Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 07 25, 20:00

„Stumbro“ istorijoje dedamas kryžius: A lygos čempionatą tęs septynios komandos

Pastarąjį mėnesį skausmingai vegetavęs Kauno „Stumbras“ pasirodymą A lygos čempionate baigia. Šeštadienis yra paskutinė diena, iki kurios kauniečiai dar galiojo sučiupti paskutinį vilties šiaudą, tačiau stebuklas neįvyko. Šalies čempionate lieka tik septynios komandos.
Kauno „Stumbro“ klubas išnyko iš Lietuvos futbolo žemėlapio
Kauno „Stumbro“ klubas išnyko iš Lietuvos futbolo žemėlapio / nuotr. 15min

Iškalbinga tyla

Lietuvos futbolo federacija (LFF) „Stumbro“ veiksmų ir atsakymo laukia iki liepos 27-osios, tačiau jau dabar aišku, kad liepto galą priėjusiam klubui lieka vienintelė išeitis – visiems laikams nugarmėti į bedugnę.

Tai reiškia, kad A lyga pirmą kartą nuo 2015-ųjų baigs pirmenybes su mažiau komandų nei pradėjo. Tais metais šalies čempionate neliko net dviejų ekipų – „Klaipėdos Granito“ (po 34 turo) ir Pakruojo „Kruojos“ (po 24 turo).

„Per pastarąjį mėnesį, kai LFF priėmė sprendimą dėl „Stumbro“ licencijų panaikinimo, absoliučiai jokio kontakto iš jų pusės nebuvo, jie nei bendravo, nei pateikė kokią nors dokumentaciją. Jau anksčiau esu minėjęs, kad šioje situacijoje matau tik vieną baigtį. Tokia ji ir buvo“, – 15min kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Jo teigimu, klubą užklupus krizei, „Stumbro“ savininkas Richardas Welshas dar kurį laiką buvo pasiekiamas. Visgi per pastarąjį mėnesį jokių gyvybės ženklų iš Kauno stovyklos nesulaukta.

„Teko bendrauti ir su A lygos valdybos pirmininku Vidmantu Murausku. Niekas nesikalbėjo ir su jais. Iš pokalbių su futbolo žmonėmis teko nugirsti, jog jokia veikla klube nevykdoma. Tai reiškia, kad A lygos čempionatą tęs septynios ekipos“, – neabejojo LFF generalinis sekretorius.

15min žiniomis, per pastarąjį mėnesį R.Walshas bandė surasti klubui pirkėją. Buvo gana aktyviai deramasi su futbolininkų agentūrą turinčiu vienu užsienio verslininku, tačiau galiausiai derybos nutrūko – traukti tūkstantinių skolų slegiamą klubą iš bedugnės norinčių neatsirado.

Visa ši istorija galėjo pakrypti visai kita linkme, jei Londone nekilnojamojo turto projektus vystantis airis būtų perleidęs komandą dar tuo metu, kai iš šios nebuvo atimta vieta Europos lygoje.

Tuo metu susidomėjimą komanda rodė keletas verslininkų, tačiau abiejų pusių požiūris į kainą smarkiai išsiskyrė.

Pats R.Walshas per visą šį laikotarpį viešai savo nuomonės taip ir neišdėstė, nors 15min su airiu bandė susisiekti ne kartą.

fcstumbras.lt inf./Richardas Walshas
fcstumbras.lt inf./Richardas Walshas

Karstas išnešamas šeštadienį

15min šaltinių teigimu, dauguma buvusių darbuotojų jau yra palikę klubą bei dirba kitose įmonėje. Formaliai klube likę tik tie, kurie nesusitvarkę išėjimo dokumentų.

E.Stankevičiaus teigimu, nors šioje istorijoje viskas aišku, LFF, kaip ir žadėjusi, lauks liepos 27-osios, kai oficialiai užsidaro žaidėjų perėjimų langas.

