Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 13d. 15:05 , atnaujinta: 2017 balandžio 13d. 16:18

Smūgis Lietuvos futbolui: spaudimo neatlaikęs LFF prezidentas E.Eimontas nusprendė trauktis

Edvinas Eimontas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Edvinas Eimontas

Lietuvos futbolo pasaulis skambina iki šiol dar negirdėtais pavojaus varpais. Praėjusių metų pradžioje Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento vairą perėmęs Edvinas Eimontas netikėtai nusprendė trauktis iš užimamų pareigų.

Atsistatydinimo pareiškimą prezidentas įteikė ketvirtadienį vykstančiame LFF Vykdomojo komiteto posėdyje. Jis prasidėjo 15 val.

Simboliška, tačiau šį žingsnį kėdainietis nutarė žengti per savo 41-ąjį gimtadienį. 15min prieš posėdį ir po jo bandė susisiekti su prezidentu, tačiau šis į skambučius neatsakinėjo.

Mūsų portalo žiniomis, tokį sprendimą E.Eimontas nusprendė priimti nematydamas prasmės toliau dirbti ir jausdamas kitų Vykdomojo komiteto narių spaudimą.

Praėjus maždaug pusantros valandos po to, kai šią žinią paskelbė 15min, federacija išplatino informaciją patvirtinantį pranešimą, kuriame LFF prezidentas teigė iš savo pareigų pasitraukiantis dėl asmeninių priežasčių.

„Tikiu veiklos tęstinumu ir tuo, jog toliau bus vykdomos pradėtos struktūrinės reformos“, – komiteto nariams esą sakė E.Eimontas.

Tikiu veiklos tęstinumu ir tuo, jog toliau bus vykdomos pradėtos struktūrinės reformos.

Teigiama, jog prezidentas savo įgaliojimus perduos LFF konferencijos metu. E.Eimontas LFF prezidento pareigas ėjo nuo 2016 metų sausio.

Pastarosiomis savaitėmis futbolo padangė yra nusidažiusi karo spalvomis, nes gegužės pabaigoje turėtų būti tvirtinami naujieji LFF inicijuotos strateginės darbo grupės pateikti pasiūlymai dėl LFF įstatų pakeitimų.

Pagal juos LFF valdymo sistemoje turėtų nelikti kai kurių šakinių federacijos asociacijų ir daugiau svertų suteikiama klubams.

Pagal projektą, LFF Vykdomajame komitete turėtų nelikti masinio futbolo bei vaikų ir jaunių futbolo asociacijų. Abiems joms vadovauja geri LFF „pilkuoju kardinolo“ vadinamo Stasio Stankaus bičiuliai – Anatolijus Stecenko bei Vytautas Vaškūnas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacija

Pastarasis visai neseniai gavo sprigtą iš to paties Vykdomojo komiteto, kai buvo trims mėnesiams suspenduotas dėl kišimosi į Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidento rinkimus.

Netrukus po to Vykdomasis komitetas priėmė V.Vaškūnui dar vieną nepalankų sprendimą, kai nusprendė, kad jis negali treniruoti Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinės.

Federacijos išplatintame skelbime rašoma, jog naujasis treneris negali derinti dviejų ar daugiau pareigų. Toks žingsnis S.Stankaus bendražygiui buvo smūgis į paširdžius, bet Kauno futbolo veikėjų čiuptuvai kaipmat ataugo nauju pavidalu.

Akivaizdu, jog Senosios sistemos šalininkams šie permainų vėjai yra nepalankūs. Jie bet kokia kaina siekia išlaikyti įtaką ir likti savo postuose. Suprasdami realią grėsmę prarasti turimas pozicijas, jie pradėjo šiauštis prieš naujuosius įstatus.

Visi LFF prezidentai
Vytautas Dirmeikis 1992 m. balandis – 1999 m. balandis.
Vytautas Zimnickas (laikinas) 1999 m. balandis – 1999 m. spalis
Liutauras Varanavičius 1999 m. spalis – 2012 m. kovas
Julius Kvedaras 2012 m. kovas – 2016 m. sausis
Edvinas Eimontas 2016 m. sausis – 2017 m. balandis

Naujojo LFF prezidento rinkimai turėtų vykti gegužės 18 d. 14 val. Vilniuje., greičiausiai pagal senuosius įstatus.

15min žiniomis, E.Eimonto vietą buvusio prezidento Juliaus Kvedaro šalininkai ruošia šiuo metu generalinio direktoriaus pareigas einančiam Nerijui Dunauskui.

Priminsime, kad trečiadienį apie savo apsisprendimą trauktis iš A lygos prezidento posto pranešė ir Deividas Šemberas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką