Tautų lyga: olandų, belgų ir italų pergalės bei islandų apmaudas paskutinę minutę

UEFA Tautų lygos A divizione sekmadienio vakarą sužaisti dar keturi susitikimai, kuriuose pergales iškovojo namuose rungtyniavusios komandos.
Du įvarčius pelniusio Giorginio Wijnaldumo triumfas
Du įvarčius pelniusio Giorginio Wijnaldumo triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Centriniame vakaro susitikime Belgija namuose 2:0 nugalėjo Angliją ir su 12 taškų išlikusi pirmoje vietoje antroje A diviziono grupėje.

Abu įvarčius belgai pelnė rungtynių pradžioje. Šeimininkus į priekį 10-ąją minutę stipriu smūgiu išvedė Youri Tielemansas. Skirtumą 24-ąją minutę gudriu baudos smūgiu padvigubino Driesas Mertensas.

Belgai jau galėjo užsitikrinti pirmąją vietą grupėje ir bilietą į finalinį ketvertą, tačiau galiausiai jie nesulaukė palankaus rezultato iš Danijos.

Ten šeimininkai paskutinę akimirką išplėšė pergalę prieš Islandiją – 2:1.

„Scanpix“ nuotr./Dano Christiano Erikseno džiaugsmas ir islandų apmaudas

Danai ilgą laiką pirmavo dėl 12-ąją minutę Christiano Erikseno realizuoto baudinio, tačiau islandai atkūrė intrigą 85-ąją minutę, kai Vivaras Ornas Kjartanssonas pasižymėjo kaire koja.

Visgi islandų viltys iškovoti pirmąjį tašką Tautų lygoje žlugo jau per pridėtą laiką, kai buvo paskirtas dar vienas baudinys į jų vartus, o jį ir vėl realizavo Ch.Eriksenas.

Šios grupės nugalėtojas ir bilieto į finalinį ketvertą savininkas paaiškės trečiadienį, kuomet Belgija ir Danija surems ietis Briuselyje.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pirmosios grupės lydere tapo Italijos rinktinė, namuose 2:0 įveikusi Lenkiją.

Italai persvarą įgijo įpusėjus pirmajam kėliniui, kai baudinį įmušė Jorginho (27 min.).

Skirtumą greitos atakos metu 84-ąją minutę padvigubino Domenico Berardi.

Lenkai nuo 77 minutės žaidė su 10 žaidėjų, nes Jacekas Goralskis už grubią pražangą buvo nubaustas antra geltona kortele.

Įkandin italams seka Nyderlandų futbolininkai, namuose 3:1 nukovę Bosniją ir Hercegoviną.

Olandai į priekį išsiveržė labai greitai – Georginio Wijnaldumas du įvarčius pelnė 6 ir 14 minutėmis.

Trečią tikslų smūgį į bosnių vartus 55-ąją minutę paleido Memphis Depay'us, o garbės įvartį svečiams pelnė Smailas Prevljakas (63 min.).

Šioje grupėje prieš paskutinį turą galimybių užimti pirmąją vietą neatsisako net trys komandos – Italija, Nyderlandai ir Lenkija.

Visgi geriausius šansus turi italai, kurie ne tik turi 1 taško pranašumą prieš antroje vietoje esančius olandus, bet ir paskutiniame ture žais prieš autsaiderius bosnius.

Primename, kad į finalinį Tautų lygos A diviziono ketvertą jau pateko ankstesnius čempionus portugalus nukarūnavę prancūzai, o dėl dar vieno kelialapio tarpusavyje kausis Ispanijos ir Vokietijos rinktinės.