Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Stiprus Panevėžio klubo ėjimas: komandą treniruos Valdas Urbonas

Kitą sezoną FK „Panevėžys“ treniruos 54-erių metų Valdas Urbonas. Šio trenerio didžiausi pasiekimai siejami su jo darbu Panevėžyje.
Valdas Urbonas
Valdas Urbonas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

2008 metais tapęs tuometinio Panevėžio „Ekrano“ vyriausiuoju treneriu V.Urbonas jau pirmaisiais metais nutraukė šalies A lygoje dominavusio FBK „Kauno“ karaliavimą ir iškart tapo geriausiu Lietuvos čempionato treneriu. Strategas pasiekė ir unikalų rekordą Lietuvos futbolo istorijoje. Vadovaujant V. Urbonui „Ekrano“ komanda penkis kartus iš eilės (2008, 2009, 2010, 2011 ir 2012) tapo Lietuvos čempione, po du kartus iškovojo LFF taurę bei supertaurę. Panevėžietis per penkerius darbo metus savo gimtajame mieste geriausiu A lygos treneriu išrinktas buvo triskart (2008, 2011, 2012 metais).

Vadovaujant V. Urbonui „Ekrano“ futbolininkai ketverius metus iš eilės Lietuvai atstovavo Čempionų lygos atrankos varžybose. Šio specialisto treniruojamas „Ekranas“ sužaidė 215 oficialių rungtynių, iš kurių 138 mačai baigėsi panevėžiečių pergale.

Dirbdamas vyriausiojo trenerio poste V.Urbonas laimėjo ir Latvijos aukščiausiosios lygos čempionų titulą su Jūrmalos „Spartaks“ komanda. Be to, panevėžietis treniruodamas Vilniaus „Žalgirį“ taip pat iškovojo LFF taurę.

Nuo 2019 metų pradžios iki šių metų vasaros V.Urbonui buvo patikėtos Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio postas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valdas Urbonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valdas Urbonas

Kartu su naujuoju treneriu FK „Panevėžys“ darbuosis ir daug metų kartu su V. Urbonu dirbantis fizinio pasirengimo treneris Leonardo Iparraguirre.

FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas teigia, kad V. Urbono patirtis ir pasiekti rezultatai nekelia jokių abejonių.

„V.Urbonas – puikus futbolo specialistas ir tai savo darbu įrodė jau ne kartą. Šio trenerio didelis privalumas, kad jis puikiai pažįsta tiek mūsų komandą, tiek lietuviškąjį futbolą. Dar iki sukertant rankomis, V.Urbonas labai dažnai stebėdavo „Panevėžio“ komandos rungtynes stadione, todėl jam įsilieti į mūsų kolektyvą nuo pat pradžių neiškils problemų“, – sakė B.Vaitiekūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais