraltaro klubą palaužę kauniečiai šįsyk palūžo pirmajame kėlinyje.

Pralaidus įvartį 8 minutę paskui Kauno komandos vartai visiškai prakiuro 35-40 minutėmis, kai svečiai iš Velso pelnė net tris įvarčius.

„Nutiko tai, kad po pirmojo įvarčio palūžome ir sustojome. Varžovai atrado dar vieną kitą progą ir nužudė mus dar pirmajame kėlinyje, – po mačo sakė „Kauno Žalgirio“ treneris Rokas Garastas. – Net nesuprantu kaip, bet sutrikome ir sustojome.

Pirmosios 10 minučių tikrai nebuvo tokios, kad galėtum įtarti pralaimėjimą 0:5. Bet po pirmojo įvarčio viskas pasikeitė, neperkėlėme minčių, matyt viduje buvo tik jausmas, kad reikia laimėti.“

Antrajame kėlinyje „Kauno Žalgiris“ turėjo iniciatyvą, bet tai buvo jokia paguoda, nes ir antroji mačo dalis buvo pralaimėta.

„Kai komanda pirmauja 4:0, pasikeičia ir jų planas, jų tikslas liko nepraleisti įvarčių, jie kompaktiškai gynėsi, – apie Velso ekipą kalbėjo R.Garastas. – Kraštuose jie laikėsi disciplinos, gerai gynėsi, baudos aikštelėje jie irgi puikiai tvarkėsi su kamuoliais. Turėjome kelis momentus, bet visi nuopelnai varžovams, kad mums nepavyko įmušti įvarčio antrą kėlinį, per kurį parodėme kitą energiją, nes per pertrauką sutarėme eiti kovoti.

Baisiausia, kad nepavykus įmušti įvarčio ir užsikabinti dar vieną praleidome.“

Liepos 27 dieną Anglijoje, kur rungtyniauja Velso klubas, įvyks atsakomosios rungtynės. Kas žengs į kitą etapą nuspėti nebesunku, liko tik žaidimas dėl garbės.

„Reikės piliulę sugerti ir nuryti, o išvykos rungtynėse parodyti charakterį ir siekti laimėti rungtynes“, – sakė R.Garastas.