Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Septyniems KKSD tarnautojams – tarnybinės nuobaudos

Algirdas Raslanas
„Scanpix“ nuotr. / KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas iš einamų pareigų atsistatydino dar rugsėjo pradžioje – nesulaukęs ministro pirmininko sudarytos komisijos išvadų dėl departamente nustatytų pažeidimų.
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybės auditoriams nustačius netinkamai tvarkomos buhalterijos apskaitos ir neteisėtai naudojamo valstybės turto atvejų, tarnybinės nuobaudos skirtos Kūno kultūros ir sporto departamento darbuotojams.

Netinkamai pareigas atlikusiems septyniems tarnautojams skirtos pastabos, pranešė Valstybės kontrolė (VK).

Departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas, nesulaukęs ministro pirmininko sudarytos komisijos išvadų dėl departamente nustatytų pažeidimų, iš einamų pareigų atsistatydino rugsėjo pradžioje.

Po valstybės auditorių išvadų departamentui atlikus vidaus tyrimą nustatyta, kad Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo Administravimo skyriaus vedėjas Liudvikas Skrobockis ir Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis pažeidė drausmę ir netinkamai atliko tarnybines pareigas. Už šiuos pažeidimus tarnautojams skirtos pastabos.

Tokios pat nuobaudos skirtos Lietuvos olimpinio sporto centro Finansų ir buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjai Anai Vitkovskajai, jos pavaduotojai Svetlanai Martinko, vyriausiajai specialistei buhalterei Gražinai Šaltienei, taip pat sporto centro Kauno bendrabučio vedėjui Kęstučiui Kaluževičiui ir valgyklos vedėjai Raimondai Valatkienei.

Auditoriai nustatė, kad centras įsigijo medikamentų ir maisto produktų už daugiau nei milijoną litų, nesilaikydamas Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų.

Dėl netinkamai tvarkomos buhalterijos apskaitos auditoriai negalėjo patvirtinti, kad daugiau nei 25 mln. litų centre apskaityti tinkamai.

Dėl galimo turto iššvaistymo skirstant bei naudojant Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšas bei dėl galimo netinkamo pareigų atlikimo valstybinio audito dokumentai buvo perduoti Generalinei prokuratūrai. Ši jau pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Šių veiksmų imtasi Valstybės kontrolei nustačius, kad 14 mln. litų Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšų paskirstyta nesivadovaujant teisės aktais ar paties departamento generalinio direktoriaus A.Raslano įsakymais.

Pažeidžiant teisės aktus 1,2 mln. litų skirta viešųjų įstaigų veiklai finansuoti, o ne konkretiems projektams vykdyti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką