Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 29d. 12:59

Tarptautiniame žurnalistų futbolo turnyre Druskininkuose susitiks rusai ir ukrainiečiai

Zurnalistų sporto klubo „Press'as“ komanda gins čempionų titulą
„Presso“ nuotr. / Zurnalistų sporto klubo „Press'as“ komanda gins čempionų titulą

Paskutinį pavasario šeštadienį Druskininkuose įvyks jau vienuoliktas tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras. Šiemet populiariame kurorte dalyvaus rekordinis dalyvių skaičius iš 10 pasaulio šalių.

Dėl čempionų taurės, kurią įsteigė pagrindinis rėmėjas lažybų bendrovė „Orakulas“ varžysis Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Vengrijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Gruzijos ir Egipto žurnalistai.

Paskutinę akimirką dėl darbų (šeštadienį įvyks Estijos futbolo taurės finalas) negalės dalyvauti Estijos, taip pat – Izraelio ir Ukrainos Odesos miesto žurnalistai.

„Nežinau, kur tiek daug komandų pavyktų sutalpinti“, – juokavo LŽS sporto žurnalistų klubo pirmininkas Tautvydas Vencevičius.

„Per vienuolika metų Lietuvoje vykusiuose turnyruose apsilankė beveik dvidešimties skirtingų šalių žurnalistai, tačiau vienu metu tiek komandų dar nebuvo. Turnyre debiutuos Gruzijos žurnalistai, antrą kartą į Lietuvą atvyko Vokietijos ir Vengrijos komandos, kitos komandos jau tapo turnyro senbuvėmis ir po vizitų Lietuvoje pradėjo pačios rengti turnyrus“, – sako T.Vencevičius.

„Press'o“ nuotr./Žurnalistų futbolo turnyras Druskininkuose: Vilnius susitinka su Briansku
„Press'o“ nuotr./Žurnalistų futbolo turnyras Druskininkuose: Vilnius susitinka su Briansku

Visos vienuolika komandų po kartą sužais tarpusavyje (po vieną kėlinį, kuris truks 12 minučių). Prizininkams bus įteiktos taurės, medaliai, specialiai „Humell“ pagaminti Lietuvos futbolo rinktinės marškinėliai.

Daugiausiai kartų tarptautinį futbolo turnyrą laimėjo vilniečiai – keturis (taip pat ir 2014 metais) ir lenkai – tris kartus. Pastarieji atsiveža geriausius šalies žurnalistus, du kartus per savaitę nuolat žaidžia futbolą: dar neseniai juos treniravo buvęs Varšuvos „Polonia“ žaidėjas ir vienas trenerių.

„Turnyro tikslas – parodyti Lietuvą, palaikyti draugiškus ryšius“, – teigė T.Vencevičius.

Atvykusieji iš Rytų stebėjosi ir gerais Lietuvos keliais, ir gražia šalimi. Labai daug komplimentų Lietuvai skyrė ir vakariečiai – vokiečiai, vengrai, lenkai.

Lietuvių organizuotas tarptautinis futbolo turnyras pasklido kaip virusas. Vėliau analogišką turnyrą rengė lenkai, ukrainiečiai, o 2014 metais net ir susižavėję bei visada su egzotiškomis lauktuvėmis atvykstantys egiptiečiai.

Iš Egipto virusas pasklido toliau: lapkričio mėnesį šalies sostinėje Abu Dabyje turnyrą surengs JAE.

Ar šiemet turnyre Druskininkuose dėl priešiškumo bei karo nesusimuš Ukrainos ir Rusijos žurnalistai?

„Pernai Lucko ir Briansko žurnalistai solidarizuodamiesi žaidė apsikeitę marškinėliais, – teigė T.Vencevičius. – O vienintelis konfliktas per visus turnyrus kilo tarp rusų – kai emocingų rungtynių metu apsistumdė Briansko ir Maskvos žurnalistai.“

Pirmi keturi žurnalistų turnyrai vyko Vilniuje, vėliau persikėlė į Kėdainius, o jau šeštus metus iš eilės vyksta Druskininkuose per kurorto šventę.

Tarptautinio žurnalistų futbolo turnyro nugalėtojai:
2005 m. Minskas (Baltarusija)
2006 m. Vilnius (Lietuva)
2007 m. Varšuva (Lenkija)
2008 m. Vilnius (Lietuva)
2009 m. Vilniaus universiteto Žurnalistikos institutas
2010 m. Vilnius (Lietuva)
2011 m. Varšuva (Lenkija)
2012 m. Varšuva (Lenkija)
2013 m. Odesa (Ukraina)
2014 m. Vilnius (Lietuva)

Daugiau negu tūkstantį žurnalistų vienijančioje Lietuvos žurnalistų sąjungoje sporto žurnalistų klubas „Press‘as“ įkurtas 2005 metais. Klubas kasmet rengia jau tradiciniais tapusius turnyrus – tarptautinį žurnalistų futbolo turnyrą, Lietuvos žurnalistų futbolo ir krepšinio čempionatus. „Press‘o“ žurnalistai atstovauja Lietuvai užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose žurnalistų turnyruose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką