Sensacija: Rusija po baudinių serijos išspyrė Ispaniją iš pasaulio čempionato

Rusija paskendo euforijoje. Jų šalies rinktinė sukūrė tikrą sensaciją, po 11 metrų baudinių serijos 4:3 (pagrindinis laikas – 1:1) nugalėjo Ispanijos nacionalinę komandą ir žengė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.
Rusija – Ispanija
Rusija – Ispanija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynių pradžia buvo tokia, kokios ir buvo galima tikėtis: ispanai kontroliavo kamuolį, o rusai stengėsi neatverti varžovams erdvių.

Vis tik po standartinės situacijos kamuolys Igorio Akinfejevo vartuose suspurdėjo. Sergejus Ignaševičius, besigrūmęs su Sergio Ramosu, kurioziškai įsimušė į savo vartus 12-ąją minutę.

Beje, rusas tapo vyriausiu visų laikų pasaulio čempionato futbolininku, nuginklavusiu savo vartininką.

Po įmušto įvarčio ispanai sustojo ir toliau tiesiog stumdė kamuolį toliau nuo rusų baudos aikštelės.

Rusijos ekipa surengė keletą išpuolių, o galiausiai ir išlygino rezultatą. Gerardas Pique baudos aikštelėje sužaidė ranka, o teisėjas ilgai negalvojęs paskyrė 11 metrų baudinį, kurį 41-ąją minutę realizavo Artiomas Dziuba.

Antrasis kėlinys buvo nuobodokas. Ispanai toliau kontroliavo kamuolį, tačiau prie Rusijos vartų prisiartinti pavykdavo itin retai. Patys rusai į greitas atakas išbėgti nesugebėjo, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per pirmą pridėto laiko kėlinį nei vienai komandai pasižymėti nepavyko. Ispanai keletą kartų smūgiavo į vartų plotą, bet šie iššūkiai Igoriui Akinfejevui didesnių problemų nesukėlė.

Antrajame pratęsime matėme jau ir Rusijos ekipos bandymų, bet įvarčių toliau nebuvo, todėl nugalėtas sprendėsi 11 metrų baudinių loterijoje.

Pirmuosius du smūgius realizavo abi rinktinės, tačiau tada I.Akinfejevas atrėmė Koke smūgį, vėliau atmuštas buvo ir Iago Aspo smūgis ir ispanai gavo bilietą namo.

Ispanai šluostėsi nevilties ašaras, o rusai triumfavo.

Rungtynių eiga. Rusija – Ispanija

11 metrų baudinių serija. Davidas de Gea prieš Igorį Akinfejevą!

X – realizuotas baudinys, 0 – nerealizuotas.

1 smūgis. A.Iniesta – X; F.Smolovas – X.

2 smūgis. G.Pique – X; S.Ignaševičius – X.

3 smūgis. Koke – 0; A.Golovinas – X.

4 smūgis. S.Ramosas – X; D.Čeryševas – X.

5 smūgis. I.Aspas – 0.

Antras pratęsimas

120 min. Viskas, komandos ruošiasi 11 metrų baudinių serijai.

115 min. Ispanai nori 11 metrų baudinio už prilaikymą baudos aikštelėje, kyla susistumdymai, teisėjas pasitarė su VAR asistentais, bet 11 metrų baudinio neskyrė.

113 min. Atrodo, kad ispanai nenori 11 metrų baudinių serijos, tačiau kol kas jų išpuoliai rezultato nekeičia.

109 min. Labai pavojingas ispanų išpuolis, tačiau Rodrigo smūgiuotą kamuolį atmušė I.Akinfejevas.

Pirmas pratęsimas

105 min. Nors pusprogių ispanai turėjo, tačiau tuos keletą smūgių į vartų plotą užtikrintai gaudė vartininkas.

92 min. Pagaliau įvyko aštresnė Ispanijos rinktinės ataka, tačiau rusams apsiginti pavyko.

Antras kėlinys

90 min. Ispanai kėlė vieną kampinį po kito, bet vaisių tai neatnešė.

85 min. Puikią progą turėjo A.Iniesta, tačiau jo smūgiuotą kamuolį atmušė I.Akinfejevas.

82 min. Ispanai prašė 11 metrų baudinio, tačiau teisėjas, pasitaręs su VAR asistentais, protestus atmetė.

79 min. Ispanai pradėjo apgultį, rusai nebegali išeiti į atakas, tiesiog siunčia kamuolius kuo toliau nuo savo vartų.

70 min. Aikštėje pasirodė ir Andresas Iniesta. Ispanai vėl sulėtėjo, nebebuvo aštrumo ir bandymo užgulti rusų vartų.

59 min. Atrodo, kad žaidimas tapo gyvesnis, abi komandos stengiasi kurti ir futbolas tapo įdomesnis.

Pirmas kėlinys

41 min. Artiomas Dziuba realizavo 11 metrų baudinį! Rusija sugebėjo išlyginti rezultatą ir dabar žaidimas vėl turėtų keistis – 1:1.

40 min. Gerardas Pique sužaidė ranka baudos aikštelėje ir teisėjas, kiek pasvarstęs, skyrė 11 metrų baudinį. Beje, gynėjas dar gavo ir geltoną kortelę.

36 min. Aleksandras Golovinas atliko neblogą smūgį, tačiau į vartų plotą nepataikė.

30 min. Ispanai toliau laikė kamuolį, atliko begales perdavimų, bet prie varžovų vartų nenukeliavo. Tiesa, rusai pavojaus Davido De Gea vartams taip pat kol kas nekėlė.

27 min. Įdomus faktas: S.Ignaševičius tapo vyriausiu istorijoje futbolininku, įsimušusiu įvartį į savo vartus pasaulio čempionate. 38-rių rusas „aplenkė“ Noelį Valladaresą iš Hondūro, kuris savo vartininką nuginklavo 2014-siais, o jam tada buvo 37-ri.

12 min. Įvartis! Kuriozinė situacija šalia Rusijos vartų baigiasi triumfuojančiu Sergio Ramosu! Sergejus Ignaševičius griovė S.Ramosą baudos aikštelėje, tačiau kamuolys nuo paties ruso kojos įskriejo į tinklą – 0:1.

11 min. Grubi pražanga prieš Nacho, tačiau panašu, kad futbolininkas, pagulėjęs ant vejos, galės tęsti rungtynes.

8 min. Ispanai kontroliavo kamuolį toli nuo varžovų baudos aikštelės, bet kol kas skylių rusų gynyboje rasti nepavyko. Rusija ginasi agresyviai ir nevengė paspausti oponentų bei neduoti jiems visiškos laisvės.

5 min. Rusija akivaizdžiai pasiruošusi žaisti nuo gynybos ir ieškoti laimės kontratakose. Pirmoji greita šeimininkų ataka baigėsi kampiniu.

Startinės komandų sudėtys:

Rusija: Igoris Akinfejevas, Mario Fernandesas, Sergejus Ignaševičius, Aleksandras Golovinas (visi keturi – CSKA), Ilja Kutepovas (Maskvos „Spartak“), Daleras Kuziajevas, Jurijus Žirkovas (Abu – „Zenit“), Romanas Zobninas, Aleksandras Samedovas (abu – „Spartak“), Fiodoras Kudriašovas (Kazanės „Rubin“), Artiomas Dziuba (Tulos „Arsenal“).

Ispanija: Davidas de Gea („Manchester United“, Anglija), Gerardas Pique („Barcelona“), Nacho Fernandezas (Madrido „Real“), Sergio Ramosas (Madrido „Real“), Sergio Busquetsas („Barcelona“), Koke (Madrido „Atletico“), Jordi Alba („Barcelona“), Diego Costa (Madrido „Atletico“), Marco Asensio (Madrido „Real“), Davidas Silva („Manchester City“, Anglija), Isco (Madrido „Real“).