„Sūduva“ iškopė į kitą Baltijos futbolo lygos etapą

Lietuvos futbolo A lygos bronzos medalininkė Marijampolės „Sūduva“ tapo trečiąja komanda po čempionato lyderio Panevėžio „Ekrano“ bei antrąją poziciją užimančios Vilniaus „Vėtros“, kuriai pavyko iškopti į 2009–2010 metų sezono Baltijos futbolo lygos ketvirtfinalio etapą.
Sveikinamas įvarčio autorius.
„Sūduvos“ varžove Baltijos futbolo lygos ketvirtfinalyje bus „Ventspils“ arba Gargždų „Bangos“ futbolininkai. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Trečiadienį atsakomąsias aštuntfinalio rungtynes išvykoje su Narvos „Trans“ (Estija) komanda, kurios vartus gynė Modestas Stonys, o gynyboje žaidė Tomas Rimas, marijampoliečiai baigė lygiosiomis 1:1 (0:0).

Pirmasis šių komandų aštuntfinalio mačas Marijampolėje baigėsi „Sūduvos“ pergale 2:0.

Trečiadienio mače aikštės šeimininkai pirmavo po Aleksandro Tarasenkovo (42 min.) įvarčio, o rezultatą išlygino Ričardas Beniušis (58 min.).

Marijampoliečių varžove ketvirtfinalyje paaiškės tik lapkričio 13 dieną, po atsakomųjų aštuntfinalio rungtynių tarp „Ventspils“ (Latvija) ekipos bei Gargždų „Bangos“ komandas. Pirmasis šių vienuolikių mačas Klaipėdoje baigėsi lygiosiomis 0:0.

Lietuvos čempionas žengė tolyn

Po atsakomųjų 2009–2010 metų sezono Baltijos futbolo lygos aštuntfinalio rungtynių antradienį į ketvirtfinalį iškopė Lietuvos čempionas Panevėžio „Ekranas“ bei Talino „Floros“ vienuolikė.

Po pergalės (3:1) pirmajame aštuntfinalio mače svečiuose antradienį, ne pagrindinės sudėties žaidęs „Ekranas“, rungtynes namuose „Jūrmala–VV“ (Latvija) ekipai pralaimėjo 0:1 (0:0).

Įvarčio autoriumi svečių gretose tapo Gatis Kalninis (72 min.).

Panevėžiečių varžovai ketvirtfinalyje paaiškės trečiadienį po atsakomojo mačo tarp Rygos „Skonto“ bei Silamejės „Kalev“ vienuolikių. Pirmąsias aštuntfinalio rungtynes svečiuose Latvijos klubas laimėjo 3:1.

„Šiaulių“ futbolininkai antradienį išvykoje antrajame aštuntfinalio mače tik po pratęsimo 1:3 (1:0, 1:1) nusileido Talino „Floros“ (Estija) komandai ir pasitraukė iš turnyro.

Pirmosios šių ekipų aštuntfinalio rungtynės Šiauliuose baigėsi lygiosiomis 1:1.

Mačo Taline pradžioje (9 min.) svečiai pirmavo po Manto Kuklio įvarčio, tačiau antrajame kėlinyje rezultatą išlygino, o per pratęsimą dar du įvarčius įmušė rungtynių didvyriu tapęs Viačeslavas Zachovaika (78, 93 ir 117 min.).

„Floros“ varžovu Baltijos futbolo lygos ketvirtfinalyje bus keturių pastarųjų sezonų bei septyniskart Estijos čempionas Talino „Levadia“ klubas, aštuntfinalyje iš tolesnės kovos eliminavęs Tauragės „Tauro“ futbolininkus – 0:1 bei 3:0.