„Sūduvos“ ir „Ekrano“ lygiosiomis pasinaudojo „Vėtra“

„Kur du pešasis, trečias laimi“ - ši lietuvių liaudės patarlė puikiai apibūdina 20-ąjį aukščiausios šalies futbolo lygos („A lygos“) turą. Marijampolės „Sūduvos“ ir Panevėžio „Ekrano“ vienuolikių dvikovai pasibaigus lygiosiomis vienvalde pirmenybių lydere vėl tapo Vilniaus „Vėtra“. Vilniaus "" 19 13 4 2 42:14 43 2. Panevėžio "" 19 12 6 1 37:13 42 8. Pakruojo "" 20 2 4 14 16:54 10
„A lygoje“ vėl pirmaujantys Virginijaus Liubšio (k.) auklėtiniai artimiausius varžovus lenkia 1 tašku / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Be jokios abejonės didžiausio šalies futbolo gerbėjų susidomėjimo savaitgalį sulaukė „Sūduvos“ ir čempionate pirmavusio „Ekrano“ akistata. Marijampolėje vykęs susitikimas geriau prasidėjo šeimininkams. Jie pirmieji išsiveržė į priekį, kai įvartį jau 6-ą mačo minutę pelnė komandos naujokas Ričardas Beniušis.

Svečių situacija dar labiau pablogėjo antrojo kėlinio viduryje, kai aikštelę už antrą geltoną kortelę turėjo palikti „Ekrano“ legionierius iš Moldovos Sergejus Pogrebanas. Visgi panevėžiečiai nepalūžo ir pačioje mačo pabaigoje sugebėjo išplėšti lygiasias. Įvarčio autoriumi tapo Valdas Trakys (84 min.).

„Sūduvos“ ir „Ekrano“ mačui pasibaigus taikiai (1:1), tokiu konkurentų rezultatu netruko pasinaudoti „Vėtros“ futbolininkai. Vilniečiai namuose 3:0 (2:0) nepasigailėjo pirmenybių autsaiderės Pakruojo „Kruojos“ ekipos. Įvarčius nugalėtojams pelnė Tomas Ražanauskas (12 min.), Gediminas Paulauskas (44 min.) ir Evaldas Grigaitis (62 min.).

Taikiai šeštadienį pasibaigė ir „Šiaulių“ bei „LKKA ir Teledemos“ dvikova – 1:1 (1:0). Savų sirgalių akivaizdoje žaidę šiauliečiai pirmavo po taiklaus Vaido Viktoravičiaus (27 min.) smūgio, tačiau Marius Bezykornovas (59 min.) antrajame kėlinyje atstatė pusiausvyrą.

„Šiaulių“ kluptelėjimu pasinaudojo Tauragės „Tauras“, išvykoje 2:0 (1:0) įveikęs Gargždų „Bangą“ ir taškais pasivijęs iki tol tvirtai 4-oje vietoje žengusius šiauliečius. „Tauro“ gretose pasižymėjo legionieriai – baltarusis Sergejus Ircha ir latvis (10 min.) Olegas Semjonovas (53 min.).

Kitą šeštadienį „A lygoje“ bus žaidžiamos tik dvejos rungtynės. „Kruoja“ namuose priims „Taurą“, o „Banga“ – „Šiaulius“. Kiti du susitikimai atidėti dėl Lietuvos rinktinių mačų.