Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 8d. 09:34

Skandalų kamuojamame „Barcelona“ klube vasarą vyks pirmalaikiai prezidento rinkimai

Josepas Maria Bartomeu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Josepas Maria Bartomeu
Katalonijos klubo laukia karšta 2015-ųjų vasara. Dėl padarytų pažeidimų ir FIFA skirtos bausmės „Barcelona“ negalės apsipirkti futbolininkų turguje, tačiau didelis iššūkis lauks balso teisę turinčių ekipos sirgalių – jiems teks išrinkti naują klubo prezidentą. Tai paaiškėjo trečiadienį vakare įvykusioje dabartinio „Barcelona“ vadovo Josepo Maria Bartomeu spaudos konferencijoje. Tiksli jų data paaiškės vėliau.

„Mes nusprendėme rinkimus surengti šių metų vasarą tam, kad pagaliau atslėgtų klubą užgriuvusi psichologinė įtampa dėl kilusių skandalų. Ekonominė klubo būklė yra gera ir viskas sėkmingai veikia, tačiau negatyvūs veiksniai jį paveikė iš išorės“, – sprendimą rengti rinkimus pakomentavo prezidentas.

J.M.Bartomeu nuolat buvo raginamas skelbti rinkimus 2015-ųjų vasarą, tačiau „Barcelona“ prezidento pareigas iš Sandro Rosellio perėmęs 51 metų katalonas tvirtino esąs pasiruošęs dirbti iki pat 2016-ųjų vasaros, kuomet pagal klubo statutą turėtų baigtis dabartinės Direktorių tarybos mandatas bei įgaliojimai.

„Barcelona“ prezidentas yra renkamas šešerių metų kadencijai ir gali būti perrinktas, tačiau ne daugiau, nei dar vienai papildomai kadencijai.

„Rengti pirmalaikius rinkimus nusprendžiau tik šiandien, po pasitarimų su Direktorių taryba. Iki šiol maniau, kad esame pajėgūs dirbti dar pusantrų metų, tačiau klubą slegianti įtampa padarė labai daug žalos. Taip dirbti daugiau neįmanoma ir tai turi baigtis, – pažymėjo J.M.Bartomeu. – Dabar, kai jau aišku, kad rinkimai tikrai įvyks, raginu visus būsimus kandidatus nepamiršti elgtis korektiškai ir netrukdyti komandai kovoti dėl trofėjų. Būtent šis tikslas šiuo metu yra svarbiausias“.

Jis čia laimingas, o klubas patenkintas, jog turi tokį žaidėją. Visas futbolo pasaulis žino, kad "Barcelona" pati niekada neparduos L.Messi kitai komandai.

Pats J.M.Bartomeu spaudos konferencijoje patvirtino ketinąs kelti savo kandidatūrą 2015-ųjų rinkimuose.

Katalonijos klubo vadovui taip pat teko aiškintis ir dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių gandų apie galimus Lionelio Messi ir vyriausiojo trenerio Luiso Enrique nesutarimus: „Viskas yra tvarkoje. Aš kalbėjausi ir su treneriu, ir su Lioneliu. Maža kas nutinka rūbinėje sezono metu, tačiau galiu pasakyti, kad jų santykiai yra visiškai normalūs. Lionelis yra neabejotinas komandos lyderis“.

Nemažai ažiotažo kilo ir dėl galimo L.Messi pardavimo kitai komandai, tačiau prezidentas į tokias žinias reagavo nedviprasmiškai: „Lionelis turi galiojančią sutartį su „Barcelona“. Jis čia laimingas, o klubas patenkintas, jog turi tokį žaidėją. Visas futbolo pasaulis žino, kad "Barcelona" pati niekada neparduos L.Messi kitai komandai“.

J.M.Bartomeu oficialiai paneigė gandus, jog „Barcelona“ vadovybė yra iškėlusi ultimatumą pastaruoju metu kritikos strėlių varstomam vyriausiajam komandos treneriui L.Enrique: „Klubo vadovai mano, kad treneris yra pasirinktas tinkamai ir jis toliau tęs darbą“.

Prezidentas pažymėjo, jog buvusio ekipos sporto direktoriaus Andonio Zubizarretos atleidimas iš pareigų nėra niekaip susijęs su FIFA bausme, kuri „Barcai“ skirta už pažeidimus, padarytus registruojant jaunimo akademijos žaidėjus.

„Ne A.Zubizarreta buvo atsakingas už šiuos jaunus žaidėjus ir jų įsigijimą, todėl jo išėjimas neturi nieko bendro su draudimu registruoti futbolininkus šiemet. Tai pasitikėjimo praradimo klausimas“, – sakė J.M.Bartomeu.

Katalonijos klubas vis dar neturi sporto direktoriaus, tad manyta, jog A.Zubizarretos įpėdinis bus paskelbtas iškart, tačiau „Barcelona“ prezidentas pareiškė, kad anksčiau planuotas vakarinis Direktorių tarybos posėdis yra atšaukiamas.

Iki šiol maniau, kad esame pajėgūs dirbti dar pusantrų metų, tačiau klubą slegianti įtampa padarė labai daug žalos. Taip dirbti daugiau neįmanoma ir tai turi baigtis.

Pasak J.M.Bartomeu, gali būti ir taip, kad į sporto direktoriaus kėdę sės arba klube dirbęs anksčiau, arba dabar dirbantis žmogus.

Katalonijos dienraščių žurnalistai spėlioja, kad šios pareigos gali būti patikėtos buvusiam „Barcelona“ jaunimo akademijos auklėtiniui bei vėliau „Valencia“ ekipoje žaidusiam Rufete. Taip pat minima jaunimo akademijos ekipos trenerio Oscaro Garcia pavardė.

Akivaizdu, kad „Barcelona“ sporto direktoriaus kėdė dabar nebeatrodo tokia patraukli, kuomet paskelbta apie pirmalaikius prezidento rinkimus. Jų laimėtojas, kaip įprasta, į klubą ateitų dirbti kartu su savo patikėtiniais, o sporto direktoriaus pareigos laikomos vienu svarbiausių kozirių rinkimų kovoje siekiant balso teisę turinčių sirgalių palankumo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

fcbarcelona.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:22
00:16
00:50

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką