2017 09 24 /17:53

„Stumbras“ vienu smūgiu nutraukė „Žalgirio“ dominavimą ir iškovojo LFF taurę

Kauno „Stumbras“ nutraukė Vilniaus „Žalgirio“ dominavimą LFF taurės finaluose. Panevėžyje vykusį finalą kauniečiai laimėjo rezultatu 1:0 ir iškovojo kelialapį į UEFA Europos lygos varžybas.
Kauno „Stumbro“ futbolininkai švenčia pergalę LFF taurės turnyro finale
Kauno „Stumbro“ futbolininkai švenčia pergalę LFF taurės turnyro finale / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vienintelį rungtynių įvartį 84-ą minutę pelnė Nasro Boucharebas.

„Būsime tie stumbrai, kurie niekam nenusileis“, – sezono pradžioje sakė Vilius Armanavičius.

„Stumbras“ tai įrodė, pateikdamas kone didžiausią pastarųjų metų sensaciją Lietuvos futbole.

Būtent V.Armanavičius atliko rezultatyvų perdavimą iš Alžyro kilusiam N.Boucharebui, kuris ir tapo finalo herojumi.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Kauno „Stumbro“ futbolininkai švenčia pergalę LFF taurės turnyro finale

„Stumbras“ LFF taurės finale apskritai žaidė pirmą kartą istorijoje, o „Žalgiris“ šį titulą siekė laimėti septintą kartą iš eilės. Nepavyko.

Iš viso tai buvo jau 17-as LFF taurės finalas daugkartiniams ir dabartiniams A lygos čempionams.

Įdomu tai, kad iki šio finalo „Stumbras“ per 12 tarpusavio rungtynių niekad nebuvo įveikęs „Žalgirio“ (1 lygiosios, 11 pralaimėjimų).

Be to, tai pirmos rungtynės, kuriose „Žalgiris“ nesugebėjo pramušti „Stumbro“ gynybos.

„Stumbro“ strategas Mariano Barreto prieš dvikovą sakė, kad tai puiki galimybė jo jauniems futbolininkams.

„Tai puiki proga mūsų jauniems žaidėjams pajusti finalo skonį ir galbūt jį laimėti. Tokiu atveju atidarytume duris į Europą – tai pakeistų mūsų tolimesnius tikslus“, – kalbėjo treneris.

Tai jau 72-asis LFF taurės turnyras, kurio finalo rungtynės į Panevėžio miestą grįžo po 16 metų pertraukos.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Pirma pavojinga proga buvo užfiksuota 10 minutę prie „Stumbro“ vartų. Darvydas Šernas sulaukė patogaus perdavimo dešiniajame baudos aikštelės krašte ir bandė smūgiuoti į vartus, bet vartininkas blokavo kamuolį. Manto Kuklio pakartotinis smūgis taip pat buvo nesėkmingas.

22 minutę „Stumbras“ taip pat pagrasino „žalgiriečių“ vartams, kai po Lucaso Villelos perdavimo iš kairiojo krašto, baudos aikštelės centre atsilaisvinęs Vilius Armanavičius prašovė virš vartų.

37 minutę „Žalgiris“ pademonstravo namų darbus standartinėje situacijoje. Kauniečiai prasižengė prie baudos aikštelės ir galinės linijos sankirtos, o „žaliai balti“ pakėlė kamuolį ant baudos aikštelės linijos buvusiam Matija Ljujičiui, kuris paleido galingą šūvį, bet pataikė šalia vartų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyro finalas: Vilniaus „Žalgiris“ - Kauno „Stumbras“

Antrasis kėlinys prasidėjo lėtai ir abi komandos nesugebėjo primesti savo žaidimo viena kitai. Dažniausiai kamuolys buvo stumdomas aplink aikštės vidurio apskritimą.

69 minutę „Žalgiris“ susikūrė neblogą galimybę įmušti – standartinėje situacijoje dėkingai nukritusį kamuolį D.Šernas smūgiavo į vartų kampą, bet vartininkas Rodrigo Josviaki blokavo smūgį. Po dešimties minučių geroje pozicijoje priešais vartininką atsidūrė Nasro Boucharebas, bet nespėjo paskui kamuolį.

84 minutę „Stumbrui“ pavyko išsiveržti į priekį. N.Boucharebas vėl iššoko prieš A.Vitkauską ir šį kartą savo šanso nepaleido bei pasiuntė kamuolį į dešinį vartų kampą.

Iki rungtynių galo Kauno komanda sugebėjo išlaikyti trapią persvarą ir buvo tie, kurie kėlė kumščius į viršų nuaidėjus paskutiniam teisėjo švilpukui.

KOMANDŲ SUDĖTYS:

„Stumbras“: Rodrigo Josviaki, Andre Almeida, Jardelis Nazare, Lucas Villela (90+3 min. Klaidas Janonis), Vilius Armanavičius, Levanas Matcharashvili (56 min. Jaisenas Cliffordas), Tomas Snapkauskas, Dominykas Barauskas, Junioras Soaresas, Alexandre'as Kore (76 min. Nasro Boucharebas), Fabio Lopesas.

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Linas Klimavičius, Donovanas Slijngardas, Mamadou Mbodjis, Slavko Blagojevičius, Egidijus Vaitkūnas, Darvydas Šernas, Liviu Antalis (72 min. Vytautas Lukša), Matija Ljujičius (87 min. Bahrudinas Atajičius), Mantas Kuklys, Elivelto.