Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 7d. 20:33 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 7d. 23:49

Taškas: Lietuvos futbolo rinktinė atrankos į pasaulio čempionatą starte nenusileido Slovakijai – 1:1

Rungtynių akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Marius Žaliūkas buvo išvedęs Lietuvą į priekį.

Lietuvos futbolo rinktinė turėjo šansą. Ir net ne vieną. Atrankos į pasaulio futbolo čempionatą starte – mače Vilniuje su Slovakija – mūsiškiai pirmieji išsiveržė į priekį, bet persvaros neišsaugojo. Csaba Laszlo treniruojami lietuviai taip pat beveik visą antrą kėlinį žaidė turėdami vienu žaidėju daugiau, bet šio pranašumo neišnaudojo. Kovingas mūšis baigėsi taikiai – 1:1.

Nors C.Laszlo vėl liko be pergalės prie Lietuvos rinktinės vairo, tačiau savo įrodė. Vengro treniruojamiems mūsiškiams ne viskas sekėsi, tačiau jie bandė žaisti futbolą, kontroliuoti kamuolį ir siekė pergalės.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
I.Gelūno/15min.lt nuotr.
Csaba Laszlo

Tuo tarpu ne vieną Europos futbolo žvaigždę į Lietuvą atsivežę slovakai aikštę paliko nuleistomis galvomis. Prieš mačą jie buvo laikomi aiškiais favoritais, tačiau turėjo dalytis taškais su kovingai žaidusiais lietuviais.

Lietuviai pirmieji įsiveržė į priekį, kai po baudos smūgio kamuolį galva į vartus nukreipė Marius Žaliūkas (1:0, 17 min.). Aukščiausiai iš visų iškilęs gynėjas už nugaros paliko net ir „Manchester City“ milijonais šią vasarą viliotą „Liverpool“ bei Slovakijos rinktinės gynybos žvaigždę Martiną Škrtelį.

Išsiveržę į priekį šeimininkai įgavo dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Saugojo kamuolį, bandė žaisti lyg „Barcelona“ – trumpais žemais perdavimais.

Deja, kėlinio pabaigoje išlindo juodas praeities šešėlis. Gediminas Vičius aikštės viduryje prarado kamuolį, pasipylė klaidų virtinė, kuri baigėsi Mareko Saparos smūgiu ir rikošetu, suklaidinusiu Žydrūną Karčemarską (1:1, 40 min.).

Nesėkmė išmušė rinktinę iš vėžių. Net ir sulaukę teisėjo dovanos – Viktoro Pečovskio (55 min.) pašalinimo iš aikštės už pražangą prieš Edgarą Česnauskį – lietuviai atrodė susikaustę ir bijojo dar kartą suklysti.

Mūsiškių atakoms trūko tikslumo, kūrybingumo, tuo tarpu slovakai, net ir žaisdami vienu žaidėju mažiau, turėjo savo šansų.

Pabaigoje lietuviai pabandė išplėšti pergalę, užgulė svečių vartus, ir galbūt būtų tai pasiekę, jei Tadas Labukas nebūtų kvailai pabandęs įvarčio pelnyti ranka, taip atimdamas galimybę iš už jo nugaros stovėjusio Arūno Klimavičiaus. Už šį epizodą T.Labukas (90+4 min.) dar buvo nubaustas antrąja geltona kortele.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos futbolo rinktinės nusivylimas po slovakų įvarčio.

Antradienį – su graikais

Iškovojusi tašką G grupės starte Lietuva kartu su Slovakija dalijasi trečią vietą. Pirmauja net 8:1 (4:0) svečiuose Lichtenšteiną sutriuškinusi Bosnija ir Hercegovina bei Latvijos išbandymą taip pat išvykoje 2:1 (0:1) įveikusi Graikija. Namuose žaidę latviai po pirmojo kėlinio net pirmavo 1:0, bet antrajame praleido du įvarčius ir turėjo pripažinti G grupės favortitų pranašumą.

Kitą mačą atrankoje į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje Lietuva žais antradienį, rugsėjo 11 dieną, išvykoje su Graikija.

G grupė
Vieta Komanda R. P. Lg. Pr. Įv.sant. Taškai
1. Bosnija ir Hercegovina 1 1 0 0 +7 3
2. Graikija 1 1 0 0 +1 3
3. Lietuva 1 0 1 0 0 1
4. Slovakija 1 0 1 0 0 1
5. Latvija 1 0 0 1 -1 0
6. Lichtenšteinas 1 0 0 1 -7 0


Prieš rungtynes – neramumai

Prieš rungtynes prie įėjimo į LFF stadioną kilo neramumai. Apsaugos darbuotojai kurį laiką neleido žiūrovų į stadioną, susidarė spūstys, sirgaliai ėmė piktintis. Žiūrovus vėl pradėjus leisti į stadioną, riaušių pavyko išvengti.

Mačą LFF stadione iš viso stebi apie trys tūkstančiai iš čia tilpti galinčių penkių tūkst. žiūrovų.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Neramumai priea rungtynes
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Neramumai prieš rungtynes

Rungtynių eiga

94 min. Aikštės krašte griaunamas A.Novikovas. Paskutinė proga Lietuvai. Kamuolį kelia pats A.Novikovas, bet T.Labukas pabando sužaisti ranka ir užsidirba antrą geltoną kortelę. Jei T.Labukas būtų nelietęs kamuolio ranka, jis galbūt būtų nuskriejęs iki laisvo A.Klimavičiaus, kuris galėjo išplėšti pergalę. Mačas baigiasi lygiosiomis 1:1.

90 min. Pridedamos 4 minutės. Lietuvių spaudimas tik didėja.

88 min. Pavojingas D.Šerno smūgis, bet J.Mucha kreipia kamuolį į kampinį. Progą D.Šernas turi ir po kampinio, tačiau jo smūgis skrieja virš vartų.

87 min. Paskutinis keitimas: slovakų lyderis M.Hamšekas vietą aikštelėje užleidžia J.Kuckai.

86 min. Laikas slovakų vartų šturmui? Lietuviai įsitvirtina varžovų aikštelės pusėje, tačiau jų atakoms trūksta aštrumo.

83 min. T.Labuko šūvis lyg iš patrankos. J.Mucha kamuolį gaudo tik antru bandymu. Netrukus T.Labukas už pražangą baudžiamas geltona kortele.

80 min. Futbolininkų jėgos senka – vis daugiau klaidų ir mažiau pavojingų atakų.

78 min. Slovakai ir toliau dažniau žaidžia su kamuoliu, nors ir turi vienu žaidėju mažiau. Keitimas svečių gretose – vietoje M.Bakošo žais M.Jakubko.

74 min. C.Laszlo stiprina puolimą – saugą S.Mikoliūną keičia puolėjas Tadas Labukas.

73 min. Pavojingas M.Hamšiko smūgis, bet Ž.Karčemarskas savo vietoje.

72 min. S.Mikoliūno smūgis iš 25 metrų skrieja į tribūnas.

68 min. Įgiję vieno žaidėjo persvarą lietuviai turėtų pabandyti perimti iniciatyvą, tačiau, atrodo, kad jie tokio rungtynių posūkio nesitikėjo. Mūsiškiai klysta kur kas dažniau nei tada, kai žaidė lygiomis sudėtimis.

67 min. C.Laszlo į aikštę meta D.Česnauskį. Jis pakeitė G.Vičių.

64 min. Net ir turėdami vienu žaidėju mažiau slovakai atakuoja.

60 min. M.Brezanikas keičia M.Stochą, o M.Bakošas už ginčus su teisėju baudžiamas geltona kortele.

59 min. Geltona kortelė G.Vičiui.

56 min. Viktoras Pečovsky pavojingai griauna D.Česnauskį ir iš karto yra baudžiamas raudona kortele. Lietuviai įgija vieno žaidėjo pranašumą, tačiau D.Česnauskis dėl traumos nebegalės tęsti rungtynių. Jį keičia Arvydas Novikovas.

52 min. M.Škrtelis griauna D.Šerną ir yra baudžiamas pirmąja rungtynių geltona kortele.

49 min. Ž.Karčemarskas klysta – kumščiais nepataiko į kamuolį. Tačiau lietuviams pasiseka – kamuolys nukrenta po A.Klimavičiaus kojomis, kuris pavojų neutralizuoja.

46 min. Antrąjį kėlinį ataka pradeda lietuviai – E.Česnauskis perduoda kamuolį D.Šernui, bet šio smūgis skrieja virš vartų.

Kitame G grupės mače Bosnija ir Hercegovina išvykoje net 8:1 (4:0) sutriuškino Lichtenšteiną, o Latvija po pirmojo kėlinio namuose 1:0 pirmauja prieš Graikiją. 

45 min. Po pirmojo kėlinio – lygu. Lietuviai stengiasi ilgiau išsaugoti kamuolį, neperduoti jo bet kur į priekį. Mūsiškiai pirmieji išsiveržė į priekį, bet po lietuvių klaidų virtinės slovakai išlygino. Kaip ir rezultatas, žaidimas kol kas apylygis.

40 min. ĮVARTIS!!! Marekas Sapara lygina rezultatą (1:1). G.Vičius aikštės viduryje praranda kamuolį, lietuvių gynyba pavojaus nepašalina, slovakų smūgis, rikošetas ir kamuolys Lietuvos rinktinės vartuose.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Marekas Sapara džiaugiasi įvarčiu.

38 min. Vis daugiau darbo turi ir Ž.Kerčemarskas. Vieną kamuolį vartininkas sugauna, o pavojingą M.Stocho smūgį nukreipia į užribį.

34 min. D.Šemberas griaunamas prie pat slovakų baudos aikštelės. Smūgį atlieka E.Česnauskis, tačiau lyg iš patrankos paleistas kamuolys skrieja virš vartų.

28 min. Lietuviai po įvarčio toliau spaudžia varžovus prie jų vartų. Favoritais vadinti slovakai atrodo sutrikę.

25 min. D.Šernas atkovoja kamuolį, tačiau S.Mikoliūnas smūgiuoja pirmu lietimu ir į vartus nepataiko. Buvo galima pabandyti ir veržtis arčiau vartų.

23 min. Svečiai lygina rezultatą, tačiau fiksuojama nuošalė. Vaizdo pakartojimas parodė, jog teisėjas greičiausiai suklydo. Lietuviams pasiseka.

20 min. Slovakai pabando iš karto atsigriebti. Lietuviai gynyboje neatrodo užtikrinti, tačiau pavojų neutralizuoja.

17 min. ĮVARTIS!!! Marius Žaliūkas smūgiu galva išveda lietuvius į priekį. Dar vienas baudos smūgis, Saulius Mikoliūnas kelia kamuolį į baudos aikštelę, kur aukščiausiai iššokęs M.Žaliūkas laimi oro dvikovą prieš slovakų vartininką J.Muchą ir galva muša įvartį.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Marius Žaliūkas muša įvartį.

12 min. Lietuviai žaidžia vis drąsiau. R.Radavičius pabando laimę iš maždaug 35 metrų – kampinis. Slovakai apsigina.

8 min. Dar vienas gaisras prie slovakų vartų, bet J.Mucha antru bandymu kamuolį sugauna.

6 min. Lietuviai nesileidžia spaudžiami ir atsako savo išpuoliu. E.Česnauskis baudos smūgiu kelia kamuolį į aikštelę, kur jo nepasiekia nei slovakai, nei lietuviai. Arčiausiai kamuolio buvo atsidūręs G.Vičius.

3 min. Slovakai nuo pirmųjų minučių perima kamuolio kontrolę ir pirmieji pabando laimę smūgiu iš baudos aikštelės. M.Bakošo smūgį prieš save atmuša Ž.Karčemarskas, bet lietuviams pavyksta apsiginti.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos futbolo rinktinė
I.Gelūno/15min.lt nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Arūnas Klimavičius, Marius Žaliūkas, Vytautas Andriuškevičius, Valdemaras Borovskis, Deividas Šemberas, Gediminas Vičius (67' Arvydas Novikovas), Saulius Mikoliūnas (74' Tadas Labukas), Ramūnas Radavičius, Edgaras Česnauskis (57' Arvydas Novikovas) ir Darvydas Šernas. Atsarginiai: E.Šetkus, T.Kijanskas, E.Vaitkūnas, G.Freidgeimas, V.Slavickas, A.Novikovas, D.Česnauskis, T.Danilevičius, T.Labukas, D.Matulevičius, A.Velička.

Slovakija: Janas Mucha, Peteris Pekarikas, Martinas Škrtelis, Radoslavas Zabavnikas, Miroslavas Stochas (60' M.Brezanikas), Marekas Sapara, Marekas Bakošas (78' M.Jakubko), Tomašas Hubočanas, Marekas Hamšikas (87' J.Kucka), Viktoras Pečovsky ir Michalas Durišas. Atsarginiai: D.Pernisas, D.Kuciakas, L.Pauschekas, M.Čechas, K.Salata, V.Weisas, J.Kucka, L.Guldanas, M.Brezanikas, K.Guede, M.Jakubko.

Rungtynių teisėjas – ispanas Carlosas Gomezas Closas.

Pažadėta daugiamilijoninė premija

Lietuviai dar niekada nėra žaidę nei Europos, nei pasaulio čempionatų finaliniame etape. Ar futbolo skandalų krečiami mūsiškiai pagaliau išdrįs išlįsti iš šešėlio?

Viltis sužibo ištraukus 2014-ųjų planetos pirmenybių atrankos burtus. Jie lietuvius pasiuntė į G grupę, kurioje nebus Senojo žemyno futbolo milžinų – Graikija (FIFA reitinge 12 vieta), Bosnija ir Hercegovina (30), Slovakija (45), Latvija (94), Lietuva (116) ir Lichtenšteinas (149).

Visgi turbūt didžiausias futbolo optimistas Lietuvoje – vengras. Metų pradžioje prie rinktinės vairo stojęs Csaba Laszlo neužsikirsdamas žada pergales, įvarčius ir kovotojų charakterį, tačiau realybė kitokia. Iš penkių draugiškų mačų, vadovaujant C.Laszlo, rinktinė nė vieno nelaimėjo – du baigė lygiosiomis, o įmušė tik vieną įvartį – praleido aštuonis.

Nepaisant to, C.Laszlo dar kartą pažadėjo kautis dėl pergalės, tačiau jos sieks ir Slovakija. Rinktinėms tai bus pirmasis oficialus tarpusavio mačas – prieš 20 metų vykę du neoficialūs pasibaigė slovakų pergale 1:0 ir lygiosiomis 2:2.

Šių dienų futbole slovakai turi daug daugiau kuo pasigirti. Jie žaidė 2010-ųjų pasaulio čempionate, kur eliminavo tuometinę planetos čempionę Italiją ir pasiekė aštuntfinalį. Slovakijos rinktinės aprangą vilki tokie Europos futbolo grandų medžiojami talentai kaip Marekas Hamšikas („Napoli“) ir Martinas Škrtetis („Liverpool“).

Tuo tarpu Lietuvos futbolo lyderių – Deivido Šembero, Tomo Danilevičiaus, Žydrūno Karčemarsko (Marius Stankevičius nežais dėl traumos, – aut. past.) – karjeros artėja prie pabaigos. Šis atrankos ciklas jiems turbūt yra paskutinis šansas, anot C.Laszlo, įrodyti, kad „nėra amžini pralaimėtojai“.

Papildoma motyvacija: nušalintas LFF prezidentas Julius Kvedaras rinktinei pažadėjo net 27,4 mln. litų premiją, jei ši pateks į pasaulio čempionatą Brazilijoje. Tam G grupėje reikia užimti ne žemesnę, kaip antrą vietą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką