„Šiauliai“ eliminavo Panevėžio „Ekraną“ iš kovos dėl LFF taurės

Panevėžio „Ekranas“ – „Šiauliai“
Justo Niauronio nuotr. / Panevėžio „Ekranas“ – „Šiauliai“
0

Spalio antrą dieną Šiaulių miesto savivaldybės stadione „Druskininkų Hermio“ taurės aštuntfinalyje susitiko Panevėžio „Ekrano“ ir Šiaulių „Šiaulių“ komandos. Po permainingos kovos kelialapį į taurės ketvirtfinalį žengė rungtynes rezultatu 1:0 laimėję šiauliečiai. Pergalingo įvarčio autorius 11 metrų baudinį realizavęs A. Vaskela.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų žvalgyba. Iki 10 min. realaus pavojaus vartams nesukūrė nei viena ekipa. Vienintelis įsimintinas epizodas kilo, kuomet greitą „Ekrano“ kontrataką neleistinai sustabdė Vytas Gašpuitis ir buvo nubaustas geltona kortele. Laime „Ekranui“ nepavyko realizuoti patogioje vietoje skirto baudos smūgio.

Netrukus A. Vertelis po perdavimo iš aikštės gilumo pabėgo nuo gynėjų ir iššokęs vienas prieš vartus nesugebėjo pergudrauti laiku iš vartų išėjusio ir smūgį atrėmusio P. Pociaus. Rezultatas liko nepakitęs 0:0.

17 min. po T. Birškio reido saugą neleistinai stabdė „Ekrano“ gynėjai ir teisėjas nedvejodamas skyrė baudos smūgį maždaug 20 m. iki vartų. Prie kamuolio stojo N. Tokič, tačiau kroato smūgis praskriejo visiškai šalia virpsto.

Kėliniui įpusėjus, 27 – tą minutę po A. Vaskelos pakelto kampinio be gynėjų priežiūros baudos aikštelėje liko M. Fridrikas ir koja stipriai smūgiavo link vartų. „Ekrano“ laimei kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Sužaidus 32 min. dar vieną progą sukūrė „Šiauliai“. Po A. Vaskelos perdavimo į baudos aikštelę perdavimą galėjo uždaryti N. Tokič. Deja, saugui pritrūko paskutinio žingsnio ir kamuolio pasiekti nepavyko.

„Ekrano“ atsakymo žiūrovai sulaukė 35 min. kuomet iš maždaug 25 metrų smūgiavo A. Vertelis, tačiau smūgis realaus pavojaus P. Pociaus ginamiems vartams nesukėlė.

39 minutę teisėjas po neleistinų veiksmų baudos aikštelėje prieš T. Birškį skyrė 11 m. baudinį į „Ekrano“ vartus. Prie kamuolio stojo A. Vaskela ir užtikrintai realizavo savo šansą. „Šiauliai“ priekyje 1:0.

Antrajame kėlinyje „Ekranas“ į aikštę metė sunkiąją artileriją ir aikštėje pasirodė M. Andelkovič ir E. Varnas. Tačiau kaip ir pirmajame kėlinyje „Šiauliai“ ir toliau kontroliavo žaidimo eigą bei nuolat kėlė pavojų „Ekrano“ vartams. Po vieno iš kampinių 56 min. progą smūgiui turėjo D. Jankauskas, tačiau saugui nepavyko tiksliai smūgiuoti į nepatogiai atšokusį kamuolį. „Ekrano“ gynėjai neutralizavo pavojų prie savo vartų išsmūgiuodami kamuolį į užribį.

Sužaidus maždaug 15 antrojo kėlinio minučių ir vaizdui aikštėje nesikeičiant „Ekranas“ atliko dar du keitimus. Po jų aikštėje pasirodė A. Markevičius bei G. Tomkevičius. Net ir atlikus šiuos keitimus „Ekranas“ realesnio pavojaus šiauliečių vartams nesukėlė. Rungtynių įtampa augo. 76 minutę jos neatlaikė komandų žaidėjai ir aikštėje kilo apsistumdymas. Teisėjas identifikavo incidento iniciatorius F. Žderič ir V. Kavaliauską bei nubaudė žaidėjus geltonomis kortelėmis.

80 min. pavojingai nuo 16 m. linijos smūgiavo N. Tokič, deja kroato smūgis vėl praskriejo visiškai šalia virpsto. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti maždaug 5 minutes „Ekranas“ mėgino kilti į lemiamą vartų šturmą, tačiau „Šiaulių“ gynyba laikėsi pavyzdingai ir nutraukdavo bet kokius „Ekrano“ mėginimus bent jau smūgiuoti į vartų pusę.

Jau per teisėjo pridėtą laiką rezultatą padvigubinti galėjo puikiu reidu iš aikštės vidurio prasiveržęs L. Mushnikov. Visgi saugui nepavyko pergudrauti K. Timofėjavo ir įvartis pelnytas nebuvo. Negana to žaidėjai susidūrė ir jiems teko suteikti medicininę pagalbą.

Neilgai trukus teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą, po kurios „Šiauliai“ šventė pergalę 1:0 ir iškovojo kelialapį taurės ketvirtfinalį.

Pergalingo įvarčio autorius A. Vaskela po rungtynių kalbėjo:

„Džiugu jog laimėjome ir patekome į kitą etapą. Mūsų mintys jau ten. Aišku dar laukia ir A lygos rungtynės, tačiau šiuo metu svarbiausia taurė. Varžybos buvo sunkios – iki vieno įvarčio. Abi komandos žinojo, jog viena klaida gali nulemti visas varžybas. Mums pavyko įmušti ir pasiekėme pergalę. Motyvacija buvo didelė, nes A lygoje jau nebelabai kovojame dėl aukštesnių vietų, tad susikoncentravome taurės rungtynėms. Kitame etape laukiame bet ko, nes matėme, kad ir iš žemesnių lygų komandos gali kovoti. Su bet kuo bus sunku.“ – Kalbėjo A. Vaskela.

Šiaulių“ komandos treneris Tomas Kančelskis kalbėjo:

„Noriu pasveikinti visus komandos narius, vadovybę su pergale. Džiaugiuosi jog pavyko iškopti į sekantį etapą. Pirmas 20 minučių gal kiek žaidimas nesiklijavo, tačiau vėliau situaciją išlyginome ko pasekoje įmušėme įvartį. Antrajame kėlinyje žaidėme nuo gynybos ir pavykus apsiginti iškovojome pergalę. Laukiame burtų ir ruošimės kitoms rungtynėms.“ – kalbėjo Tomas Kančelskis.