Švenčia Lenkija ir Portugalija – iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą

Lenkijoje ir Portugalijoje antradienio vakarą – didžiulė šventė. Šių šalių futbolininkai laimėjo lemiamas atrankos rungtynes ir pateko į Katare metų pabaigoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Lenkijos rinktinė namuose 2:0 nugalėjo Švediją.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, bet galiausiai ledus pralaužė lenkų superžvaigždė Robertas Lewandowskis – jis 50-ąją minutę tiksliai smūgiavo nuo 11 metų žymos. Baudinį uždirbo Grzegorzas Krychowiakas.

Lenkijos komandos pergalę 72-ąją minutę įtvirtino tiksliai smūgiavęs Piotras Zielinskis.

Beje, įdomu tai, kad vienu metu stadione dingo dalis apšvietimo. Galiausiai komandų kapitonai ir treneriai po pasitarimų sutiko pratęsti rungtynes.

Portugalija taip pat 2:0 palaužė Šiaurės Makedoniją, kuri prieš tai atrankos turnyro pusfinalyje sukūrė sensaciją, eliminavusi Europos čempionę Italiją.

Antradienį abu Portugalijos įvarčius pelnė „Manchester United“ atstovas Bruno Fernandesas – saugas pasižymėjo 32-ąją ir 65-ąją minutėmis.

Šiaurės Makedonija šiose rungtynėse tik kartą pataikė į portugalų vartus.

Portugalai į pasaulio čempionatą pateko šeštą kartą iš eilės. Tikėtina, kad tai bus paskutinės Cristiano Ronaldo planetos pirmenybės karjeroje.

Pasaulio čempionato burtai bus traukiami penktadienį – balandžio 1-ąją, Katare pirmenybės startuos lapkričio 21-ąją.