Sportas gyvai

Panevėžio „Ekrano“ pinigus grobsčiusio klubo prezidento Aušrio Labino byla – teisme

Panevėžio apygardos prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba teismui perdavė pinigus grobsčiusio Panevėžio futbolo klubo „Ekranas“ prezidento Aušrio Labino byla, ketvirtadienį praneša FNTT.
Aušrys Labinas
Aušrys Labinas / fkekranas.lt nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžio futbolo klubo „Ekranas“ prezidento, kuris įtariamas daugiau nei 2,5 mln. eurų pasisavinimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT tyrėjai surinko pakankamai duomenų, kad Panevėžio futbolo klubo prezidentas, kuris tuo metu buvo ir šio klubo kasininkas, 2010–2012 metais iš klubo kasos ir banke esančios sąskaitos klubo veiklos išlaidoms paėmė daugiau nei 4,3 mln. eurų.

Vėliau 1,8 mln. eurų futbolo klubo prezidentas grąžino į klubo kasą, o likusios paimtos daugiau nei 2,5 mln. eurų sumos panaudojimą jis bandė pagrįsti atstovavimo sutartimis, susitarimais ir buhalterinės apskaitos dokumentais su Tarptautinė futbolo federacija FIFA žaidėjų agentu iš Moldovos.

Šiuose dokumentuose buvo nurodyta, kad FIFA žaidėjų agentas aštuonis Panevėžio futbolo klubo žaidėjus už atitinkamą mokestį perkels į kitus klubus. Tačiau tyrimo metu tyrėjai nustatė, kad minėtas FIFA žaidėjų agentas jokių susitarimų su futbolininkais nesudarė ir jokių paslaugų klubui nesuteikė. Įtariama, kad futbolo klubo prezidentas, norėdamas nuslėpti futbolo klubui priklausančių pinigų pasisavinimą, į klubo buhalterinę apskaitą įtraukė suklastotus dokumentus, neva pagrindžiančius daugiau kaip 2,5 mln. eurų panaudojimą.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą ir apgaulingos apskaitos tvarkymą futbolo klubo prezidentui Aušriui Labinui gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius