15min be reklamos
2022 11 27, 12:34

Serbiškas skandalas Katare: rūbinėje – vėliava su žinute Kosovui

Serbijos futbolo federacija bus nubausta dėl to, kad rinktinės futbolininkai rūbinėje kabino vėliavą su Kosovo kontūrais ir užrašu „nepasiduosime“.

Serbijos rūbinėje buvo užfiksuota vėliava, ant kurios – Kosovo teritorija ir serbų vėliava joje. Priminsime, kad Kosovas – nepriklausoma valstybė jau 15 metų.

„Nepasiduosime“, – parašyta ant vėliavos.

Ši vėliava kabėjo šalia Milošo Veljkovičiaus ir Andrijos Živkovičiaus vietų persirengimo kambaryje.

Kosovo futbolo federacija oficialiai kreipėsi į FIFA, sporto ministras Hajrulla Čeku serbų vėliavą apibūdino kaip siunčiančią neapykantos, ksenofobijos ir genocido žinutes.

Serbai pralaimėjo Brazilijai savo pirmąsias rungtynes 0:2.

„Twitter“ nuotr./Serbijos futbolininkų rūbinėje – vėliava, žeminanti Kosovą
„Twitter“ nuotr./Serbijos futbolininkų rūbinėje – vėliava, žeminanti Kosovą

FIFA nariu Kosovas tapo 2016-siais, tačiau tarptautiniuose turnyruose niekad negali atsidurti vienoje grupėje su Serbija ar Bosnija ir Hercegovina.

Kosovo kova dėl nepriklausomybės neapsiėjo be karo, per kurį žuvo 13 tūkst. žmonių. Serbija vykdė brutalius veiksmus prieš vietinius albanus. NATO bombardavo Serbiją 1999-siais, kad užbaigtų karą.

Galiausiai iš Serbijos gniaužtų Kosovas išsivadavo 2008-siais. Rusijos ir Kinijos remiama Serbija nepripažįsta šalies nepriklausomybės. Tiesa, ją pripažįsta JAV ir praktiškai visos Europos šalys.

Beje, prieš planetos pirmenybes Rusijos rinktinė siuntė linkėjimus Serbijai: „Sėkmės pasaulio čempionate! Tikime jūsų sėkme, broliai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką