Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 30d. 13:06

Skilusi A lygos vadovybė: kas direktoriaus poste pakeis atsistatydinusį Rimvydą Čekavičių?

Deividas Šemberas, Rimvydas Čekavičius, Artūras Gimžauskas ir Karolis Kalvaitis
Deividas Šemberas, Rimvydas Čekavičius, Artūras Gimžauskas ir Karolis Kalvaitis

Šiemet Lietuvos klubiniam futbolui pavyko išvengti didelių turbulencijų, tačiau nusileidus sezono uždangai futbolo aistruoliams plika akimi nematomuose užkulisiuose vis dėlto pykštelėjo netikėta žinia – iš A lygos direktoriaus pareigų nusprendė pasitraukti vos metus jai vadovavęs Rimvydas Čekavičius.

Prezidento nenustebino

Sezono pradžioje atrodęs ypač tvirtai A lygos prezidento Deivido Šembero ir R.Čekavičiaus tandemas baigiantis metams pradėjo aižėti.

„Rimvydas priėmė sprendimą susikoncentruoti į tai, ką jis daro geriausiai, ir toliau vystyti savo „Futbolo TV“ projektą. Nusprendėme, kad iki gruodžio 6 ar 7 dienos mes paskelbsime, kas bus naujasis lygos direktorius.

Manęs Rimvydo sprendimas nenustebino, jau anksčiau buvau šnekėjęs su juo, daug ką apkalbėjome, daug ką pasvėrėme. Pokalbių buvo tikrai daug. Galiausiai nusprendėme, kad taip bus geriausiai tiek pačiam Rimvydui, tiek lygai.

Dirbant tokius du darbus sėdėti ant dviejų kėdžių tikrai nėra lengva. Galbūt jis jautė kiek per daug įtampos, bet apie tai galėtų pats pasakyti. Tačiau nuo futbolo jis tikrai nenutols – ir toliau dalyvaus su lyga susijusiuose projektuose, lieka valdybos nariu. Manau, jog skiriamės gražiai“, – 15min kalbėjo D.Šemberas.

Roko Tenio/alyga.lt inf./Deividas Šemberas ir Rimvydas Čekavičius
Roko Tenio/alyga.lt inf./Deividas Šemberas ir Rimvydas Čekavičius

Pasitrauks be skolų

Pats R.Čekavičius savo apsisprendimą taip pat aiškino aptakiai ir veltis į detales nenorėjo.

„Sprendimas nebuvo pagrįstas vieno emocijomis. Link jo buvo einama tikrai ne vieną dieną. Tiesiog manau, jog šiuo metu esu naudingesnis „Futbolo TV“. Šiais metais „Futbolo TV“ žengė žingsnelį atgal, todėl norisi viską grąžinti į buvusį lygį. Šiemet sumenko futbolo transliacijų žiūrimumas, yra ir kitų dalykų, kuriuos norėtųsi pagerinti“, – savo pasirinkimo motyvus aiškino buvęs lygos direktorius.

– Ar toks žingsnis nesudrebins A lygos stabilumo pamatų? 15min paklausė R.Čekavičiaus.

– Šie metai mūsų įkurtai lygai buvo pirmieji. Žengėme naujus žingsnius ir manau, jog pamatus padėjome tikrai neblogus. Mūsų vienas prioritetinių tikslų buvo siekis, kad didesnis dėmesys valdymo prasme būtų skiriamas valdybai. Valdybą sudaro keturi klubų atstovai, federacijos atstovas, prezidentas Deividas Šemberas ir aš. Valdyboje aš lieku, tad iš A lygos visiškai nepasitraukiu. Būdamas valdybos nariu prie lygos tolimesnio vystymo aš galėsiu prisidėti.

Nenoriu eskaluoti šios temos. Tegul tai lieka ateičiai.

– Tai reiškia, kad naujasis lygos direktorius nepriklausys valdybai?

– Ne. Pagal įstatus valdybą sudaro septyni nariai, iš jų ne mažiau kaip keturi turi atstovauti klubams, federacijos atstovas ir du nariai, kuriuos deleguoja lygos klubų atstovai. Mes su Deividu esame patvirtinti, tik taip jau sutapo, kad tiek jis, tiek aš dar kartu užėmėme ir kitas pareigas.

– Kodėl nusprendėte traukti būtent dabar?

– Norisi, kad naujoji lygos valdžia galėtų laisvai kibti į darbus. Pasirengimui naujam sezonui turime vos tris mėnesius, tad kiekviena diena yra labai svarbi. Norėjosi aiškumo, norėjosi, kad ir Deividas žinotų, kad teks ieškoti naujo direktoriaus. Čia atėjau ne dėl posto ar pinigų, o dėl futbolo. Mano manymu, būdamas šalia lygos galėsiu būtų ne mažiau naudingas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimvydas Čekavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimvydas Čekavičius

Ar trintis tarp jūsų ir prezidento sezono pabaigoje buvo didesnė nei metų pradžioje?

– Nenoriu eskaluoti šios temos. Tegul tai lieka ateičiai (šypsosi).

Tikrai nepaliksiu jokių uodegų. Sezonas nebuvo lengvas, bet tikrai nebėgame nuo atsakomybės.

– Viešojoje erdvėje vis garsiau kalbama, jog lyga yra skolinga turinį kuriantiems savo darbuotojams. Ar tos skolos nebuvo priežastis, paskatinusi priimti šį sprendimą?

– Nenorėčiau šia tema labai plėstis. Metai dar nesibaigė. Tikrai nepaliksiu jokių uodegų. Sezonas nebuvo lengvas, bet tikrai nebėgame nuo atsakomybės. Finansiniai metai dar neužsidarė ir manau, jog tikrai susitvarkysime. Kai kuriose vietose galbūt trūko klubų indėlio, kai kurie mūsų planai taip pat, ko gero, buvo pernelyg optimistiniai.

Kokiais atliktais darbais šiais metais norėtumėt pasidžiaugti ir kurių dalykų vis dėlto nepavyko įgyvendinti?

– Kažkada prieš sezoną pasakiau, jog darome nemažai nematomo darbo. Tuomet daug kas iš mūsų juokėsi. Džiaugiuosi, kad to plika akimi nematomo darbo šiemet padarėme tikrai daug: suformuota lygos struktūra, sutvarkytas valdymas. Manau, jog dabar viskas yra kur kas aiškiau nei buvo ankstesniais metais.

Kai kuriose vietose galbūt trūko klubų indėlio, kai kurie mūsų planai taip pat, ko gero, buvo pernelyg optimistiniai.

Didžiausiu savo, kaip lygos direktoriaus, laimėjimu įvardinčiau Deividą Šemberą, nes būtent aš į lygą jį pasikviečiau. Tai žmogus, kuris atspindi lygos pagrindines vertybes – pagarbą, skaidrumą, pasitikėjimą. Tai yra esminis dalykas, nuo kurio galima atsispirti.

Kitas svarbus dalykas – išvengėme lažybų skandalų. Tai lėmė keli svarbūs sprendimai: sumažinome komandų skaičių, galėjome lengviau jas stebėti.

Blogiausias dalykas – nebuvo sirgalių stadionuose. Esame praleidę ne vieną valandą galvodami ir svarstydami, kaip šią problemą būtų galima išspręsti, tačiau šiemet sėkmės recepto mums rasti taip ir nepavyko. Čia naujoji valdžia su klubais turės pasitempti.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Deividas Šemberas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Deividas Šemberas

– Ką įsivaizduojate savo įpėdiniu?

– Manau, kad apie tai kalbėti dar kiek anksti. Mano manymu, tai turėtų būti žmogus, kuris tinka prezidentui, nes būtent jam su direktoriumi tenka dirbti daugiausia. Tam taip pat turi pritarti klubai. Aš galbūt dar neįvardinsiu pavardžių, tačiau iš to, kas vyksta futbole ir aplink futbolą, matau tam tinkančius du žmones. Laikas parodys, kaip čia bus.

Kad skolos darbuotojams bus panaikintos, pažadėjo ir D.Šemberas. „Svarbiausia, kad visos skolos iki gruodžio 6 dienos būtų padengtos ir naują sezoną pradėtume be jokių skolų. Manau, jog tuos pinigų srautus sutvarkysime ir tikrai niekam neliksime skolingi. Tai yra vienas mano prioritetų“, – tikino D.Šemberas.

Du pretendentai

Facebook.com/Karolis Kalvaitis
Facebook.com/Karolis Kalvaitis

15min žiniomis, geriausius šansus užimti A lygos direktoriaus poziciją turi du pretendentai. Redakcijos turimi šaltiniai teigia, jog D.Šemberas šiame poste norėtų matyti A lygos dabartinį rinkodaros vadovą Karolį Kalvaitį arba Utenos „Utenio“ futbolo klubui vadovaujantį Artūrą Gimžauską.

K.Kalvaitis A lygos struktūrose pradėjo dirbti tik įpusėjus sezonui ir jo darbu lygos prezidentas liko patenkintas. Į futbolą vyras pasuko iš krepšinio – prieš kurį laiką dirbo LKL rungtyniaujančio Kėdainių „Nevėžio“ direktoriumi, taip pat yra įkūręs sporto vadybos kompaniją „Orion Global Group“.

Prieš porą metų buvęs krepšininkas buvo įsipainiojęs į ne pačią maloniausią istoriją.

Prieš porą metų buvęs krepšininkas buvo įsipainiojęs į ne pačią maloniausią istoriją. 2014 metų LKL čempionatą K.Kalvaičio vadovaujamas „Nevėžio“ krepšinio klubas pradėjo skambiai.

Įsigiję Vilmantą Dilį, Arvydą Šikšnių, Tyrone'ą Brazeltoną, Simą Buterlevičių ir Gintarą Leonavičių, kėdainiečiai startavo galingai ir skynė vieną pergalę po kitos, tačiau netrukus klubui pradėjo stigti pinigų. K.Kalvaitis vis teisinosi, jog laukia žadėtų finansinių injekcijų iš Maskvos, tačiau galiausiai šis muilo burbulas sprogo – direktorius paliko klubą, o komanda keletą mėnesių buvo priversta balansuoti ties finansinės prarajos atbraila.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Gimžauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Gimžauskas

Kitą pretendentą A.Gimžauską Lietuvos futbolo legenda pažįsta kur kas ilgiau. Buvęs žurnalistas futbolo visuomenėje yra giriamas už tai, kad beveik nuo nulio pavertė „Utenį“ vienu profesionaliausių šalies klubų.

Pats D.Šemberas kol kas įvardyti pavardžių nenori ir teigia, kad sprendimas bus priimtas atsižvelgiant ir į A lygos klubų nuomonę.

„Kol kas nenoriu spekuliuoti pavardėmis, tačiau turiu pasiūlymą mūsų lygos nariams. Tai yra Karolis Kalvaitis. Jis šiuo metu yra rinkodaros direktorius ir galėtų puikiai perimti šias pareigas. Aš tikiu juo ir manau, jog šis pasitikėjimas yra ne veltui. Jis su mumis dirba keturis mėnesius. Žinome, ką ir kaip jis gali padaryti, yra jaunas ir ambicingas. Manau, jog turime jam suteikti šį šansą“, – 15min kalbėjo D.Šemberas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką