Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sport1“ vėl skundžiasi – šįkart Lietuvos futbolo federacija

Futbolo kamuolys
Photos.com nuotr. / Futbolo kamuolys
Šaltinis: 15min
0
A A

„Sport1“ televizija penktadienį dar kartą kreipėsi į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, Lietuvos žurnalistų sąjungą, Lietuvos sporto žurnalistų federaciją bei kitas institucijas prašydama padėti apginti „Sport1“ žurnalistų teisę laisvai rinkti ir skleisti informaciją apie Lietuvos sportą.

Kaip rašoma „Sport1“ televizijos pranešime, institucijos buvo informuotos apie grasinimus, su kuriais susidūrė sporto televizijos „Sport1“ žurnalistai, atlikdami savo tiesioginį darbą ir visuomeninę pareigą, nušviesdami pagrindinius Lietuvos sporto įvykius.

„Sport1“ televizija šį kartą skundžiasi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) veiksmais.

Priminsime, jog spalio viduryje „Sport1“ televizija į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją kreipėsi dėl Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo valdybos pirmininko Jono Vainausko draudimo komandos krepšininkams bendrauti su „Sport1“ žurnalistais.

„Sport1“ kreipimasis dėl LFF:

Norėtume informuoti jūsų instituciją apie grasinimus, su kuriais susidūrė sporto televizijos „Sport1“ žurnalistai, atlikdami savo tiesioginį darbą ir visuomeninę pareigą, nušviesdami pagrindinius Lietuvos sporto įvykius.

Lietuvos futbolo federaciją ir kai kuriuos šalies futbolo klubus nuolat lydi nesusipratimų, skandalų ir įtarimų korupcija šleifas. „Sport1“ televizija ne kartą savo reportažuose gvildeno Lietuvos futbolo problemas. Televizijos žurnalistų principingumas kelia futbolo valdininkų įniršį - „Sport1“ televizijos žurnalistui Aurimui Budraičiui, atvykusiam į LFF spaudos konferenciją, LFF funkcionierius R.Tautkus atvirai grasino „sumalti snukį“; su žurnaliste N. Kolkaite, atvykusia į LFF būstinę sužinoti LFF vadovų pozicijos dėl galimo futbolo klubo „Ekranas“ ryšio su neteisėtomis lažybomis, demonstratyviai nebuvo bendraujama; spaudimą po kritinio reportažo patyrė „Sport1“ žurnalistas, turėjęs skubiai išvykti iš futbolo rungtynių Lietuva - Škotija.
 
Mūsų nuomone, tokie Lietuvos futbolo federacijos funkcionierių veiksmai pažeidžia LR Visuomenės informavimo įstatymą, riboja Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintą žurnalistų teisę nevaržomai rinkti ir skleisti informaciją, nebijoti dėl savo sveikatos ir gyvybės, paviešinus informaciją apie galimus nusižengimus ar korupciją. 
   
Prašome padėti apginti „Sport1“ žurnalistų teisę rinkti ir skleisti informaciją apie Lietuvos sportą bei užtikrinti jų saugumą.

Pagarbiai,
Remigijus Jurgelaitis
Generalinis direktorius
UAB „Sporto komunikacijos“
(Televizija „Sport1“)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką