Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprigtas įgaliojimus viršijusiam V.Vaškūnui: drąsus žingsnis, apie kurį kalbėti nedrįsta net LFF vadovas

Edvinas Eimontas ir Vytautas Vaškūnas
15min koliažas / Edvinas Eimontas ir Vytautas Vaškūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos futbolo federacijoje vykstantis nebylus karas – vis aštrėja. Šią savaitę vykusiame Vykdomojo komiteto posėdyje buvo žengtas ypač reikšmingas žingsnis – už netinkamą elgesį ir įgaliojimų viršijimą trijų mėnesių laikotarpiui suspenduotas Vytautas Vaškūnas. Tai reiškia, kad išsivaduoti nuo praeities šešėlių siekianti naujoji LFF vadovybė senajai nomenklatūrai užmovė dar vieną apynasrį.

Riboja S.Stankaus aplinkos įtaką

45-erių metų kaunietis turi nemenką užnugarį LFF koridoriuose ir laimėjo praėjusiais metais skandalais apipintus Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LJVFA) prezidento rinkimus.

Niekam ne paslaptis, kad jis yra geras LFF Techninio skyriaus direktoriaus Raimondo Statkevičiaus bei įtakos LFF kabinetuose neprarandančio Stasio Stankaus bičiulis.

Ilgametis buvusio LFF prezidento Juliaus Kvedaro bendražygis techninio direktoriaus kėdę praėjusiais metais užleido R.Statkevičiui, bet ir toliau eina Futbolo techninio vystymo asociacijos prezidento pareigas bei liko LFF Vykdomojo komiteto sudėtyje.

LFF nuotr./Vytautas Vaškūnas
LFF nuotr./Vytautas Vaškūnas

Kalbos, jog V.Vaškūnas yra dešinioji S.Stankaus ranka, futbolo kuluaruose sklinda jau seniai, o palankumo ir simpatijų treneriui 15min duotame interviu neslėpė ir pats Lietuvos futbolo pilkasis kardinolas.

Praėjusiais metais V.Vaškūnas vadovavo Lietuvos jaunių (iki 17 metų) rinktinei ir nors su ja puoselėjo viltis sėkmingai pasirodyti Europos čempionato atrankoje, galiausiai namuose vykusiame keturių komandų turnyre liko paskutiniai, į priekį praleidę turkus, norvegus ir ukrainiečius.

Nors rezultatai ir buvo labai kuklūs, kaunietis vis tiek buvo užsimojęs tapti naujuoju Lietuvos jaunių (iki 19) metų rinktinės strategu, tačiau LFF vadovai Vykdomojo komiteto posėdžio metu nusprendė, jog kandidatų sąrašas kol kas yra per trumpas, tad tiek devyniolikmečių, tiek septyniolikmečių rinktinių strategus išrinks po papildomo paraiškų pateikimo.

Nors dar visai neseniai V.Vaškūnas buvo įvardijamas kaip pagrindinis pretendentas vadovauti devyniolikmečių ekipai, po šio Vykdomojo komiteto žingsnio kauniečio galimybės stoti prie komandos vairo gerokai sumenko.

Maža to, specialistas gavo dar vieną sprigtą. Dėl netinkamo elgesio ir įgaliojimų viršijimo buvo trims mėnesiams nušalintas nuo Vykdomojo komiteto.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./U-17 futbolo rinktinės treneris Vytautas Vaškūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vytautas Vaškūnas

Tokio sprendimo motyvų išplatintame pranešime LFF nekomentavo. Pats treneris, ne kartą anksčiau skundęsis, jog žiniasklaidos atstovai neišklauso jo nuomonės ir klaidingai formuoja visuomenės nuomonę, taip pat šį kartą atsitvėrė tylos siena.

15min žurnalistui susisiekus su V.Vaškūnu, šis komentuoti situacijos nepanoro, bet pripažino, kad LFF vadovybės sprendimas – teisingas ir jam bus gera pamoka.

„Komentuoti nieko negaliu, toks jau yra susitarimas. Galbūt bus kada nors progų pakalbėti kitais klausimais. Tuomet daugiau atsiversiu ir pasišnekėsime“, – nuo tiesaus atsakymo išsisukinėjo V.Vaškūnas.

Aš paaugsiu ir viskas bus gerai. Kaip tėtis sūnui man paaiškino, kad taip nedera daryti. Aš supratau ir tai išmoksiu.

– Bet sutikite, kad toks neaiškus jūsų atsakymas tik dar labiau kenkia ir taip negatyviais gandais apaugusiam Lietuvos futbolui...

– Tai buvo Vykdomojo komiteto vidinis klausimas. Mes susitarėme, kad netransliuosime nieko viešai. Nieko čia ypatingo. Tiesiog aš padariau tai, ką maniau galiu padaryti, nors iš tiesų negaliu.

– Tai reiškia, kad pripažįstate klaidą, kurią padarėte?

– Taip, žinoma. Aš paaugsiu ir viskas bus gerai. Kaip tėtis sūnui man paaiškino, kad taip nedera daryti. Aš supratau ir tai išmoksiu. Jokios priešpriešos nėra. Tiesiog auklėjamasis darbas.

– Neoficialiai kalbama, jog LFF kirčio sulaukėte dėl to, jog kišotės į apskričių futbolo federacijų vadovų rinkimus.

– Tikrai komentuoti negaliu.

– Tačiau ir paneigti negalite?

– Tiesiog nekomentuosiu.

LFF vadovas – irgi paslaptingas

Paslapties skraistės nepraskleidė ir LFF prezidentas Edvinas Eimontas. „Tai yra vidiniai federacijos dalykai, kurių neakcentuojame ir nepublikuojame. Informacija, kurią gavome, buvo pristatyta Vykdomajame komitete ir priėmėme tokį sprendimą. Tikrai nedetalizuosiu, kas ten buvo ir kodėl taip buvo“, – mįslingai kalbėjo ir LFF galva.

Interpretacijų gali būti įvairių, tačiau susitarimas yra šį klausimą laikyti diskretišku.

15min žiniomis, V.Vaškūnas, pasinaudodamas savo pareigomis ir pažintimis, bandė išlaikyti senosios LFF valdžios įtaką Alytuje ir Panevėžyje per neseniai vykusius šių apskričių federacijų vadovų rinkimus.

Abiejų šių apskričių vadovai priklauso Vykdomajam komitetui, o būtent jis turi sprendžiamąją galią dėl visų su šalies futbolu susijusių klausimų, tame tarpe ir tvirtina jaunimo bei jaunių rinktinių trenerius.

Kiek anksčiau priiminėjant vienokius ar kitokius sprendimus, kaunietis „patarinėjo“ ir Šiaulių apskrities futbolo vadovams.

Tačiau E.Eimontas komentuoti šios informacijos nebuvo linkęs. „Interpretacijų gali būti įvairių, tačiau susitarimas yra šį klausimą laikyti diskretišku. Tai yra vidinis Vykdomojo komiteto reikalas. Sprendimas yra trumpas, lakoniškas, nedetalizuojant, kas ką daro“, – teisinosi LFF prezidentas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Edvinas Eimontas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Edvinas Eimontas

Paklaustas, ar nemano, kad tokios mįslingos istorijos neprideda pliusų ir taip dažniausiai neigiamame kontekste minimos jo organizacijos įvaizdžiui, E.Eimontas siūlė pažvelgti į šią situaciją per kitą prizmę.

„Pasakysiu kiek kitaip. Galbūt kaip tik prideda pliusų, nes šioje vietoje nebijome ignoruoti skaudžių klausimų ir kalbame apie tai. Organizacija turi pereiti į tą lygį, kad sugebėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, kurie numatyti futbolo strategijoje. Valdymas, nuomonių įvairovė ir atvirumas, sprendimų priėmimo gerinimas – tai yra tos vertybės, kurias stengsimės įdiegti“, – kalbėjo E.Eimontas.

Dviprasmiškai vertinama figūra

V.Vaškūno pavardė futbolo stadionuose garsiai neskambėjo, nors 1995 ir 1996 metais jis priklausė šalies čempione tapusiai ir buvusio LFF prezidento J.Kvedaro treniruojamai Kauno „Inkaro-Grifo“ komandai.

Pirmą kartą plačiau V.Vaškūno pavardė žiniasklaidos puslapiuose šmėstelėjo ne dėl su futbolu susijusių reikalų.

Gynėjas taip pat vilkėjo Kauno „Atleto“, Klaipėdos „Atlanto“ ir Kėdainių „Nevėžio“ marškinėlius, o baigęs karjerą iš karto pradėjo dirbti treneriu ir buvo laikomas vienu novatoriškiausių vaikų trenerių Kaune.

Visgi pirmą kartą plačiau V.Vaškūno pavardė žiniasklaidos puslapiuose šmėstelėjo ne dėl su futbolu susijusių reikalų.

2006-ųjų sausį pranešta, jog 2002 metais Vilniuje nušauto buvusio Lietuvos bokso federacijos prezidento, Kauno „daškinių“ gaujos lyderio Remigijaus Daškevičiaus („Daškės“) našlė Gelija ištekėjo už šešeriais metais vyresnio Kėdainių „Nevėžio“ komandos trenerio.

Pastarąjį penkmetį puikiai su Kauno futbolo vadovais sutariantis specialistas buvo greta Nacionalinės futbolo akademijos ir net gavo progą treniruoti įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines. Darbą akademijoje strategas puikiai suderindavo su pramogomis – stilingą trenerį su vakarėlius itin mėgstančia žmona galima dažnai sutikti populiariuose Kauno naktiniuose klubuose.

Tiesa, praėjusiais metais Kaune vykusiame jaunių rinktinių rezultatų metiniame aptarime V.Vaškūnas viešai skundėsi, jog žiniasklaida aptarinėja trenerio apsilankymus naktiniuose klubuose, užuot vertinusi jo vadovaujamų komandų rezultatus.

V.Vaškūnas buvo ir Kauno „Stumbro“ klubo vadovas, kai šis prieš trejus metus laimėjo LFF I lygos pirmenybes ir iškovojo teisę žengti į A lygą. Vieša paslaptis, kad pirmaisiais įkūrimo metais šį klubą globojo iš Daktarų likučių sudaryta viena didžiausių Kauno kriminalinių grupuočių „Kamuoliniai“, o šiame klube vis dar tebežaidžia ir šios gaujos lyderiu vadinamo Giedriaus Janonio („Kamuolio“) sūnus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką