Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 07, 11:05

Skaudus dūris Jerevane: pažymiai „Žalgirio“ žaidėjams ir V.Čeburinui

Vilniaus „Žalgiris“ priverstas nuryti karčią piliulę. Ketvirtadienio vakarą Vladimiro Čeburino vyrai sužaidė vieną slogiausių mačų šioje europinėje kampanijoje ir nesurado jokių argumetų prieš stipriausią Armėnijos komandą Jerevano „Pyunik“ – 0:2. Po šios nesėkmės Lietuvos čempionai nusirito į H grupės dugną. 15min vertina žalgiriečių pasirodymą ir trenerio sprendimus.
Vladimiras Čeburinas ir jo auklėtiniai Tik prenumeratoriams
Vladimiras Čeburinas ir jo auklėtiniai / Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr.

Edvinas Gertmonas – 4,5

Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Edvinas Gertmonas
Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Edvinas Gertmonas

Pirmą rimtą gaisrą užgesino 23-iąją minutę, kai iš kelių metrų visiškai laisvas smūgiavo perdavimą iš kairės gavęs Luka Juričičius. Po kelių akimirkų „Žalgirio“ vartų sargas jau gelbėjo nuo šimtaprocentinės situacijos, kai po greitos „Pyunik“ atakos iš labai dėkingos padėties smūgiavo Yusufas Otubanjo. Bet ir vėl E.Gertmonas demonstravo aukščiausią savo klasę. Kelis kartus kiek pritrūko tikslumo siunčiant ilgus kamuolius kojomis, o tai Europoje įprastai šilališkis darydavo ypač solidžiai. 43-iąją minutę Juninho mušant įvartį šansų gelbėti situaciją beveik neturėjo – brazilas buvo pernelyg arti ir smūgiavo iš labai patogios situacijos turėdamas daug laisvės. Antrojo įvarčio situacijoje vartininkas irgi buvo paliktas „sušaudymui“ iš artimo atstumo.

Joelis Bopesu – 3,5

Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Joelis Bopesu
Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Joelis Bopesu

Kongo DR gynėjas išlaikė vietą starto sudėtyje, bet šį kartą buvo pasiųstas į kairį kraštą, kuriame jaučiasi kur kas geriau ir kuriame europinėse batalijose įprastai žaidžia Petaras Mamičius. Nors šįkart turėjo prabangą siųsti skersus perdavimus į baudos aikštelę savo darbine kaire koja, dauguma jų nebuvo sėkmingi. Dažnai ne vietoj, dažnai ne laiku. Kairys „Žalgirio“ gynėjas neretai iškrisdavo „iš žaidimo“.

Nemanja Ljubisavljevičius – 4

Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Nemanja Ljubisavljevičius
Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Nemanja Ljubisavljevičius

Pirmajame kėlinyje „Pyunik“ iš „Žalgirio“ vidurio gynėjų zonos turėjo net kelias realias progas pasižymėti ir tik dėl sėkmės rungtynių rezultatas nepasikeitė. Nemažai kaltės ant serbo pečių krenta ir dėl antrojo praleisto įvarčio, kai nesusikalbėjo su Sauliumi Mikoliūnu ir vartininko aikštelėje paliko visiškai laisvą Y.Otubanjo.

Mario Paveličius – 3

Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Mario Paveličius
Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Mario Paveličius

43-iąją minutę šiurkščiai suklydo neišmušdamas kamuolio iš po Juninho kojų ir „Pyunik“ brazilas iššoko vienas prieš E.Gertmoną bei įmušė įvartį „į rūbinę“. Akivaizdu, kad šiame epizode austrui pritrūko kietumo, pritrūko vidurio gynėjo įgūdžių. M.Paveličiaus kliurka pridėto laiko metu vos nekainavo trečio praleisto įvarčio.

Saulius Mikoliūnas – 3

Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Saulius Mikoliūnas
Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Saulius Mikoliūnas

Lietuvos futbolo supervetaranas pagaliau gavo šansą, starto sudėtyje pakeisdamas pastaruoju metu sirguliavusį Petarą Mamičių ir užimdamas dešinį gynybos kraštą. Žalgiriečiai šiuo kraštu žaidė kur kas dažniau, bet gynyboje „Žalgirio“ kapitonui sekėsi sunkiai. Iš kairio krašto „Piunik“ į baudos aikštelę siųsdavo daug kamuolių ir nemažai jų kėlė nemenką pavojų. Susidarė įspūdis, kad ir vidurio gynėjų pora dėl S.Mikoliūno „plaukiojimo“ ir nesugebėjimo sugrįžti bei užsiimti pozicijų turėjo kur kas daugiau darbo nei įprastai. 24-ąją minutę padarė kritinę klaidą varžovų baudos aikštelės prieigose, kai prarado kamuolį ir „Pyunik“ nuskubėjo į greitą ataką – viskas baigėsi šimtaprocentine Y.Otubanjo galimybe bei E.Gertmono stebuklu. 55-ąją minutę atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, bet iš aštraus kampo Fabienas Ourega kamuolio neuždarė. 61-ąją minutę nesusikalbėjo su N.Ljubisavljevičiumi ir už nugaros paleido visiškai laisvą Y.Otubanjo, kuris galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Nicolas Gorobsovas – 4

Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Nicolas Gorobsovas
Elvio Žaldario/FK Žalgiris nuotr./Nicolas Gorobsovas

Silpnokas atraminio saugo mačas, tikrai ne toks pasirodymas, prie kokių Nicolas mus buvo įpratinęs. Užtikrintai cementavo gynybą ir valydavo kamuolius, kai komandos draugai juos prašokdavo. Gynybos linijos siūlės šįkart braškėjo kaip reikiant, tai ir „Žalgirio“ argentiniečiui darbo buvo apsčiai. 68-ąją minutę pasiėmė geltoną kortelę, už būtiną pražangą stabdant varžovą aikštės viduryje. N.Gorobsovas realizavo „Žalgirio“ standartines situacijas, tačiau siunčiant ilgus kamuolius į baudos aikštelę tikslumo akivaizdžiai stigo. 75-ąją minutę, turėdamas geltoną kortelę, griežtai įsirėžė į oponentą ir, laimei, mačo arbitras „Žalgirio“ lyderio pagailėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką