„Sūduva“ sudaužė „Žalgirį“ ir tapo A lygos lydere

Lietuvos futbolo A lygą turi naują lyderį. Į pirmąją poziciją kyla fantastišką formą pastaruoju metu demonstruojantis Marijampolės „Sūduvos“ klubas.
Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“
Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

28-o turo rungtynėse „Sūduva“ namuose 3:0 įveikė Vilniaus „Žalgirį“ ir įsirašė 59-ą tašką. Vilniečiai su 58 taškais smunka į antrą vietą.

Tokiu būdu „Sūduva“ įgijo aikštės pranašumą prieš paskutines penktojo rato rungtynes, nes būtent 33 ture tarpusavyje susitiks pirmą ir antrą vietas po keturių ratų užėmusios komandos.

Karolis Laukžemis jau 7-ą minutę išvedė „Sūduvą“ į priekį, o mačo pabaigoje dviem tiksliais smūgiais „Žalgirio“ vartus sušaudė Josipas Tadičius.

Nuo suolo kilęs žaidėjas pasižymėjo 86 ir 90-ą minutėmis.

Baigiantis rungtynėms „Žalgirio“ sirgalių tribūnoje girdėjosi šūksniai „Gėda! Gėda!“

„Žalgiriui“ tai antras pralaimėjimas ir trečios nelaimėtos rungtynės iš eilės A lygoje. Prieš tai 0:1 nusileido „Trakams“ ir sužaidė 1:1 su „Atlantu“.

Tuo tarpu marijampoliečiai nuo rugsėjo 13 dienos A lygoje laimėjo 9 rungtynes iš eilės, įmušė 33 įvarčius ir praleido tik 6.

Įdomu, kai per pirmas 19 rungtynių A lygoje „Sūduva“ buvo pasižymėjusi tik 32 kartus, o praleidusi 22 įvarčius.

Taškus Lietuvos čempionate „Sūduva“ prarado rugpjūčio 8 d., kai Vilniuje lygiosiomis 1:1 sužaidė su „Žalgiriu“.

Beje, tai pirmoji „Sūduvos“ pergalė prieš „Žalgirį“ šį sezoną. Pirmame rate LFF stadione „Žalgiris“ laimėjo 3:1, antrame – Marijampolėje buvo užfiksuotos nulinės lygiosios, taikiai 1:1 baigėsi ir trečiasis susitikimas.

Dar vienas lygiosiomis paženklintas mūšis įvyko LFF taurės turnyro pusfinalyje. Tada po 120 minučių kovos rezultatas buvo lygus 2:2, bet baudinių serijoje pergalę ir kelialapį į finalą iškovojo žalgiriečiai.

Apskritai, Marijampolėje „Žalgiris“ buvo kritęs prieš pusantrų metų, kai A lygos 10 ture „Sūduva“ po Ernesto Veliulio įvarčio laimėjo 1:0.

Šios dienos akistatą su „Žalgiriu“ Marijampolės ekipa pasitiko pliekdama iš visų pabūklų. Vien per praėjusią savaitę „Sūduva“ du kartus įveikė „Kauno Žalgirį“ (5:0 ir 5:1), o atkeltose 23 turo rungtynėse antradienį svečiuose 5:0 susitvarkė ir su „Jonavos“ komanda.

15:57

90 min. [3:0] Dar vienas J.Tadičiaus įvartis. „Žalgirio“ gynyba pakrikusi.

15:52

86 min. [2:0] Josipas Tadičius pabėga vienas prieš vartininką, suklaidina jį ir muša antrą „Sūduvos“ įvartį!

15:51

84 min. Aštrus Darvydo Šerno perdavimas iš dešinio atakos krašto, tačiau „Sūduva“ nukreipia kamuolį į užribį. „Žalgirio“ futbolininkai skuba, tačiau surengti lemiamą šturmą trukdo pavojingi „Sūduvos“ bandymai kontraatakuoti.

15:38

72 min. Algis Jankauskas išriedėjus kamuoliui į užribį pabandė apkabinti buvusį komandos draugą, o dabar varžovą V.Lukšą, tačiau žalgiriečiui tai nepatiko. V.Lukša atsistūmė nuo A.Jankausko, ir čia aistras teko raminti arbitrui.

15:36

69 min. Trys iš eilės Vytauto Lukšos bandymai atlikti perdavimą iš dešinio atakos krašto į baudos aikštelę neišdegė – „Sūduva“ ginasi patikimai.

15:29

64 min. Keitimas „Sūduvoje“: Jeremy Manzorro pakeitė Giedrių Matulevičių.

15:28

63 min. S.Kerla vos nepelnė antro „Sūduvos“ įvarčio, o D.Šernas savo komandos kontraataką sužlugdė sužaisdamas ranka.

15:23

57 min. „Sūduvos“ greitą ataką sustabdęs Elivelto nubaustas geltona kortele. „Sūduva“ pražangos vos nepavertė įvarčiu: Samiro Kerlos smūgis galva buvo pavojingas.

15:19

53 min. Mamadou Mbodji teko išklausyti komandos draugų priekaištus dėl labai tolimo smūgio, neatnešusio „Žalgiriui“ jokios naudos.

15:17

52 min. „Sūduvoje“ Ernestą Veliulį pakeitė Josipas Tadičius.

15:16

49 min. I.Kardumas nerizikavo ir kamuolį po nestipraus, bet pakankamai tikslaus „Žalgirio“ baudos smūgio nukreipė į kampinį. Mamadou Mbodjis pabandė smūgiuoti po kampinio, bet labai netiksliai.

15:11

46 min. Po pertraukos Valdas Dambrauskas į aikštę metė Elivelto. Atakuojantis žaidėjas pakeitė gynėją Diego Oyarzuną.

14:58

45 min. Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ žaidė žymiai aktyviau, bet per teisėjo pridėtą laiką grėsmė po Vaido Slavicko baudos smūgio dar kartą kilo A lygos čempionų vartams. Po rikošeto kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

14:56

43 min. „Sūduva“ pabandė „išnešti“ kamuolį iš baudos aikštelės, tačiau šis nukrito be priežiūros paliktam Mantui Kukliui. Ivanas Kardumas galingu šuoliu reagavo į M.Kuklio smūgį iš maždaug 18 metrų, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto.

14:52

41 min. „Žalgiris“ greitai įžaidė kamuolį po „Sūduvos“ pražangos ir suteikė šansą smūgiuoti Donovanui Slijngardui. Stiprus olando smūgis kaire koja nebuvo tikslus – šiek tiek virš vartų.

14:46

34 min. Ilgas perdavimas pasiekė K.Laukžemį, tačiau „Sūduvos“ puolėjas neišsilaikė ant kojų. Prie kamuolio pirmas suskubo Andro Švrljuga ir pabandė smūgiuoti iš toli – virš „Žalgirio“ vartų. Vis dėlto „Sūduvos“ išpuoliai kur kas pavojingesni. Dauguma „Žalgirio“ atakų griūva aikštės viduryje.

14:35

23 min. Skausmingai su K.Laukžemiu susidūrė Linas Klimavičius. „Žalgirio“ gynėjui prireikė medikų pagalbos.

14:32

19 min. Aktyviai į žaidimą buvo priverstas įsitraukti mačui teisėjaujantis arbitras iš Šiaurės Airijos Lee Tavinderis. Iš pradžių pasikalbėjo su grubokai prasižengusiu „Sūduvos“ žaidėju Andro Švrljuga, o netrukus geltoną kortelę parodė greitą sūduviečių ataką sustabdžiusiam Slavko Blagojevičiui.

14:23

11 min. „Sūduva“ pamažu perėmė iniciatyvą, „Žalgiris“ priverstas atsimušinėti.

„Sūduva“ – „Žalgiris“ 1:0

14:17

7 min. [1-0] Karolis Laukžemis  išvedė „Sūduvą“ į priekį, nors pirmosiomis minutėmis kamuolį dažniau kontroliavo „Žalgiris“. Tai 12-as K.Laukžemio įvartis šį sezoną.

Paskutinis atnaujinimas 2017-10-22 14:17

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?