2011-06-23 14:20

Skandalas: Rusijoje žiūrovas metė bananą į legendinį futbolininką Roberto Carlosą

Antrą kartą per savo karjerą Rusijoje legendinis futbolininkas Roberto Carlosas patyrė rasistines užgaules. Rusijos futbolo čempionato rungtynėse žiūrovas į brazilą paleido bananą. Įsižeidęs 38 metų gynėjas atsisakė tęsti rungtynes.
Roberto Carlosas Rusijos futbolo čempionate patyrė antrą rasistinį išpuolį.
Roberto Carlosas Rusijos futbolo čempionate patyrė antrą rasistinį išpuolį. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Skandalingas incidentas nutiko trečiadienį rungtynėse tarp Samaros „Krylja Sovetov“ ir Machačkalos „Anži“ komandų. „Anži“ išvykoje pirmaujant triuškinamu rezultatu 3:0, o mačui artėjant prie pabaigos, vieno iš žiūrovų nervai neišlaikė. Aistruolis iš tribūnų paleido bananą į „Anži“ komandos kapitoną R.Carlosą.

Brazilas į rasistinę užgaulę iš pradžių reagavo ramiai – pakėlė prie kojų nukritusi bananą ir išmetė į užribį. Visgi po kelių akimirkų jis nusiplėšė „Anži“ komandos kapitono raištį ir protestuodamas paliko aikštelę.

Prieš atsisėsdamas ant atsarginių žaidėjų suolelio R.Carlosas dar atsisuko į tribūną, iš kurios atskriejo bananas, ir žiūrovams parodė du pirštus, taip pabrėždamas, jog Rusijoje rasistinių užgaulių sulaukia jau antrą kartą.

„Patyriau didžiausią nusivylimą, – po mačo Rusijos žiniasklaidai teigė R.Carsonas. – Tas žiūrovas įžeidė ne tik mane, bet ir visą Rusijos futbolą. Tikiuosi, kad Rusijos futbolo federacija, UEFA ir FIFA tinkamai įvertins šį epizodą. Civilizuotose valstybėse tokie dalykai nėra toleruojami“, – piktinosi legendinis futbolininkas.

Pirmą kartą rasistinį išpuolį R.Carlosas patyrė vos atvykęs į Rusiją, kai mače su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu vienas iš varžovų sirgalių ištiesė brazilui bananą. Tuomet „Zenit“ klubas sulaukė 300 tūkst. rublių baudos, tačiau rasistinio išpuolio kaltininkas nubaustas nebuvo.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą