Pagirtinai prieš belgus besilaikiusius suomius palaužė apmaudi vartininko klaida

Suomijos rinktinė penkis šeštadalius rungtynių it liūtai laikėsi prieš FIFA reitingo lyderės Belgijos atakas, tačiau subyrėjo po apmaudžios vartininko Lukašo Hradecky klaidos. Suomiai nusileido vieniems čempionato favoritų 0:2.

Visus galimus 9 taškus grupėje surinkę belgai užėmė pirmąją vietą, o suomiai su 3 taškais B grupėje liko treti. Jie dar išsaugo teorines viltis patekti į kitą etapą kaip viena iš keturių geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pirmą kartą Europos čempionate žaidžianti Suomija turnyrą pradėjo pergale prieš Christiano Erikseno nelaimės išderintą Daniją, o kitose rungtynėse nusileido Rusijai.

Stoję į kovą prieš ne tik grupės, bet ir turnyro favoritus belgus suomiai pagirtinai laikėsi gynyboje, o kone visas pavojingesnes belgų atakas gesino herojiškai vartuose stovėjęs L.Hradecky.

Bet galiausiai būtent suomių vartininko klaida lėmė pirmąjį Belgijos įvartį, pakeitusį mačo eigą.

74-ąją minutę po kampinio belgas Thomas Vermaelenas smūgiavo į vartus, pataikė į virpstą, o kamuolys atšoko į L.Hradecky, kuris nespėjo sureaguoti ir sugauti kamuolio, atšokusio nuo suomio ir kirtusio vartų liniją.

Praleidę pirmą įvartį, suomiai netrukus gavo ir antrą niuksą – kamuolį baudos aikštelėje susitvarkęs jį į vartus nukreipė trečiąjį įvartį šiame turnyre pelnęs Romelu Lukaku.

Trečioje vietoje likę suomiai gali laukti stebuklo. Iš kol kas kovas baigusių grupių trečiųjų vietų Suomija yra paskutinė ir atsilieka nuo Šveicarijos ir Ukrainos, o tam, kad patektų į kitą etapą, suomiams reikia aplenkti bent dvi trečiąsias vietas iš D, E ir F grupių.

Savo ruožtu belgai dabar lauks savo oponento aštuntfinalyje – juo taps viena iš trečiąją vietą užėmusių komandų.

Football Association of FinlandBelgium

Suomija – Belgija 0:2
74' Lukašas Hradecky į savo vartus [0:1]
81' Romelu Lukaku [0:2]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

81 min. ĮVARTIS! R.Lukaku susidoroja su kamuoliu baudos aikštelėje ir visgi pelno savąjį įvartį, ko gero, jau įtvirtindamas belgų pergalę – 0:2.

74 min. ĮVARTIS! Labai apmaudus epizodas Suomijai... Thomas Vermaelenas smūgiavo po kampinio, kamuolys atsitrenkė į virpstą, o bet L.Hradecky į kamuolį nesureagavo ir šis nuo vartininko kirto vartų liniją. Ilgą laiką gelbėjęs savo komandą, dabar suomių vartininkas užtraukia ekipai nesėkmę – 0:1.

65 min. Juvelyrinis K.De Bruyne perdavimas R.Lukaku, kuriam teliko „sušaudyti“ suomių vartininką ir mušti į vartus, bet po minutę trukusios peržiūros VAR teisėjai įžvelgė nuošalę ir rezultatas liko nepakitęs.

63 min. L.Hradecky spaudžia kamuolį savo glėbyje – jam teko padirbėti po labai pavojingo E.Hazardo smūgio. Sunkiai, bet suomiai vis dar išlaiko sau palankų rezultatą.

53 min. E.Hazardas pabandė iš tolimesnės distancijos, bet L.Hradecky kamuolį palydėjo akimis už galinės linijos.

46 min. Antrasis kėlinys prasideda! Kiek ilgai belgų atakas atlaikys Suomija?

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi, o suomiai kol kas prieš vienus čempionato favoritų laikosi pavyzdingai.

42 min. Klastingas ir geras J.Doku smūgis, bet L.Hradecky vėl savo vietoje.

32 min. A.Witselis turėjo dar vieną progą, bet labai nesėkmingai pataikė į kamuolį.

23 min. A.Witselio bandymas iš toli – kamuolį gaudo L.Hradecky.

16 min. Po pakankamai nuobodžių pirmųjų 15 minučių – pirmoji proga. R.Lukaku šovė visiškai greta virpsto.