„Palauksime nakties iš penktadienio į šeštadienį, o pirmadienį oficialiai informuosime apie sprendimus. Bet jie jau ir dabar yra aiškūs“, – tikino E.Stankevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius

Priminsime, kad birželio pabaigoje merdintį Kauno klubą už akivaizdžius varžybų taisyklių pažeidimus federacija apdalino finansiniais kirčiais, nors jau tuomet buvo aišku, kad šie baudos kvitai taip ir nebus apmokėti.

Už neatvykimą į birželio 21 d. turėjusias vykti A lygos rungtynes su „Panevėžio“ klubu, LFF DK nusprendė įskaityti „Stumbro“ klubui techninį pralaimėjimą 0:3 ir skirti 2000 eurų baudą.

Taip pat už „Stumbro“ B komandos neatvykimą į birželio 23 d. turėjusias vykti I lygos rungtynes su „Hegelmann Litauen“, „Stumbro“ klubui skirtas techninis pralaimėjimas 0:3 ir 2000 eurų bauda.

Maža to, iš klubo buvo atimtos A lygos ir I lygos licencijos, bet net ir skausmingai trinktelėjusi durimis LFF vegetuojantiems kauniečiams dar buvo palikusi pravirą langą – galimybę tęsti abejas varžybas išimties tvarka, su sąlyga, kad įvykdys iškeltus reikalavimus.

O jie jau tuomet atrodė nepakeliama našta: atsiskaityti su pagrindiniais kreditoriais, įskaitant LFF, už stadiono nuomą, LFTA, administracijos darbuotojais ir žaidėjais, VMI bei „Sodra“.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kova su laiku prlaimėta
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kova su laiku prlaimėta

Taškai liks, A lygos lentelė nesikeis

„Stumbro“ likimo pastarąjį mėnesį su nemaža intriga laukė likusios A lygos komandos.

Pagal A lygos nuostatus, jei komanda sužaidžia pusę čempionato rungtynių, jos taškai lieka galioti. Jei sužaistų mačų skaičius yra mažesnis – visi rezultatai anuliuojami.

„Stumbro“ situacija A lygoje – delikati. Oficialiai kauniečiai yra sužaidę penkiolika mačų, bet į du iš jų (dvikovos su „Panevėžiu“ ir „Palanga“ – aut.past.) klubo žaidėjai nesusirinko ir ekipai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas.

Jeigu LFF ir A lyga pažiūrėtų į situaciją principingai, iki sezono „mediumo“ „Stumbrui“ trūktų vieno mačo, tačiau E.Stankevičiaus teigimu, A lygos turnyro lentelė nesikeis.

„Techninis pralaimėjimas oficialiai traktuojamas kaip įvykusiose rungtynės, tad klubo iškovoti taškai A lygoje tikrai liks ir bus užskaityti“, – teigė E.Stankevičius.

Tiesa, jei „Stumbro“ rezultatai ir būtų anuliuoti, A lygos turnyro lentelė ir dabartinis komandų išsidėstymas visiškai nepasikeistų.

Kas būtų, jei būtų
Vieta Komanda Dabartiniai
taškai
Taškai, anuliavus
„Stumbro“ rezultatus
1. „Sūduva“ 42 39
2. „Žalgiris“ 40 37
3. „Riteriai“ 28 24
4. „Kauno Žalgiris“ 26 20
5. „Panevėžys“ 16 12
6. „Stumbras“ 15 0
7. „Atlantas“ 12 11
8. „Palanga“ 10 4

Mirtį pasitikęs „Stumbras“ A lygoje žengė šeštas, trimis taškais lenkdamas Klaipėdos „Atlantą“ ir penkiais „Palangą“.

Kur kas kitokia situacija bus Pirmoje lygoje, kur žaidė „Stumbro“ dublerinė ekipa.

Čia „Stumbras“ B sužaidė tik dvylika mačų, o tai yra gerokai mažiau nei pusę, tad klubo rezultatai bus anuliuoti. Keisis ir turnyro lentelė.

Kauniečiai tarp šešiolikos komandų užėmė 12-ąją vietą ir lenkė Kretingos „Miniją“, „Pakruojį“, Vilniaus „Žalgirį“ B ir Mažeikių „Atmosferą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką