Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skerla: „Dabar man svarbiausia – visiškai išsigydyti traumą”

32 metų A.Skerla yra daugiausiai rungtynių Lietuvos futbolo rinktinės sudėtyje sužaidęs futbolininkas per visą mūsų šalies istoriją
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / 32 metų A.Skerla yra daugiausiai rungtynių Lietuvos futbolo rinktinės sudėtyje sužaidęs futbolininkas per visą mūsų šalies istoriją
Šaltinis: Penalty.lt
0
A A

Pasibaigus Lenkijos „Ekstraklasa“ čempionatui, Balstogės „Jagiellonia“ legionierius iš Lietuvos Andrius Skerla grįžo į tėvynę. Gynėjui neseniai buvo atlikta kirkšnies operacija, todėl aktyviai atostogauti ir pramogauti jis kol kas negali.

A.Skerla Penalty.lt portalui papasakojo apie savo dabartinę komandą, žaidimą Škotijoje, Olandijoje, prisiminė futbolo žvaigždes, su kuriomis jam teko rungtyniauti.

Sėkmingas sezonas

– Neseniai baigėsi Lenkijos aukščiausio diviziono pirmenybės. Kaip žadi poilsiauti?

– Neseniai buvo išoperuota kirkšnies išvarža, todėl dvi savaites dabar turi būti ramybė. Tik praėjus šiam laikotarpiui galėsiu pradėti sportuoti. Jei operacija gerai pavyko, kitą sezoną turėčiau pradėti nuo pradžių.

– Ar planuoji kitame sezone dar rungtyniauti Lietuvos nacionalinėje rinktinėje?

– Kol kas apie žaidimą rinktinėje sunku ką nors pasakyti. Šiuo metu svarbiausia yra visiškai išgyti  po traumos. Pasitaiko ir minčių užbaigti karjerą rinktinėje. Su “Jagiellonia” klubu turiu dar dvejų metų sutartį, o ateitis rinktinėje nemažai priklausys ir nuo sveikatos.

– Pasibaigusiose Lenkijos pirmenybėse tavo komanda užėmė 11 vietą. Kaip vertini sezoną?

– Prieš čempionatą iš mūsų klubo buvo atimta dešimt taškų. Nedaug kas tikėjo, kad mums pavyks išsilaikyti lygoje. Nepaisant to, pavyko išsilaikyti ir dar laimėti Lenkijos taurę. Todėl šis sezonas buvo vienas iš sėkmingiausių klubo istorijoje. Ypač komandai pavyko pirmenybių pradžia, kai per keturis turus likvidavome atimtus 10 taškų. Vienu metu komanda buvo net septintoje vietoje, o jei nebūtų atimti taškai ji būtų finišavusi šešta.

– „Jagiellonia“ įgijo teisę dalyvauti UEFA Europos taurės turnyre. Pats su klubu pratęsei sutartį dvejiems metams. Ar komanda dar bus stiprinama?

– Klubas planuoja stiprintis ir su keliais naujais žaidėjais sutartys jau pasirašytos. Tačiau keli futbolininkai nori ir palikti komandą. Jei klubo vadovybė už juos gaus norimą sumą, greičiausiai jie bus parduoti.

– Ar teko girdėti, kad komandą papildė buvęs Marijampolės “Sūduvos” gynėjas Tadas Kijanskas?

– Apie T.Kijansko perėjimą į „Jagiellonia“ girdėjau tik kalbas. Anksčiau apie jį manęs teiravosi klubo prezidentas bei treneris. Kiek teko girdėti, lietuvio perėjimo sąlygos buvo suderintos, tačiau ar sutartis pasirašyta, nežinau. Apie tai teko skaityti tik Lenkijos interneto portaluose. Į lietuvio atėjimą žiūriu tik teigiamai, o jei jis gerai žais, bus gerai tiek klubui, tiek jam pačiam.

Teko treniruotis su žvaigždėmis

– Net penkerius metus teko rungtyniauti Škotijoje. Kokie liko prisiminimai apie šią šalį?

– Apie Škotijoje praleistą laiką išliko tik geriausi atsiminimai. Patiko viskas – gyvenimo ir treniruočių sąlygos, puikios aikštės ir geras futbolas. Gerus prisiminimus truputį aptemdo tik tai, jog paskutiniais mano buvimo metais “Dunfermline Athletic” klubas pateko į finansinę krizę, komandą paliko daug žaidėjų ir vos pavyko išsilaikyti aukščiausiajame divizione.

– Šiemet škotų klubai pastai pasirodė Europos taurių turnyruose. Ar galima sakyti, kad krito šios šalies futbolo lygis?

– Dar prieš porą metų Škotijos komandos Europoje rungtyniaudavo geriau. Šie metai tikrai nebuvo geriausi, tačiau abi pirmaujančios Glazgo ekipos visada išlieka stiprios.

– Karjeros užsienyje pradžioje teko rungtyniauti ir garsiajame Eindhoveno PSV klube. Kokie prisiminimai išliko apie šią komandą?

– Tokioje komandoje praleisto laiko neįmanoma užmiršti. Tais metais teko žaisti ir treniruotis su pasaulinio lygio, įspūdingas karjeras padariusiomis žvaigždėmis.

– Tuo metu PSV ekipoje rungtyniavo tokios žvaigždės kaip Ruudas Van Nistelrooy‘us, Japas Stamas ar Philippas Cocu. Kuris iš jų padarė didžiausią įspūdį?

– Ši komanda tikrai buvo gera. Ypač didelį įspūdį padarė Ruudas van Nistelrooy‘us. Iš jo žaidimo matėsi, kad tai bus aukščiausio lygio žvaigždė. Man rungtyniaujant Olandijoje jis per sezoną įmušė daugiau nei 30 įvarčių. Jie buvo pelnomi iš įvairiausių padėčių ir R.Van Nistelrooy‘us išnaudodavo beveik visas susikurtas progas. Taip pat patiko ir dabar puikiai Miuncheno “Bayern” klube rungtyniaujančio Marko van Bommelio žaidimas.

– Olandijoje tau teko žaisti vadovaujant ir garsiems treneriams. Vienas jų buvo ir dabartinis Rusijos rinktinės strategas Dickas Advocaatas.

– Būtent jam treniruojant PSV aš ir buvau pakviestas į klubą. Su D.Advocaatu dirbau tik pusę metų, nes vėliau jis perėjo į Glazgo “Rangers”. Galiu pasakyti, jog tai fantastiškas treneris ir jo treniruojamų komandų pasiekti rezultatai kalba patys už save. Su šiuo treneriu mano keliai buvo susikirtę ir vėliau – kai žaidžiau Škotijoje, jis dirbo Glazgo “Rangers”, o man rungtyniaujant Rusijoje jis treniravo Sankt Peterburgo “Zenit”.

– Kaip šiam treneriui turėtų sektis dirbti su Rusijos rinktine?

– Manau, kad jokių problemų neturėtų būti. Rusijos rinktinėje rungtyniauja geri futbolininkai, D.Advocaatas yra geras treneris, todėl šiai rinktinei turi sektis gerai.

B. Robsono nepamirš

– PSV tau teko dirbti ir su dar garsesniu specialistu – neseniai mirusiu seru Bobby Robsonu. Kokios buvo šio trenerio stipriosios pusės?

– Komandą treniruojant B.Robsonui man teko žaisti daugiausia. Tai buvo labai ryški asmenybė. Ir  kaip žmogus, ir kaip treneris. Atsiminimai apie jį išliks visam gyvenimui. Šis treneris labai gerai mokėjo sutarti su žaidėjais ir neskirstydavo jų į jaunus bei senus. Komandos jaunimui jis dažnai padėdavo. Kai man rungtyniauti tekdavo mažai, B.Robsonas visada stengdavosi palaikyti. Dažnai teiraudavosi kaip sekasi, girdavo mano darbą per treniruotes. Net ir man rungtyniaujant antroje  klubo ekipoje neretai pagirdavo ir patardavo laukti savo šanso, sakydamas jog jis visada atsiras.

– Ryški asmenybė tuo metu buvo ir PSV vartininkas Ronaldas Waterreusas. Jis dažnai svaidydavosi aštriais pasisakymais, o kartą net pareiškė, kad komandoje yra tik du geri futbolininkai – jis ir R.Van Nistelrooy‘us. Kaip pavyko sutarti su juo?

– Didelių problemų iškilę nebuvo, nes su komandos jaunimu jis nesipykdavo. Teko girdėti, kad anksčiau neapsikentęs bendravimo su juo ekipą buvo priverstas palikti antrasis vartininkas. Kai žaidžiau PSV, klube rungtyniavo ir keletas žaidėjų iš Rytų Europos. Pralaimėjus kelias rungtynes R.Waterreusas buvo spaudoje pareiškęs, kad šių šalių futbolininkai nerungtyniauja visu pajėgumu. Tačiau tuo metu PSV treniravęs D.Advocaatas komandos susirinkime pasiūlė daugiau žaidimui atsiduoti pačioms klubo žvaigždėms ir viskas išsisprendė.

– Ar seki savo buvusių komandų pasirodymus ir ar bendrauji su buvusiais bendraklubiais?

– Savo buvusių komandų pasirodymus visada seku. Labai dažnai bendrauti su buvusiais komandos draugais netenka, tačiau geriausiai sutariu su buvusiu Baltarusijos rinktinės vartininku Vasilijumi Chomutovskiu bei su dabar didelėje futbolininkų pardavimo agentūroje dirbančiu Scottu Thompsonu iš Škotijos. Žaidžiant Vilniaus “Vėtroje” aikštėje teko sutikti ir tuo metu Blekburno “Rovers” rungtyniavusį Andre Ooijerį.

Penalty.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką