Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skilimas: FIFA netenka teisių į „Auksinio kamuolio“ prizą

Prancūzijos žurnalas „France Football“ nusprendė nepratęsti sutarties su FIFA dėl teisių į prestižiškiausią asmeninį prizą futbolo pasaulyje – „Auksinį kamuolį“ (Ballon d'Or).
Lionelis Messi
Lionelis Messi / „Scanpix“ nuotr.

Dar 1956 m. „France Football“ įsteigtas prizas iki 1995 metų buvo teikiamas tik Europoje žaidžiantiems futbolininkas, o 2007 metais sujungtas su FIFA geriausio pasaulio futbolininko rinkimais.

FIFA savo apdovanojimą įkūrė 1991 metais, tačiau jis niekada nesulaukė tiek daug pripažinimo, kaip „Ballon d'Or“, tad organizacija įsigijo teises į šį prizą.

2008 ir 2009 m. dar buvo teikiami skirtingi prizai, tačiau juos atitinkamai laimėjo Lionelis Messi ir Cristiano Ronaldo. Rinkimų rezultatai buvo bendri.

2010-2015 m. prizas jau buvo vienas ir vadinosi „FIFA Ballon d'Or“. Balsavime dėl geriausio pasaulio žaidėjo dalyvavo futbolo žurnalistai, rinktinių treneriai ir kapitonai.

Vis dėlto „France Football“ nusprendė susigrąžinti prizo valdymą ir nepratęsti sutarties su FIFA. Pranešama, kad nuspręsta, jog rinkimuose ir vėl balsuos tik žurnalistai.

FIFA kol kas nekomentavo situacijos, neaišku, ar organizacija vėl įkurs atskirą apdovanojimą.

2010-2015 m. laikotarpiu apdovanojimą laimėjo tik du žaidėjai – L.Messi (2010, 2011, 2012 ir 2015) bei C.Ronaldo (2013 ir 2014).

Argentinietis L.Messi yra prizo rekordininkas – laimėjo apdovanojimą net penkis kartus.

1991-2007 m. laikotarpiu, kai buvo teikiami du prizai, laimėtojai dažnai būdavo skirtingi. Prizininkas šiuo laikotarpiu sutapo tik septynis sykius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius