Rusijos rinktinė galingai pradėjo Konfederacijų taurę

Rusijos mieste Sankt Peterburge startavo 2017 metų Konfederacijų taurės turnyras. Šeimininkė Rusijos rinktinė pirmosiose rungtynėse A grupėje 2:0 (1:0) nugalėjo Naujosios Zelandijos rinktinę. Mačas nustebino nepilnu stadionu – žiūrovų buvo vos virš 50 tūkst., kai stadionas talpina beveik 70 tūkst.
Fiodoras Smolovas
Fiodoras Smolovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktyviai savų sirgalių palaikomi rusai užgulė svečių iš Naujosios Zelandijos vartus nuo pirmosios minutės. Nuo pat rungtynių pradžios neužtikrintai žaidė tiek zelandiečių gynybos linija, tiek vartininkas S.Marinovičius, pavojingai atmušęs ne vieną kamuolį, kurį būtų galima sugauti.

Per pirmąsias dešimt minučių N.Zelandijos gynėjai net dukart mušė kamuolius nuo vartų linijos po V.Vasino ir F.Semedovo smūgių.

14-ąją minutę D.Polozas iššoko vienas prieš varžovų vartininką, po šio bandymo išmušti kamuolį krito ant vejos, tačiau teisėjas baudinio neskyrė.

Galiausiai įvartį rusai pasiekė 31-ąją minutę, kai po puikaus perdavimo kamuolį link vartų nukreipė D.Glušakovas. Vėliau įvartis į savus vartus užrašytas gynėjui M.Boxallui.

Rusai pirmajame kėlinyje kėlė 6 kampinius, kurie sukėlė varžovams daug problemų. Vis dėlto į vartų plotą pavyko atlikti tik du smūgius, nors progų buvo apsčiai.

Po pertraukos šeimininkai nė nemėgino sustoti ir toliau spaudė varžovus. Jau per pirmąsias septynias antrojo kėlinio minutes N.Zelandijos vartininkui teko du kartus gražiais šuoliais gelbėti savo komandą.

Naujosios Zelandijos futbolininkai nesugebėjo rusams atsakyti geru poziciniu žaidimu, be to visą laiką kur kas geriau rusai atrodė ir individualiai.

69-ąją minutę krito antrasis mačo įvartis. Po komandos draugo prasiveržimo kraštu ir žemo perdavimo į baudos aikštelę vienas prieš vartininką iššokęs F.Smolovas nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

F.Smolovo įvartis

Arčiausiai įvarčio naujazelandiečiai buvo 78-ąją minutę. R.Thomasas atliko labai stiprų ir taiklų baudos smūgį, tačiau nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas I.Akinfejevas. Po pakelto kampinio į vartus galva galingai smūgiavo T.Smithas, tačiau kamuolį nuo vartų linijos numušė gynėjas J.Žirkovas.

Iki rungtynių pabaigos rusai dar turėjo kelias progas įmušti, tačiau jomis nepasinaudojo.