Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštadienį LFF stadione vyko šventė „Sveika širdis – gražus futbolas“

LFF stadione vyko šventė „Sveika širdis - gražus futbolas"
sportoakimirka.lt / LFF stadione vyko šventė „Sveika širdis - gražus futbolas"
Šaltinis: lff.lt
0
A A

Sveiką gyvenseną propaguojanti pasaulinė širdies diena pirmą kartą buvo specialiai paminėta ir futbolo aikštėje renginiu „Sveika širdis – gražus futbolas“. Rugsėjo 29-ąją Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos stadione žaidė futbolo veteranai ir vyko tradicinės gydytojų rungtynės, o visi norintys galėjo atlikti sveikatos testų ir pasimokyti pirmosios pagalbos.

Rungtyniavo gydytojai ir veteranai

Pasaulinė širdies diena rengiama nuo 2000 metų ir skirta skatinti sveiką gyvenimo būdą bei atkreipti visuomenės dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius. Dienos tradiciją pradėjusios Pasaulio sveikatos organizacija ir UNESCO į dienos minėjimą praėjusiais metais įtraukė daugiau nei 90 šalių.

Pirmą kartą Lietuvoje prie širdies dienos paminėjimo prisijungė sporto federacija.  Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione šeštadienį ta proga žaistos futbolo rungtynės.

„Sportuoti drauge futbolo aikštėje – vienas geriausių aktyvios fizinės veiklos praleidimo būdų. Tačiau taip pat svarbu tai daryti atsakingai, o už aikštės ribų atsisakyti žalingų įpročių. Futbolininkai šiuo aspektu turėtų būti pavyzdžiais, todėl mielai prisidėjome prie Pasaulinės širdies dienos paminėjimo“, - sakė LFF generalinis direktorius Edvinas Eimontas.

Širdies ligos – pavojus gyvybei

Pasaulio visuomenės sveikatos specialistų teigimu, širdies veikla priklauso nuo taisyklingos mitybos, jai itin kenkia nutukimas, mažas fizinis aktyvumas.

Vartojant riebų gyvulinį maistą, pažeidžiamos kraujagyslės. Susiformavę  krešuliai skatina širdies infarkto, smegenų insulto ir kitų sveikatai pavojingų širdies-kraujagyslių ligų atsiradimą. Šios ligos kasmet tampa apie 17,3 milijono žmonių mirties priežastimi.

Apie 80% ankstyvų mirčių būtų galima išvengti pasitelkiant profilaktines priemones – sveiką mitybą (mažiau vartoti gyvulinius riebalus, daugiau – augalinį aliejų bei vaisius ir daržoves), nevartoti tabako gaminių ir užsiimti fizine veikla.

Šiemet pažymint Pasaulinę širdies dieną ypatingas dėmesys atkreipiamas į moteris ir vaikus, nes šių negalavimų rizika moterims dažnai nuvertinama, o propaguoti sveiką gyvenseną svarbu pradėti nuo vaikystės.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Sveikata Futbolas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką