Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sporto teisės specialistas Audrius Biguzas: Sporto arbitražo teismo sprendimai negali būti viršesni už nacionalinių teismų

Julius Kvedaras
Aliaus Koroliovio nuotr. / Julius Kvedaras
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje netyla diskusijos dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Juliaus Kvedaro laikino nušalinimo nuo užimamų pareigų. J.Kvedaras Kauno apylinkės teismo sprendimu yra laikinai nušalintas, nes yra įtariama, jog jis galėjo grobstyti Lietuvos futbolui skirtas UEFA lėšas.

„LFF, LFF nariai, LFF organai, lygos, klubai, žaidėjai, oficialūs asmenys, žaidėjų agentai bet kokį su nacionaliniais reikalais susijusį ginčą, kylantį dėl ar susijusį su LFF įstatų, LFF priimtų taisyklių, reglamentų ar kitų dokumentų taikymu, spręs paskutinėje instancijoje tik Tarptautiniame Sporto Arbitražo Teisme (CAS), esančiame Lausanne (Lozanos) mieste (Šveicarija), kuriame ginčai bus sprendžiami nesikreipiant į bendros kompetencijos teismą (...)“ , – taip parašyta oficialiuose LFF įstatuose.

„Tačiau ši nuostata iš esmės apima tik ginčus dėl sportinės veiklos. Ji jokių būdu neapriboja valstybės baudžiamosios jurisdikcijos“, – teigė sporto teisės specialistas, advokatas Audrius Biguzas.

Anot advokato, kuriam Lozanoje vos prieš savaitę teko diskutuoti įvairiais sporto teisės klausimais, tokioje situacijoje CAS turėtų pirmiau laukti Lietuvos teismų sprendimo.

„CAS nėra organas, galintis kažkaip riboti valstybių baudžiamąją jurisdikciją ar nagrinėjantis su tuo susijusius klausimus. Jeigu nacionalinio teismo sprendimas turėtų kokios nors įtakos CAS nagrinėjamoje byloje, CAS pirmiausia lauktų nacionalinio teismo sprendimo“, – teigė A.Biguzas.

Kadangi lėšų grobstymas yra baudžiamosios teisės reikalas, šioje situacijoje J.Kvedaro bylą nagrinėja Lietuvos teismai.

Nors FIFA ir UEFA neseniai kreipėsi į LFF, sakydama, kad J.Kvedaro nušalinimas pažeidžia šių tarptautinių organizacijų įstatus, tačiau baudžiamosios jurisdikcijos klausimai sprendžiami nacionaliniuose teismuose, o ne FIFA ar UEFA.

„Žinoma, šios organizacijos gali pačios inicijuoti baudžiamuosius procesus nacionaliniuose teismuose, tačiau Lietuvos teismo pradėtos baudžiamosios bylos prieš J.Kvedarą nutraukti ar daryti jai įtaką negali“, – teigė A.Biguzas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 UEFA
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką